[MK2] Instalacja MFA

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[MK2] Instalacja MFA

Post autor: 1 6 D » wt paź 26, 2004 16:22

Na początek potrzebne są:
-Licznik z MFA
-Wajcha od wycieraczek z przełącznikiem do MFA
-Czujnik temperatury zewnętrznej, temperatury oleju
-Okablowanie, wężyk ciśnienia


Czynności:
Rozkręcamy deskę rozdzielczą, aby wyjąć zegary. Odkręcamy manetkę od wycieraczek. Czujnik od temperatury zewnętrznej schowany jest za osłoną koła, a temperatury oleju jest przy filtrze oleju. Wężyk ciśnieniowy idzie z licznika do [Untedrucksystem](nie wiem co to do końca jest). Teraz zmieniamy manetkę. Wychodza z niej takie kable:
-Masa MFA (niebieski)
-Funkcja MFA (biały)
-Pamięć MFA (czarny)
-Reset MFA (czerwony)

Należy je podłączyć do licznika według opisów. Opisy są w oddzielnych tematach.

Już prawie jest to skończone. Teraz przekręć kluczyk i pochodź po funkcjach. Jeśli w temperaturach są dziwne wskazania to należy sprawdzić podłączenie masy.





Nie ja jestem autorem, ja tylko starałem się przetłumaczyć opis w najlepszy sposób jaki umiem. Należy to potraktować jako pomoc przy montażu.
Ostatnio zmieniony wt sty 05, 2010 15:53 przez 1 6 D, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
AREKCT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr wrz 15, 2004 18:36
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: AREKCT » wt paź 26, 2004 17:10

KTO wie ktory z ktorym sie zwiera przewodem aby oprzelanczyc funkcje lub takie tam , chodzi mi oto ze chce zrobic sobie pzrelancznik a nie tam gdzie wajcha ,tylko zwyczjny jakis pzrelacznik.
MOZE:
MASA jes glownym i dotyka sie do poszcegolnych(bialy,czarny,czerwony) czy moze bedzie iskrzyc?????

Masa MFA (niebieski)
-Funkcja MFA (biały)
-Pamięć MFA (czarny)
-Reset MFA (czerwony)

moze ktos ma rozebrana wajhe?????????????



Awatar użytkownika
Piter_NS
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: pn sie 23, 2004 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Piter_NS » sob paź 30, 2004 22:10

AREKCT pisze:KTO wie ktory z ktorym sie zwiera przewodem aby oprzelanczyc funkcje lub takie tam , chodzi mi oto ze chce zrobic sobie pzrelancznik a nie tam gdzie wajcha ,tylko zwyczjny jakis pzrelacznik.
MOZE:
MASA jes glownym i dotyka sie do poszcegolnych(bialy,czarny,czerwony) czy moze bedzie iskrzyc?????

Masa MFA (niebieski)
-Funkcja MFA (biały)
-Pamięć MFA (czarny)
-Reset MFA (czerwony)

moze ktos ma rozebrana wajhe?????????????
postaram sie w przyszlym tygodniu sprawdzic i napisze jak to ma byc. Ja u siebie nie mam manetki i niestety musialem dojsc co z czym zewrzec zeby dzialalo.



Awatar użytkownika
Qban
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr sie 18, 2004 22:46
Lokalizacja: DOLNY ŚLĄSK

Post autor: Qban » pn gru 13, 2004 00:38

Czyli montaz tych zegarwo nie jest az taki trudny? A jaki jest kosz zakupu tego wszystkiego??



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » pn gru 13, 2004 01:49

oo bardzo sobre pytanie :)
ja tylko znam cene licznika - około 150pln-ów


Obrazek

Michau
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: wt gru 28, 2004 16:17
Lokalizacja: SK
Auto: mk4 variant
Silnik: axr

Post autor: Michau » wt gru 28, 2004 22:22

Słyszałem ostatnio, że są jekieś triki z MFA w wersjach GT, że komp pokazuje potem jakies ukryte funkcje !!! dokładnie nie pamiętam jakie to już były, ale super sprawa. Nie mówię o tym, że mój MFA jakoś źle pokazuje...zużycie 0.2, 0,8 a mam 4 tys obr na blacie...i wogóle średnia szybkość...jakiś czujnik musi być padnięty....tylko który ???


mk1 1.6D->mk2 GT special->mk3 1.6->mk3 1.8aam->mk2 GT special->mk3 GTD->mk3 GT adz->astra II->mk3 TD-> passat B4 1.8->mk3 GT TDI->mk2 GT special>mk4 SDI

Robert Raburski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn sty 31, 2005 20:03
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Robert Raburski » czw mar 17, 2005 22:38

czy wystarczy sam licznik czy wszystko trzeba założyć?


MK3 TDI może kiedyś

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » czw mar 17, 2005 22:50

wszystko...bo sam licznik to tylko wyświetlacz... a z czego ma pobierac info :?:


Obrazek

Robert Raburski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn sty 31, 2005 20:03
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Robert Raburski » pt mar 18, 2005 16:14

A gdzie powinien być czujnik temperatury oleju?


MK3 TDI może kiedyś

Awatar użytkownika
gtx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sie 24, 2004 00:47
Lokalizacja: 3 miasto

Post autor: gtx » pt mar 18, 2005 19:09

Robert Raburski pisze:A gdzie powinien być czujnik temperatury oleju?
W podstawie filtra oleju.
Michau pisze:Słyszałem ostatnio, że są jekieś triki z MFA w wersjach GT, że komp pokazuje potem jakies ukryte funkcje !!! dokładnie nie pamiętam jakie to już były, ale super sprawa. Nie mówię o tym, że mój MFA jakoś źle pokazuje...zużycie 0.2, 0,8 a mam 4 tys obr na blacie...i wogóle średnia szybkość...jakiś czujnik musi być padnięty....tylko który ???
Ukryte funkcje-o ile dobrze pamietam przetszymujesz przycisk na mantece do kasowania mfa i przekrecasz 2 razy stacyjka bez odpalania,ale za 2 razem mozna odpalic.
Jak zle ci pokazuje spalanie to mozesz miec pekniety wezyk podcisnieniowy ktory idzie od kolektorow ssacych do licznika.Do tego nie ma zadnego czujnika.



Robert Raburski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn sty 31, 2005 20:03
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Robert Raburski » pt mar 18, 2005 19:20

Ja mam jakiś czujnik przy filtrze olejowym ale czy to nie jest od ciśnienia oleju?


MK3 TDI może kiedyś

Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 1 6 D » pn mar 21, 2005 18:37

To jest od ciśnienia, ale przy MFA masz tam jeszcze od temperatury oleju.



Michau
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: wt gru 28, 2004 16:17
Lokalizacja: SK
Auto: mk4 variant
Silnik: axr

Post autor: Michau » ndz kwie 03, 2005 18:50

Hmm wlasnie osatnio mi pokazywal spalanie. Ale to byl raz i na tym sie skończyło. A teraz znowu 0.1 :D a wężyk nie wiem, chyba dobry, ale tak dokładnie to nie sprawdzałem


mk1 1.6D->mk2 GT special->mk3 1.6->mk3 1.8aam->mk2 GT special->mk3 GTD->mk3 GT adz->astra II->mk3 TD-> passat B4 1.8->mk3 GT TDI->mk2 GT special>mk4 SDI

Awatar użytkownika
marek29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt sie 31, 2004 11:59
Lokalizacja: Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: marek29 » czw cze 30, 2005 11:03

arek pisze:szkoa , ze w dieslu nie mozna tego zrobic....tzn mozna by bylo ale nie ma takiego licznika :/
To mogę Cie pocieszyć :grin:
Da się.Przynajmniej do Mk2
Teraz nie mam za wiele czasu ponieważ jest ciepło i czekają mnie remonciki w domu,ale pierwsze efekty mam.
1.Obrotomierz można podłączyć z alternatora przez dzielnik częstotliwości,albo założyć czujnik na kole zamachowym (dokładnieszy pomiar)
2.przeskalowanie obrotomierza jest możliwe przez korektę zawartości pamięci (skalowanie dla diesla 5,5tys obr/min)
3.temp. otoczenia bez problemu(czujnik orginalny)
4.temp .oleju na dwa sposoby ,albo orginalne rozwiązanie z benzyny (niewiem jak jest to zrobione ? Jest tam też czujnik ciśnienia jak w dieslu? Trzeba zmieniać mocowanie filtra ? )
albo spiąć z czujnikiem temp. wody ,ponieważ w TD jest chłodnica oleju więc można teoretycznie przyjąć że woda i olej mają zbliżoną temp.
5. wsażnik spalania -tu może być problem.....
MFA można przeprogramować na KM/h MPH/h *C *F itd.
Wiem stąd że bawiłem się zawartością pamięci ,ale mam problem z wyliczeniem sumy kontrolnej i MFA przechodzi w stan odczytu awaryjego i na niektórych pozycjach zaczyna pokazywać głupoty.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości