[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
bendeer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 27, 2015 22:28

Re: [MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: bendeer » śr kwie 15, 2015 19:16

Witam,

Od jakiegoś czasu walczę z tempomatem do mojego VW LT. Po wymianie licznika z TACHO na wersję bez TACHO, nie miałem wskazań prędkości (w VAG-com), dziś naprawiłem ten problem, ale nadal nie działa mi tempomat:(

- Aktywowałem funkcję poprzez zalogowanie się kodem
- Komputer reaguje na zmiany położenia manetki ( oprócz prędkość w dół )
- VAG-COM widzi prędkość samochodu
- VAG-COM widzi wciśnięcia sprzęgła oraz hamulca

Co sprawdzić?



Awatar użytkownika
RysiekAsthmatdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pt sty 31, 2014 12:33
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: [MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: RysiekAsthmatdi » czw kwie 16, 2015 21:52

Witam trochę nie z tej bajki ale mk Iv ...chcę założyć do siebie tempomat...i mam pytanie czym się różni manetka ta http://allegro.pl/manetka-tempomat-wiaz ... 99012.html" onclick="window.open(this.href);return false;
od tej http://www.iparts.pl/czesc/przelacznik- ... 241-0.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ja bym wolał tą drugą bo chyba jak sie nie mylę to to z boku manetki to plus i minus do przyśpieszania czyż tak ?


W ludziach budzą się ambicje gdy wyprzedza ich auto które przecież "nie powinno" :)
147 KM 323 NM

https://www.youtube.com/watch?v=l5tc_UXLi3w" onclick="window.open(this.href);return false;

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: tomek08 » czw kwie 16, 2015 23:19

Witam, nie widać dokładnie, ale te manetki chyba są takie same, obie mają z boku przyciski do przyspieszania i zwalniania.
Chyba, ze coś nie tak widzę?
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
RysiekAsthmatdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pt sty 31, 2014 12:33
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: RysiekAsthmatdi » pt kwie 17, 2015 17:58

To są dwie całkiem inne....ta z ipartsu szła ponoć na pierwszy montaż i jest lepsza w użytkowaniu bo jak chcesz przyspieszyć zwolnic to ci się długie nie wwalają przypadkiem....


W ludziach budzą się ambicje gdy wyprzedza ich auto które przecież "nie powinno" :)
147 KM 323 NM

https://www.youtube.com/watch?v=l5tc_UXLi3w" onclick="window.open(this.href);return false;

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: tomek08 » pt kwie 17, 2015 23:28

Rozumiem.
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
Mario83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: czw lip 03, 2008 17:25
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: Mario83 » sob kwie 18, 2015 00:40

Ta z jednym przyciskiem od "czoła" to jakby starsza wersja, a ta z dwoma to nowszy model. Ale obie manetki sa ze soba zamienne. Możesz założyć tą która Ci się bardziej podoba. Tak, ta z dwoma przyciskami to zwalnianie i przyspieszanie.


Tam gdzie kończą się pomysły, ja zaczynam tworzyć :)

marekl0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 05, 2015 00:16
Lokalizacja: Rabka

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: marekl0 » wt maja 05, 2015 00:44

Witam..
Posiadam Caddego II z grudnia 2000r, silnikiem ALH, chciałem zamontować tempomat i okazało sie że przy bezpiecznikach niema wtyczki do wpiecia manetki..
orientuje sie ktoś jak to jest rozwiązane przy tym silniku?
w poprzednim Caddym z silnikiem 1Z kostka była, dlatego teraz jestem zaskoczony jej brakiem..
Dzięki..



Awatar użytkownika
ostryt4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: sob lip 14, 2012 23:36
Lokalizacja: Grimsby, Anglia

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: ostryt4 » wt maja 05, 2015 08:00

Schemat w rekę i sprawdzasz czy kable wychodzą ze sterownika, jak nie to trzeba ciągnąć swoje.



Awatar użytkownika
Mario83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: czw lip 03, 2008 17:25
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: Mario83 » wt maja 05, 2015 11:10

marekl0, mozesz sprawdzic numer sterownika silnika? 038907018 ?( albo cos na podobe, bo z pamieci pisze i sie pewnie pomyle) :) Tam trzeba sie bodajze wpinac we wtyczke sterownika silnika.


Tam gdzie kończą się pomysły, ja zaczynam tworzyć :)

marekl0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 05, 2015 00:16
Lokalizacja: Rabka

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: marekl0 » wt maja 05, 2015 19:02

Dzieki za podpowiedzi..wieczór bede zmieniał olej to na spokojnie sprawdze nr sterownika, ale Mario najprawdopodobniej masz racje bo dzwoniłem do znajomego elektryka i też mówił o wpinaniu w sterownik..

***
Mam nr sterownika: 038906018 fk



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: tomek08 » śr maja 06, 2015 20:09

Witam, prawdopodobnie piny 10, 19, 21 i 35. :bigok:
Pozdrawiam.


Tomek

mario692
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 21, 2010 15:49

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: mario692 » pt maja 22, 2015 00:35

Korzystając z mądrych rad zawartych w temacie uruchomiłem tempomat z seacie cordoba vario z silnikiem AHU (90KM). Wszystko działa prawidłowo, przewody trzeba ciągnąć z ECU.

Dodatkowo na zasilaniu założyłem bezpiecznik. Włącznik, moim zdaniem musi być - dla bezpieczeństwa, aby ktoś niekorzystający z auta na co dzień przez przypadek nie uruchomił nieświadomie tempomatu przyciskami.

Również dodatkowo podłączyłem kontrolkę w liczniku informującą o aktywnej funkcji tempomatu (niestety świeci również po naciśnięciu sprzęgła/hamulca). Kontrolka podłączona jest pod zasilanie z włącznika tempomatu idące do ecu na pin 66.

Oto co mi wyszło:

1. Widok paska kontrolek licznika - tempomat nie aktywny.
Obrazek

2. Widoczne umiejscowienie włącznika tempomatu w desce rozdzielczej.
Obrazek

3. Widok włącznika(dolny), obok symbol tempomatu. Włącznik górny to włączenie ładowarki z zasilaniem 5V ze złącza USB do nawigacji, ładowarka na stałe pod deską. Miałem dość ładowarki przy drążku zmiany biegów oraz merdającego przewodu - polecam.
Obrazek

4. Przyciski SET i RES w oryginalnej lewej manetce, w jej lewym boku. Moim zdaniem, tylko takie ich umiejscowienie pozwala na wygodną i bezpieczną obsługę tempomatu i kierownicy jedną ręką bez puszczania kierownicy.
Obrazek

5. Widok manetki z lewej strony oraz w dali zielonej kontrolki tempomatu.
Obrazek

6. Widok kontrolki tempomatu podczas jego aktywności.
Obrazek

Uwagi:
Dzięki wsparciu forumowicza jacekratownik /dziękuję/ przetestowałem elektroniczne sprzęgło.W moim przypadku jego załączenie powodowało małokomfortowy, wyraźny moment "hamowania silnikiem", przez co się na to nie zdecydowałem. Jeśli ktoś chce, to trzeba to zrobić na obwodzie hamulca.
Inną, myślę że najlepszą koncepcją może być zastosowanie przycisku normalnie zwartego, i zasilenie z niego pinu 66. Efekt będzie wtedy w pełni zadowalający. Ja jednak już pozostanę przy tym co mam.

Auto przy przytrzymaniu SET lepiej przyspiesza niż z użyciem nożnego pedału przyspieszenia.

Mało testowałem tempomat, ale zrobiłem z jego wykorzystaniem ponad 500 km. Tankuję zawsze na max. (43l.), aż widzę paliwo, a mimo to w baku po tej trasie pozostało mi ponad połowa zbiornika (ok. 60% wskaźnika). Auto nie spalało nigdy dużo, ale do tej pory nigdy ok. 4,2l/100km w 4 osoby z pełnym bagażnikiem mi się nie zdarzyło - więc tempomatu warto używać.



Abisian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw paź 16, 2008 10:30
Lokalizacja: biała rawska
Kontakt:

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: Abisian » czw paź 29, 2015 19:51

Nie mogę uruchomić tempomatu. Założona orginalna manetka w ECU aktywowane a tempomat nie działa :otepienie: . Mam błąd 1117 czy to może być przyczyną?



BoixoNoi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn maja 26, 2008 22:34
Lokalizacja: Las Vegas

[MK3 TDI] TEMPOMAT zamiennik za mniej niz 10zl ???

Post autor: BoixoNoi » ndz lut 07, 2016 12:19

Witam, mam oryginalną manetkę tempomatu, piny podłączyłem czarny-białym, czerwony-czerwony, niebieski-niebieski, biały-czarny, przy testowaniu vagiem wyszło inaczej jak u Ginter-a, mimo tego tempomat działa idealnie
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Mój Golf III Otmar Alt Art Edition No.0483 viewtopic.php?f=88&t=588607
Stary temat Golf III Otmar Alt viewtopic.php?t=171091

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości