[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Bobzor1891
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 189
Rejestracja: sob lip 24, 2010 20:39
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Bobzor1891 » ndz cze 08, 2014 10:33

Po wyjęciu radia nic się nie zmieniło, ale za to jak je ponownie podłączyłem to zaczęły działać lampki we wnętrzu...tylko że nawet jak są ustawione że mają świecić tylko przy otwartych drzwiach to świecą cały czas do momentu aż wcisnę zamkniecie drzwi...lampki w drzwiach nie działają, zamek kierowcy też nie zamyka drzwi ciągle.



bart1337
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: pn lip 09, 2012 13:56
Lokalizacja: Chełm/Lublin

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: bart1337 » czw cze 12, 2014 16:40

U mnie sprawa wygląda tak: lampka w drzwiach raz działa raz nie - zwykle po zimie działa przez jakiś czas a w lecie już nie, oświetlenie wnętrza działa 50/50 a brzęczyk nie działa wcale. Centralka/deadlock wszystko działa ok. Jeszcze coś kradnie mi prąd i po wypięciu bezpiecznika od centrali/oswietlenia wnętrza pobór prądu spada do 0. Ktoś coś doradzi nim zacznę rozbierać całe drzwi ?



Awatar użytkownika
BlueQ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn gru 10, 2012 18:14
Lokalizacja: Głubczyce

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: BlueQ » sob cze 21, 2014 20:06

Witam
Mam problem bo nie mogę znaleźć diody w drzwiach od pasazerach przeszukałem wszystkie zakamarki i nic, znalazłem tylko w kopertowce czy to będzie ta dioda?

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Karaś
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: sob lut 26, 2011 02:09
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Karaś » ndz lip 13, 2014 18:05

I mnie dopadł problem z brakiem oświetlenia,czyli nie działają tylne kopertótwki,przednia prawa kopertówka. Dodatkowo lampki kabiny (sufitowe) zapalają się tylko przy otwarciu drzwi kierowcy.
Wymieniłem krańcówki pasażerów,jednak nic to nie zmieniło. Lampki kabiny są ok, bo mam jedną zapasową i na niej również bez zmian.
Przewody w tych gumowych harmonijkach w drzwiach sprawdzałem,wszystkie przetarcia/urwania naprawiłem. Gdzie dalej szukać?

Dzisiaj przestała działać ostatnia kopertówka,lampki sufitowe po otwarciu też nie świecą,ale najgorsze jest to, że przy tym wszystkim przestał działać centralny zamek z kluczyka. Dodatkowe pod przednim fotelem coś (moduł? ) zaczęło cykać przez kilka sekund po otwarciu drzwi kierowcy lub zgaszeniu silnika. Najgłośniej cyka na przekreconym zaplonie i otwartych drzwiach jednocześnie. Wszystkie bezpieczniki całe.
Co to może być? Mikrostyk,dioda w drzwiach kierowcy czy może ten moduł pod fotelem?

Problem dotyczy co prawda Sharana 97r. ale chyba zasada rozwiązania problemu będzie podobna.



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Waqa » pn lip 14, 2014 10:37

musisz poszukac zimnych lutow w komforcie. w passacie tez gdzies jest pod fotelem i lubi zajść wilgocią i problem murowany.



Awatar użytkownika
Karaś
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: sob lut 26, 2011 02:09
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Karaś » wt lip 15, 2014 16:26

Waqa, moduł rozebrany i wygląda jak nówka. Mimo to stawiam jednak na niego,bo wcześniej nie tykał,nie wiem czy dobrym tropem idę.



jaras3001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw maja 02, 2013 16:53

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: jaras3001 » pt lip 18, 2014 14:16

Witam,
w mojej Borze problem wygląda następująco

- w drzwiach kierowcy i pasażera (przód) nie świecą diody na drzwiach
- nie działa brzęczek sygnalizujący włączone światła
- po otwarciu drzwi kierowcy nie świeci światło wewnątrz samochodu
- po otwarciu CZ z pilota i otwarciu drzwi, po chwili CZ sam się zamyka tak jakby nie widział że drzwi zostały otwarte.
- czasami drzwi od strony pasażera nie reagują na otwieranie/zamykanie z pilota.

Ogólnie wnioskuję uszkodzony mikrostyk w drzwiach kierowcy, teraz pytanie czy te styki dostępne na Allegro będą się nadawały do wymiany w Borze?

http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-vw-au ... 02265.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-vw-au ... 23567.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-rozbi ... 28737.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam
Jarek



kw5237074
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob lip 19, 2014 12:27

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: kw5237074 » sob lip 19, 2014 13:37

Witam,

Podłączę się pod temat gdyż mój problem jest równie podobny lecz nie do końca. Chodzi o Borę 1.6 basic 99r.

Nie chodzi mi tylko i wyłącznie oświetlenie wewnątrz samochodu (po otwarciu drzwi z tyłu jak i z przodu), oświetlenie na czerwono na drzwiach włącza się normalnie po otwarciu drzwi czy kierowcy czy pasażera i na odwrót jak je zamknę to gaśnie. Jest to dosyć irytujące gdyż nie mogę uzbrajać alarmu gdyż po 10-20 s włącza się alarm bo myśli że są drzwi otwarte, lecz gdy zarygluje zamki kluczykiem od strony kierowcy to nie ma żadnego problemu. Więc podsumowując wszystko chodzi lecz przy otwarciu drzwi oświetlenie nie załącza się. I nie wyłącza gdy odpalam silnik bo tak robiło prędzej. Pali się na okrągło. I teraz pytanie co się zepsuło? wspomnę też że wymieniałem radio lecz problem się pojawił po około 2 tygodniach od wymiany radia. Proszę o pomoc ;)



Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 616
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: GKS
Auto: FABIA II
Silnik: CAYA

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: slawek987 » sob lip 19, 2014 13:48

Witam,
Mam taki problem, z pilota nie zamyka mi prawych przednich drzwi, ani z tego przycisku którym można zamknąć wszystkie drzwi. Jak zamknę te "felerne" drzwi kluczem od zewnątrz, to zamykają się wszystkie (tak jak być powinno). Wygląda mi na to jakby był przetarty któryś kabel w tej gumie koło słupka. Bardzo proszę pomoc. Pozdrawiam.



golfiasty79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr maja 21, 2014 12:56

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: golfiasty79 » ndz sie 03, 2014 10:43

Witam
Mam pytanie odnośnie zakupu zamka. Golfik jest z centralnym zamykanym z kluczyka, to zamek powinien być z centralka czy to nie ma znaczenia jaki zamek ??
Prawe przednie drzwi.
Z góry dziękuję


Obrazek

Awatar użytkownika
wojti2001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw lut 24, 2005 21:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: wojti2001 » ndz sie 03, 2014 12:01

jaras3001 pisze:Witam,
w mojej Borze problem wygląda następująco

- w drzwiach kierowcy i pasażera (przód) nie świecą diody na drzwiach
- nie działa brzęczek sygnalizujący włączone światła
- po otwarciu drzwi kierowcy nie świeci światło wewnątrz samochodu
- po otwarciu CZ z pilota i otwarciu drzwi, po chwili CZ sam się zamyka tak jakby nie widział że drzwi zostały otwarte.
- czasami drzwi od strony pasażera nie reagują na otwieranie/zamykanie z pilota.

Ogólnie wnioskuję uszkodzony mikrostyk w drzwiach kierowcy, teraz pytanie czy te styki dostępne na Allegro będą się nadawały do wymiany w Borze?

http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-vw-au ... 02265.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-vw-au ... 23567.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-rozbi ... 28737.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam
Jarek
Niech kolego sobie spisze wymiary tych mikrostykow i pojdzie do jakiego elektronicznego sklepu. Ja te mikrostyki kupowalem po 3zl


MK IV AJM

Ernesti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lis 16, 2013 21:06

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Ernesti » wt sie 05, 2014 21:00

Hej, dzisiaj za 3cim podejściem naprawiłem oświetlenie w drzwiach kierowcy i brzeczyk. Nie była to wina żadnego z mikrostyków jak wnioskowałem po przeczytanych postach. Tu znanazłem poradę, która mnie się nbardzo przydała http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1345688.html" onclick="window.open(this.href);return false; mianowicie:

"musisz sprawdzić zewnętrzny mikrostyk zamka i bieżnię mimośrodu, który nim steruje - w bieżni zazwyczaj wyrabia się bruzda, w którą wpada bolec mikrostyku i nie reaguje wtedy oświetlenie, buzer i to co opisałeś"

U mnie rozpadła się gumowa osłona, która otacza krańcówke?-ten hak który dociąga drzwi do auta. Przez to zwiększyła się odległość krańcówki od przycisku mikrostyku, który po otwarciu drzwi nie mógł być właczony. Zrobiłęm kilka zdjęć i filmików. Jak zmontuję coś konkretnego to postaram się zrobić fotopordę. Co do mikrostyku, odciąłem nóżki, na których się trzyma, przesunąłem 2 mm do wnętrza zamka i skleiłem butaprenem 2-skłądnikowym. 11wszy raz od roku cieszyłem się dźwiekiem buzera i kopertówka przy otwartych drzwiach - świecącą ! : ))



mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: mass143 » pt sie 22, 2014 22:51

Panowie u mnie sprawa wygląda tak, mam błędy: 928, 930, 931. O co chodzi? Błąd 928 dotyczy drzwi kierowcy ale z nimi wszystko jest ok, kopertówka działa, buzzer, dioda, oświetlenie, zamek się zamyka i otwiera :bajer: 930 - lewy tył, też zamek działa jak i mikrostyk, jedynie 931 - prawy tył nie działa mikrostyk. W zamku pasażera też nie działa mikrostyk (błędu nie ma) więc prawą stroną wiem, że muszę się zająć. Co mam zrobić z zamkiem kierowcy? Zimne luty? Ale przecież wszystko działa. Ogólnie wymieniłbym tylko dwa mikrostyki w prawych drzwiach i miałbym to gdzieś bo zamki działają normalnie ale przy zamykaniu nie mam powiadomienia kierunkowskazami :banghead:



Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 616
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: GKS
Auto: FABIA II
Silnik: CAYA

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: slawek987 » sob sie 30, 2014 13:59

poprawiłem wszystkie "zimne" luty i nic się nie zmieniło, czy może to być wina któregoś z mikrostyków w zamku, że nie zamyka mi drzwi z pilota? dokładny opis problemu kilka postów wyżej



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości