[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
stanislawski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 22:57

Post autor: stanislawski » sob gru 27, 2008 10:20

Sygnalizacja otwarcia drzwi (a także głównie niedomknięcia którychś drzwi - bo zapewne taka jest idea konstruktorów) powinna być standardem, oprócz tego zapala się światło wewnętrzne (o ile tak jest ustawiony przełącznik światła kabiny), zapala się lampka w określonych drzwiach itd. Brak sygnalizacji na pulpicie świadczy pewnie o niedomaganiu tego właśnie elementu, jeśli działają wszystkie inne komponenty, to z pewnością nie jest to mikroswitch drzwi. Zresztą sprawdzić można na pozostałych drzwiach - otwarcie lub niedomknięcie czegokolwiek, nawet klapy bagażnika, u mnie jest sygnalizowane zapaleniem się kontrolki na tablicy (czerwony znaczek).
Ostatnio zmieniony sob gru 27, 2008 10:21 przez stanislawski, łącznie zmieniany 1 raz.


Tato, a dlaczego ten samochód jest zepsuty?
Synku, on nie jest zepsuty. To diesel.

Awatar użytkownika
bandit_600
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: pn maja 26, 2008 04:14
Lokalizacja: żarów / dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: bandit_600 » sob gru 27, 2008 18:46

Dzisiaj walczyłem ze spryskiwaczem i udało sie wszystko pięknie śmiga :hmm: Kolejna moja wada to niedziałające światełko w bagażniku.Mając wszystko nawierzchu postanowiłem się zabrać za rozebranie zamka i na tym sie skonczyło.Mój poprzednik zniszczył śruby które odkręca się mocowanie zamka :grrr: i za żadne skarby nie dało sie odkręcić ,WD40 też nic nie pomogło. Mam pytanko czy ten micro włącznik jest odpowiedzialny tylko za światełko w bagazniku czy pełni jeszcze dodatkową funkcję?Czy mozna zastąpić krancówką?I jest możliwe aby tak zapiekło te śruby od zamykania klapy bo raczej lewego gwintu tam nie ma?Wracając do reszty po otwarciu drzwi zapala się światełko wewnątrz pojazdu i tak jest wprzypadku kazdych drzwi ale żadna kontrolka na tablicy zegarów nie zapala się?



Awatar użytkownika
stanislawski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 22:57

Post autor: stanislawski » sob gru 27, 2008 19:04

W moim golfie niedomknięty bagażnik sygnalizuje kontrolka na tablicy (czerwona), ale przy włączonej stacyjce. Wydaje mi się, że za zapalanie się oświetlenia, obojętne czy klapa tylna czy drzwi, odpowiada moduł komfortu, który dostaje sygnał z odpowiednich mikrowyłączników w zamkach. Bagażnik jest oświetlany zawsze po otwarciu klapy.


Tato, a dlaczego ten samochód jest zepsuty?
Synku, on nie jest zepsuty. To diesel.

Awatar użytkownika
bandit_600
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: pn maja 26, 2008 04:14
Lokalizacja: żarów / dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: bandit_600 » sob gru 27, 2008 19:31

No tak u mnie zapala sie tylko same światło wewnętrzne a żadnej kontrolki czerwonej nie mam nic się nie zapala a powiedz jak zastąpie micro włacznik krancówką coś sie stanie albo jak można odkręcic te cholerne śruby od zamka? :grrr:



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » sob gru 27, 2008 19:44

bandit_600 ja również nie mam kontrolki otwartych drzwi zarówno bocznych jak i bagażnika, jeśli śruby zamka tylnej klapy są zjechane to niestety ale przyda się przecinak i młoteczek, oczywiście ten wyłącznik w zamku tylnej klapy da się zastąpić mikrowłącznikiem, jak znajdę ten post z mikrowłącznikiem to Ci wkleję.

[ Dodano: 27 Gru 2008 18:52 ]
już znalazłem, jest to jak dla mnie bardzo dobre rozwiązanie jakie zastosował kolega pasikx - fotki na dole tej strony :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... c&start=15


Obrazek

Awatar użytkownika
bandit_600
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: pn maja 26, 2008 04:14
Lokalizacja: żarów / dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: bandit_600 » sob gru 27, 2008 22:04

Dzięki Sztomel myślełem o tym aby zamontować krancówkę tylko najpierw musze znaleść sposób aby odkręcić te pier.... śruby od klapy.Rozpiłowałem już te śruby tak aby pasowały na płaski śrubokręt ale niestety nie udało się a młoteczkiem delikatnie próbowałem ale boje się że drgania stukania rozbije szybę. Udało mi się jedynie wyciągnąć wtyczkę od micro złącznika i widać zalanie przez płyn spryskiwaczy może uda sie tylko przeczyścić i będzie działać jak należy jak nie to trudno tańszym kosztem zamontuję krancówkę.



zibikus1980
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt gru 30, 2008 01:51
Lokalizacja: poznan

Post autor: zibikus1980 » wt gru 30, 2008 02:12

witam jestem nowy i mam nie lada problem .
stalo sie to wszystko dzien po umyciu samochodu na myjni recznej przy minus 6 stopni celsjusza na dworzu. na drugi dzien po otworzeniu drzwi od pasazera i zamknieciu nie zgaslo wewnetrzne oswietlenie. rowniez pali sie swiatelko drzwi od kierowcy , nie pali sie swiatelko drzwi od pasazera . Przestal dzialac central z pilota , zamknac pilotem sie nie da - nie reaguje ale otworzyc chce bez problemu tez pilotem. Jak probowalem otwierac i zamykac drzwi od srodka centralem ( tym przyciskiem na drzwiach kierowcy obok sterowania szybami (mk4 116 ps 1.9 tdi 5 drzwi) to dzialalo bez problemu ale nie gasnie mimo to swiatlo w srodku. Nie dziala swiatelko na drzwiac pasazera w ogole czy otwarte drzwi czy zamkniete a cala reszta dziala czy otwarte drzwi czy wszystkie zamkniete. rozebralem juz drzwi i doszedlem do tego ze jak odlaczyle glowna wtyczke w drzwiach od kierowcy to zaczal pilot dzialac swiatelka pogasly czyliu problem w drzwiach od kierowcy. ale co konkretnie padlo i jak to naprawic . z kluczyka central tez nie dziala zamyka tylko pojedyncze drzwi ale co dziwne dziala domykanie szyb .nie dziala mi rowniez od tygodnia juz swiatelko w bagazniku. no i czy mam kontrolke niedomknietych drzwi czy powinienem miec bo nic nigdy nie widzialem jedynie od klapy bagaznika (wersja edition 2001 rok) . bede wdzieczny za pomoc.



Awatar użytkownika
bandit_600
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: pn maja 26, 2008 04:14
Lokalizacja: żarów / dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: bandit_600 » wt gru 30, 2008 10:37

Witaj na początek spróbuj odstawić go w ciepłe miejsce a nadodatek jak zlokalizowałeś że to jest w drzwiach kierowcy to dodatkowo wstaw tam jakieś dodatkowe delikatne grzanie na te wszystkie kostki które tam są. Pewnie w którąś kostke dostała sie woda i robi zwarcie.



gagu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sty 19, 2009 16:56
Lokalizacja: Police

Post autor: gagu » wt sty 20, 2009 16:14

Witam
Chciałem się przywitać, ponieważ jestem nowy na forum. Kupiłem Golfa IV tydzien temu, no i zaczynam pomału rozkminiać co i jak. No i pojawił się pierwszy problem z zamkiem. Może mi ktoś coś podpowie.
Na początku tego tematu opisane są trzy możliwe opcje tych niedomagań, u mnie chyba pojawiła się jeszcze jedna.
Lampka ostrzegawcza w drzwiach kierowcy raz się świeci raz nie, ale brzęczyk nie działa wcale (wcześniej jak nie było problemu z zamkiem to działał), dioda kontrolna w drzwiach też nie świeci. Co może nie działać w tym przypadku? Też mikrostyki? Chyba tak, bo jak zaczynam ruszać ryglem w drzwiach (tym co zaczepia o skobel w karoseri), to lampka się zapala. A to innym razem gasnie, ale nie powoduje to włączenia się brzęczyka. Czy ten luz to normalna sprawa tylko coś trzeba wyregulować, czy w tym przypadku napewno trzeba wymienić zamek? A może mikrostyk sie obluzował?

Dodam że tydzień temu wszystko dzialalo, brzęczyk dzialał, dioda mrugała itd., potem zaczeło wszystko szwankować. Aha w lampce kontrolnej jest taka oprawka w której jest wstawiona dioda, czy to jest ta sama dioda którą wszyscy wymieniacie - poprostu inne jej umiejscownienie, czy może to coś innego?
Jak lampka nie świeci i zewre do masy brązowy przewód to zaczyna świecić, więc wskazywało by to napweno na uszkodzony mikrostyk, ale brzęczyk niestety nie działa, wiec czy to coś innego inna przyczyna?
Z góry dziękuje za pomoc i wszystkie rady
Pozdrawiam
Bartek
P.s. a gdzie jest ten brzęczyk, jak go sprawdzić bo może oprócz zamka to trzeba wymienić brzęczyk
Jakim kluczem wykręca się zamek? Myślalem że to TORX ale te co mam w zestawie nie pasują.



Awatar użytkownika
bandit_600
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: pn maja 26, 2008 04:14
Lokalizacja: żarów / dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: bandit_600 » wt sty 20, 2009 23:13

Witaj GAGU tutaj powinieneś znaleść wszystkie odpowiedzi na twoje pytania. Brzęczek znajduje się w zegarach(liczniku).
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... a4740d044e
(oczywiście idż do pierwszej strony)
Ostatnio zmieniony wt sty 20, 2009 23:18 przez bandit_600, łącznie zmieniany 2 razy.



wafol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lip 17, 2008 20:49
Lokalizacja: czechowice-dziedzice

Post autor: wafol » śr sty 21, 2009 12:06

witam
ja wczoraj tez zabrałem sie za wymontywywanie zamka-skonczyło sie na rozjechaniu sruby bo była tak dokręcona .
ale okazało sie ze jak poruszałem kostka ta do zamka to wszystko zaczyna działac
czy to zimne luty w zamku moga byc przyczyna?
narazie sciagnałem to opaska i działa



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Post autor: cinek2004 » śr sty 21, 2009 17:33

wafol pisze:czy to zimne luty w zamku moga byc przyczyna?
Tak, to najprawdopodobniej zimne luty. U mnie bylo tak samo.



Awatar użytkownika
daroVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 10:12
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daroVW » pn lut 02, 2009 16:12

A u mnie pojawił się nowy problem podczas jazdy zaczelo mi pikać i świecic na desce że mam otwartą klape od bagażnika Zatrzymałem sie klape zamknąłęm jescze raz i nic, kluczykiem w lewo w prawo i nic. Zamknąłem samochod a tu nagle alarm zaczał trąbić (nawet nie wiedziałem że mam -seryjny)

Zdemontowałęm ten plastik na tylnej klapie i co sie okazalo wszytkie kable w calości zajrzalem do zamka tam dochodzi kostka taka mała z trzema przewodamidwa brązowe chyba dwa i bialy jesli sie nie myle. odłączyłem ją i wskazanie otwartej kalpy zniknelo. Gdy wlaczylem tą kostkę na miejsce juz nic nie świeci nawet jesli klapa jest otwarta. (oświetlenie bagażnika tez nie-żaróka ok) O co kaman,
Musze to zrobić bo znow mi sie wlaczy alarm i nawt nie bede wiedzial zo to moj.



krupik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 17:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krupik » pn lut 02, 2009 18:03

sprawdź kable przy kostce, możesz przelać profilaktycznie kontaktem albo innym preparatem do styków i zobacz jeszcze przewody w gumowych kolankach przy zawiasach od klapy - tam się bardzo lubi przecierać, no i powodzenia



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości