[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » pt sty 17, 2014 16:59

motorzystaa pisze:A jest to możliwe że ktoś źle podpiął radio itak wszystko wariuje ??
możliwe, poczytaj o pinie nr 5 kostki zasilającej radio



motorzystaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 01:17
Lokalizacja: Iwonicz-Zdrój

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: motorzystaa » pt sty 17, 2014 23:18

EDIT: Jak Otwieram przednie prawe drzwi to oświetlenie w podsufitce z przodu jak i z tyłu działa. W prawych drzwiach lekko się żarówka żarzy, w lewych cisza i spokój.
Jeśli otworzę lewe przednie drzwi to nic się nie dzieje.
Po otworzeniu obojętnie których tylnych drzwi lampki wszystkie świecą pięknie.
Po podpięciu masy do brązowego kabla z oświetlenia z lewych przednich drzwi świeci wszystko pięknie lecz jest to przy otwartych i zamkniętych drzwiach.
Oczywiście lampka środkowa ustawiona na świecenie tylko przy otwartych drzwiach.

Co może być tego przyczyną ??



bodziojano
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 15, 2012 12:54
Lokalizacja: Tarnów

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: bodziojano » sob sty 18, 2014 21:33

Witam wszystkich mam problem z golfem mianowicie wymieniłem moduł 1c0959799 na ten z literką B pilot zakodowany działa ale mam problem z drzwiami pasażera ponieważ przy otwartych drzwiach prawych pilot i kluczyk zamyka pozostałe drzwi i je rygluje pozostawiając prawe drzwi otwarte kodowanie 259 ale przy pozostałych kodowaniach to samo więc to odpada wszystkie mikrostyki w drzwiach sprawne. Co może być przyczyną stary moduł zie zamkńął drzwi przy któryś otwartych.Proszę o jakieś sugestie.Dziękuję VCDS wywala wtedy błąd 929.



mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: mass143 » wt sty 21, 2014 16:25

U mnie pomogło samo czyszczenie zamka i mikrostyku :bajer: świetny poradnik!



motorzystaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 01:17
Lokalizacja: Iwonicz-Zdrój

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: motorzystaa » wt sty 21, 2014 17:09

No a u mnie po czyszczeniu nic nie pomogło wręcz pogorszyło. Bo wcześniej gdy zamykałem z pilota to zamykały się wszystkie oprócz kierowcy, a teraz chce zamykać wszystkie ale odbija i w rezultacie nie zamyka żadnych drzwi.... i teraz pytanie zamiennik za 100 oryginał za 300 czy używany oryginał za 200 ?? :)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » wt sty 21, 2014 17:22

nie kupuj używki skoro nie potrafisz ogarnąć swojego zamka...używany może mieć taką samą usterkę. Na Twoim miejscu przyłożyłbym się do roboty i naprawił obecny zamek



motorzystaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 01:17
Lokalizacja: Iwonicz-Zdrój

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: motorzystaa » śr sty 22, 2014 17:24

pisząc czyszczenie nie miałem na myśli rozkręcanie go w mak i sprawdzanie lutów.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » czw sty 23, 2014 17:31

no to rozkręć i sprawdź (popraw) luty :panna:



Awatar użytkownika
Antonioo
VW Baron
VW Baron
Posty: 3138
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 20:05
Lokalizacja: (VWLKP)

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Antonioo » ndz sty 26, 2014 20:53

u mnie w zamkach miktrostyki działaty tzn, ten guziczek co daje sygnał jakby sie wyrobił i zamek nie sięgał już do niego i nie dawał wcale sygnału ze drzwi są otwarte.


MK IV 4Motion

Turbo żyje turbo pije..

castokars
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw sty 09, 2014 16:58

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: castokars » wt lut 04, 2014 19:53

Chciałbym się poradzić. Nie działa mi alarm w samochodzie octavia tdi AHF. Chciałbym zapytać czy za pomocą vag com 3.11 mogę przeprowadzić np w teście elementów wykonawczych [03 test output] w grupie [46 - modułu komfortu] sprawdzenie wymienionego przeze mnie alarmu. Jestem ciekawy co za pomocą takiego testu elementów wykonawczych w module komfortu można przeprowadzić? Chciałbym zaznaczyć że nie posiadam żadnych błędów. Zastanawia mnie fakt czy jest możliwość wyłączenia alarmu w vagu, czy można to jakoś sprawdzić w vagu, jeśli by coś takiego mogło mieć miejsce.
Będę ogromnie wdzięczny za wszelkie informacje wskazówki. Pozdrawiam



flesz15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob sty 11, 2014 14:44
Lokalizacja: Włochy

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: flesz15 » sob lut 15, 2014 21:55

Co do tematu znalazłem filmy na ten temat
jeden rozbiórka drzwi http://www.youtube.com/watch?v=y-dQoBTQ2yQ a drugi naprawa mikro przełącznika http://www.youtube.com/watch?v=z5dtdyDDgrw Ciekaw jestem czy można kupić taki uchwyt sprężysty do mocowania mikro. Fajna sprawa :-)



Jasion1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 30, 2014 00:48

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Jasion1 » czw lut 27, 2014 16:33

Jaka dioda prostowniczq jest w tych ulepszonych lampkach oświetlenia drzwi golf/bora. Bo chciałbym sobie wstawić takie diody. Nic mi się jeszcze nie popsuło prócz spalonego bezpiecznika.



lecter69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 18:06

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: lecter69 » ndz mar 16, 2014 18:44

Hej, mam podobny problem jak wszyscy: czasami nie zapala mi się światło w bagażniku, ani na boczku drzwi pasażera. Problem jest z drzwiami kierowcy. Teraz już prawie nigdy nie zapala się światełko na boczku (nie ma go na lampce na suficie, ani nie załącza się pompa), nie ma też brzęczka na liczniku przy włączonych światłach. Po zamknięciu drzwi przyciskiem się zaraz otwierają, pilotem i cypelkiem jest ok. Podłączyłem pod VAGa, błąd na module komfortu: 00953 - Interior Light Time limit 25-10 - Unknown Switch Condition - Intermittent. W blokach drzwi kierowcy są zawsze locked/safe. Czasami jak moduł podaje, że są unlocked/unsafe, to wystarczy otworzyć je klamką i robi się locked/safe. Z tego co wyczytałem, objawy wskazują na zimne luty w zamku, tylko się zastanawiam, czemu otwarcie drzwi powoduje, że moduł odczytuje je jako locked/safe?



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Stanley777 » czw mar 20, 2014 02:05

To forum jest tak wciągające że z regulacji szyb przywiało mnie tutaj, i jak się okazuje mam podobny "problem", czytając spotykające was sytuacje zastanawia mnie co jest u mnie.

Otóż wszystko jest OK, ryglowanie i migająca dioda + mrugnięcie awaryjnymi + domykanie szyb po zamknięciu auta, brzęczyk przy włączonych światłach a wyciągniętych kluczykach, po otwarciu odpowiednich drzwi zapalanie podsufitek prawy, lewy tył, zapalanie podsufitki i światła w lewych drzwiach (od kierowcy) po otwarciu itd itd...

To jest wszystko ok, a wymieniam to żeby może lepiej było uzyskać odpowiedz :-)

Jedyny problem to zapalenie się podsufitki i światła w boczku prawych drzwi po ich otwarciu. Nie wiem gdzie tkwi problem wg mnie wszystko wskazuje na mikrostyk, ale czytając ten temat widzę że sporo osób naprawdę ogarnia elektronikę samochodową i prosiłbym o poradę, sugestie, odpowiedz bo mogę się mylić... :?

PS: Ostatnio wymieniłem wszystkie żarówki na moduły LED od Tomnik'a ale to i tak myślę że to nie ma znaczenia bo podsufitka i prawy boczek nie świecił jeszcze za czasów starych żarówek...
Zdarzało się też że przednia podsufitka podczas jazdy mrugała jednorazowo, ale to mignięcie było prawie nie zauważalne tak jakby dostawał się tam jakiś szybki impuls. Wiem brzmi to idiotycznie, ale to nie bzdury :kac:
Ostatnio zmieniony śr mar 26, 2014 18:40 przez Stanley777, łącznie zmieniany 1 raz.


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości