Polerowanie aluminium

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
BlueQ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn gru 10, 2012 18:14
Lokalizacja: Głubczyce

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: BlueQ » czw kwie 23, 2015 12:16

Krhid pisze:Więc tak.... dałem sobie trochę czasu z jedną felgą... znajomy tokarz przy okazji machnął mi rant ...
Całość jechałem od samego początku jeszcze raz papierami od 240 i zakończyłem dociągając to tym razem aż do 3000 na mokro... trochę ciała dałem z rantem bo jednak minimalne ryski po nożu tokarskim zostały :( ale są mało widoczne...

Obrazek

Na rancie zrobiłem małą próbę ponownego polerowania...

1 - Autosol ten do metalu - bawełnianą szmatką, ręcznie, a potem Meguaiars Hot Rims tą samą metodą... efekt -> średni :(
Obrazek


2 - Zielona kostka polerska - wtarłem trochę w szmatkę, i ręcznie bawełnianą szmatką polerowałem kawałek rantu obok tego wcześniejszego - efekt - dużo lepszy ale wciąż to nie jest idealne lustro... powiedzmy 70% lustra... - aczkolwiek patrząc na wprost wciąż mleko :( ...
Obrazek

I teraz pytanie... czy jest jeszcze jakaś inna pasta - miękka/twarda która mogła by tu coś wskórać?
Czy po prostu stopu z którego są zrobione te felgi nie da rady bardziej wypolerować :grrr: oglądałem prace innych użytkowników którzy walczyli z tymi felgami i u nikogo nie widziałem porządnego lustra...
Z tego co udało mi się wyczytać z środka felgi - były one wyprodukowane w 91r .... :shock:
Jaka gratulacja zielonej kostki?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14089
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: Michał_1977 » czw kwie 23, 2015 13:34

BlueQ pisze: gratulacja
Pogratulować to ja Ci mogę :grin:
Zielona kostka,to jest chyba do stali nierdzewnej z tego co kojarzę,efekt po niej jest względny,ale po filcu na wiertarce :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Krhid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw mar 19, 2015 18:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: Krhid » czw kwie 23, 2015 19:23

Zielona kostka, z tego co pamiętam miała granulację 1200...
Michał_1977 pisze:
BlueQ pisze: gratulacja

Zielona kostka,to jest chyba do stali nierdzewnej z tego co kojarzę,efekt po niej jest względny,ale po filcu na wiertarce :bajer:
Też tak myślałem... ale szczerze mówiąc tylko zielona kostka + filc na wiertarce dały efekt widoczny na zdjęciach poniżej... myk jest taki że od boku wygląda to całkiem cacy... ale z bliska oceniłbym to na jakieś 80-85% lustra ... - swoją drogą to tymi kostkami poleruje się na sucho czy na mokro? w sensie zwilżając co jakiś czas filc wodą? ...
Obrazek
Obrazek

Wsio inne łącznie z Megsem daje mgłę... :grrr: - nie próbowałem jeszcze tylko białej kostki bodajże pp-50... ale z tego co widziałem w ktoś z forum robił te felgi białą kostką a potem wykańczał to tym samym megsem co ja i szczerze mówiąc szału to nie zrobiło. Zielona kostka dała rady dużo lepiej...

Nie wiem z jakiego stopu są te felgi ale powoli zaczynam się chyba godzić że to chyba wsio co da się zrobić z tymi felgami ...



Awatar użytkownika
Banita95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 958
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 10:35
Lokalizacja: Pasłęk

Polerowanie aluminium

Post autor: Banita95 » pt kwie 24, 2015 13:10

Probowałeś Mothersem? jednym i drugim ?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14089
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: Michał_1977 » sob kwie 25, 2015 05:15

Krhid, ja swoje 2 kompl. kół wyprowadzam papierami,a później filc polerski,wiertara i Autosol. Następnie bawełna,wiertara i Mothers do amelinium.
Po samym filcu i Autosolu jest super połysk,ale zostają holosy i trzeba je pościągać,więc stosuję w/w krok drugi.
Po tym wszystkim jest fajniuśko,a nawet jeśli jakaś mikromgiełka zostanie,to schodzi po pierwszym umyciu felgi wodą z szamponem :bigok:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Krhid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw mar 19, 2015 18:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: Krhid » sob kwie 25, 2015 18:39

Przyznaję że nie próbowałem Mothersem... tylko Megsem... a o którego Mothersa w tym wypadku chodzi? :)

Nie wiem czy dobrze rozumiem... w tym wypadku skoro z "ręki" nie idzie wyprowadzić lustra to próbować polerować np. autosolem tak jak to robiłem zieloną kostką? ...
Czyli na dobrą sprawę potrzebuję obrotów i temperatury? ... No ok... a w przypadku polerowania filcem to w końcu na sucho czy zwilżać co jakiś czas filc? ... :otepienie:



Awatar użytkownika
rafal85rtc
...
...
Posty: 676
Rejestracja: śr maja 23, 2007 19:02
Lokalizacja: RATOVWICE
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: rafal85rtc » pt maja 01, 2015 21:15

panowie i panie mam pytanie bo nie wiem jak podejść do tematu mam aktualnie rh zw 1 i przydało by mi się odswierzyc ranty na sezon, wiem ze najlepiej było by je rozkręcać lecz nie chce się pchać w koszta wiec to odpada. jak najlepiej ogarnąć miejsca miedzi śrubami oraz kolo wentla? pozdro :bajer:


NOOO BAASS NOO FuNN!!!!
moje MK3 viewtopic.php?f=88&t=364418" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: Stalu » sob maja 02, 2015 13:55

rafal85rtc pisze:z nie chce się pchać w koszta wiec to odpada
Jakie koszta masz na myśli ?

Jedyne co nasuwa mi się na myśl to taki sprzęcik http://www.tuningkingzshop.pl/pl/p/Narz ... Cone/16479" onclick="window.open(this.href);return false;


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Awatar użytkownika
rafal85rtc
...
...
Posty: 676
Rejestracja: śr maja 23, 2007 19:02
Lokalizacja: RATOVWICE
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: rafal85rtc » ndz maja 03, 2015 00:10

ściągniecie opon następnie założenie oraz wyważenie a jak trafie na nie udolnego wulkanizatora to jeszcze zniszczy felgi a są obecnie w stanie igła :bajer:


NOOO BAASS NOO FuNN!!!!
moje MK3 viewtopic.php?f=88&t=364418" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Polerowanie aluminium

Post autor: Stalu » ndz maja 03, 2015 12:49

Jeśli są dobrze uszczelnione, to spuść tylko powietrze i rozkręć bez zdejmowania opon


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Awatar użytkownika
M&M's
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob gru 22, 2012 11:41
Lokalizacja: SLU

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: M&M's » pn maja 11, 2015 21:04

to i ja się pochwalę :-) łatwo nie było, ale chyba nie najgorzej...
Obrazek


Life is 1, Golf is 1.8 ;)

Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

Polerowanie aluminium

Post autor: Yoo! » wt maja 12, 2015 07:19

M&M's, opisz jak tego dokonałeś :)

Słuchajcie, a po tych wszystkich pastach i polerce felgi od razu myjemy czy wystarczy wytrzeć w nadmiaru pasty ?
No i wracam do mojego pytania z nie dawna. Po wypolerowaniu i przejechaniu szmatka robią sie mikroryski jak koledze wyżej, czym zabezpieczyć felge, chodzi mi tu o jakąś powłokę, wystarczy zwykły wosk? Na poczatku na wykończenie chciałem Mequirsa do alu,ale z opini na forum to raczej zrezygnuje z produktu.



Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: Przemula » śr maja 13, 2015 17:46

M&M's pisze:to i ja się pochwalę :-) łatwo nie było, ale chyba nie najgorzej...
Obrazek
Mega robota , pięknie. Zapewne mechanicznie bo płaska Felga to dojście dobre. Możesz coś więcej zdradzić, rodzaje past itp w jakich kolejnościach. Powiedzcie czym taka Felge zabezpieczyć po polerce przed utlenianiem???



Awatar użytkownika
Banita95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 958
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 10:35
Lokalizacja: Pasłęk

Polerowanie aluminium

Post autor: Banita95 » śr maja 13, 2015 22:35

To i ja się pochwalę :D

Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości