[MK3] Montaż siłownika centralnego zamka w klapie bagażnika

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
rtk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sie 08, 2006 23:25
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

[MK3] Montaż siłownika centralnego zamka w klapie bagażnika

Post autor: rtk » śr sie 08, 2007 23:38

Znudzony otwieraniem bagażnika w mojej MK3 za pomocą kluczyka postanowiłem trochę zautomatyzować tą czynność. W tym celu zamontowałem siłownik typu slave 4kg (taki sam jak te do montażu w drzwi, z tym że jest to wg. zapewnień sprzedawcy lepsza wersja ze sprzęgłem i bezpiecznikami polimerowymi) a do jego sterowania wykorzystałem alarm ze sterowaniem 2gim kanałem. Naciśnięcie przycisku 2 kanału w pilocie alarmu powoduje, że siłownik odciągą cięgno (w czasie normalnego otwierania jest ono popychane poprzez przycisk zamka w tylnej klapie) i następuje odskok klapy. Teraz wystarczy ją tylko unieść do góry.

Montaż siłownika tylko pozornie wygląda na skomplikowany. Trzeba tylko odpowiednio dociąć i ukształtować szynę montażową, która jest dołączana do każdego siłownika, aby siłownik był w miarę możliwości równolegle do cięgna otwierającego. Do przykręcenia uformowanej szyny wraz z siłownikiem wykorzystujemy fabryczne miejsca tzn śrubę mocującą mechanizm silnika tylnej wycieraczki oraz otwór, w którym był uchwyt plastikowy wiązki elektrycznej idącej do zamka. Po zamontowaniu siłownika i szyny możemy dociąć i uformować "pręt", którym połączymy siłownik z cięgnem otwierającym. Po uformowaniu pręta spinamy go z cięgnem za pomocą metalowej kostki-złączki. Jeśli to zrobiliśmy to stronę mechaniczną mamy w 99% zakończoną.

Elektryka: konieczne jest doprowadzenie przewodu elektrycznego (1 żyła) z okolic centralki alarmowej do tylnej klapy. Aby sobie to ułatwić można wykorzystać wężyk, który przepychamy w 1 etapie przez profil zamknięty tylnej klapy, następnie w ten wężyk wkładamy i przepychamy nasz przewód elektryczny. W 2 etapie wężyk przepychamy w okolicach tylnego słupka od przelotki gumowej do okolic lewej lampy. Następnie przewód prowadzimy pod kanapą, w progu do wspomnianej już centralki alarmu. Tutaj należy wykonać odpowiednie połączenia z wykorzystaniem zwykłego przekaźnika. Do styku 86 i 30 przekaźnika podajemy zasilanie +12V (np. z przewodu zasilającego centralkę alarmową za bezpiecznikiem); do styku 87a (rozwarty) podłączamy przewód, który doprowadziliśmy z klapy bagażnika; do styku 85 podłączamy przewód sterujący (masa) 2 kanału z centralki alarmowej. Opis połączeń elektrycznych dotyczy wersji, gdy centralka steruje minusem "-", w innych przypadkach połączenia się zmienią.
Teraz pozostało jeszcze podłączyć siłownik. A wiec przewód niebieski siłownika łączymy do masy. W tym przypadku wykorzystałem blisko przebiegającą wiązkę do włącznika ośw bagażnika w zamku pokrywy bagażnika. Tam podłączamy się do przewodu brązowego. Przewód zielony siłownika łączymy z przewodem, który dołożylismy do klapy.

Teraz pozostaję tylko odpowiednio wyregulować siłownik i możemy cieszyć się ze zdalnie sterowanego otwierania pokrywy bagażnika.

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony czw sie 09, 2007 08:18 przez rtk, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » ndz wrz 30, 2007 16:02

Witam:)
mam pytanie czy taki sam "patent" można zastosować w MK2??
Co ewentualnie zrobić z koniecznością otwierania/zamykania klapy kluczykiem żeby niemożna było jej otwożyć??
pozdrawiam Dogu



Awatar użytkownika
okulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr sty 05, 2005 01:37
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: okulik » ndz wrz 30, 2007 17:24

dogu18 pisze:Witam:)
mam pytanie czy taki sam "patent" można zastosować w MK2??
Co ewentualnie zrobić z koniecznością otwierania/zamykania klapy kluczykiem żeby niemożna było jej otwożyć??
pozdrawiam Dogu
http://vw2.info/vwforum/klapa/



Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » ndz wrz 30, 2007 21:00

Wielkie dzieki za link:)
mam pytanie czy takie"zaspawanie tej listwy można wykonać samemu czy trzeba sie udać do specjalisty??
pozdawiam Dogu18



dzidek-85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 11:53
Lokalizacja: Turza Śląska

Post autor: dzidek-85 » ndz gru 02, 2007 09:18

a jak zrobic zeby klapa od razu nie odskakiwala przy otwieraniu auta z centralnym zamkiem tylko zeby byla gotowa do otwarcia w kazdej chwili przy otwarciu auta, i oczywiscie zeby potem klapa sie tez zamykala przy zamknieciu auta i zeby sie jej nie dalo otworzyc.


dzidek-85

Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Post autor: mlody87 » śr gru 05, 2007 18:02

Jak mozna to podepne sie pod temat ze swoim patentem ;)

Otóż zrobiłem podobnie tylko tak ze klapa nie odskakuje tylko siłownik popycha blaszke bez uzycia kluczyka aby otworzyc-zablokowac bagaznik. Potrzebny jest zwykły siłownik do centralnego kawałek blaszki aby wyciac podobny element jak plastik którym zakonczony jest zamek bagaznika ale ma byc troszke dłuzszy aby nawiercic otwór na pręt od centralnego zamka, bardzo prosta i szybka budowa ;) a wygląda tak
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr gru 05, 2007 18:04 przez mlody87, łącznie zmieniany 2 razy.


VW forever..

szpako2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 13, 2007 18:16
Lokalizacja: Rożnów

Post autor: szpako2 » pn gru 24, 2007 16:03

a Mam pytanko myślał ktos nad automatycznie otwieranym bagażnikiem ?? tzn. naciskasz przycisk a bagażnik otwiera ci sie cały do góry :D



Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » pn gru 24, 2007 19:17

szpako2 pisze:a Mam pytanko myślał ktos nad automatycznie otwieranym bagażnikiem ?? tzn. naciskasz przycisk a bagażnik otwiera ci sie cały do góry :D
to był było całkiem fajne rozwiązanie tylko trzeba by było skombinować jakieś siłowniki elektryczne a z tym to chyuba bedzie albo problem albo drogo:/
pozdro



Awatar użytkownika
witus29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 14:32
Lokalizacja: małopolska/wadowice
Kontakt:

Post autor: witus29 » pn gru 24, 2007 22:22

Jak mozna to podepne sie pod temat ze swoim patentem ;)

Otóż zrobiłem podobnie tylko tak ze klapa nie odskakuje tylko siłownik popycha blaszke bez uzycia kluczyka aby otworzyc-zablokowac bagaznik. Potrzebny jest zwykły siłownik do centralnego kawałek blaszki aby wyciac podobny element jak plastik którym zakonczony jest zamek bagaznika ale ma byc troszke dłuzszy aby nawiercic otwór na pręt od centralnego zamka, bardzo prosta i szybka budowa ;) a wygląda tak
Witam mam prośbę. Czy posiadasz zdjęcie lepszej jakości? Jak tak to byłbym wdzięczny.
Pozdro i Wesołych Świąt.


Głupców się nie żałuje ,bo nikt ich nie sieje tylko sami rosną.

Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Post autor: mlody87 » wt gru 25, 2007 23:01

witus29, Po świetach zrobie fotke i wstawie ;)


VW forever..

Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Post autor: mlody87 » sob gru 29, 2007 15:02

witus29, Dzis mam dzien dobroci i napisałem cały FAQ z fotkami:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=141823


VW forever..

Awatar użytkownika
gniochu
ZADYMIAKA
ZADYMIAKA
Posty: 1252
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:45
Lokalizacja: słup"GS"k
Kontakt:

Post autor: gniochu » wt cze 17, 2008 11:04

A w mkII jak sie to robi??



Awatar użytkownika
damiann1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn paź 19, 2009 20:45
Lokalizacja: recz

[MK3] Montaż siłownika centralnego zamka w klapie bagażnika

Post autor: damiann1990 » sob lut 05, 2011 14:11

no wlanie ja tez dolaczam do mk2 jak to zrobic?
czekam na odpowiedz


Model Golf 2 CL
Silnik 1.6
zagazowowany :P)
Czerwony 5 drzwiowy bez tuningu zewnetrznego ani wewnetrznego
Nie kreci mnie to :P)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9f48c2397d0131ee.html

Awatar użytkownika
Dołas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1888
Rejestracja: wt gru 16, 2008 20:53
Lokalizacja: Chocianów

[MK3] Montaż siłownika centralnego zamka w klapie bagażnika

Post autor: Dołas » ndz lut 06, 2011 07:53

damiann1990 mogą nie odpisać bo to posty z przed 3-4 lat ...


Tylko ja i moja przestrzeń ... :skromny:

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości