FAQ: Regulacja pompy wtryskowej 1.6 1.9 TD zwiekszanie dawki

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

VW_Piotrek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 08, 2017 22:00

FAQ: Regulacja pompy wtryskowej 1.6 1.9 TD zwiekszanie dawki

Post autor: VW_Piotrek » ndz sty 08, 2017 23:30

Witam, nie znalazłem innego tematu dotyczącego instrukcji regulacji pompy z gołego Diesla Golf 3 95r 1.9D 1Y więc piszę tutaj,
jako, że pompy wtryskowe to dla mnie czarna magia to i tak postanowiłem ją wyjąć do uszczelnienia bo ciekło z niej na magistralę wodną.
Pompa BOSCH pół-elektryczna, co prawda nie jest to 1.9TD AAZ tylko 1Y, ale pompy są bardzo podobne,
różnica polega na innej górze pompy i braku tej długiej dźwigni (śruby) z tyłu pompy zaznaczonej na zielono na 1szej stronie w 1szym poście tego tematu.
Potrzebuję jakiegoś schematu albo szczegółowej instrukcji jak wyregulować pompę, w jakiej kolejności, czy najpierw ustawić początek wtrysku czujnikiem zegarowym, czy dawkę itd. :food:
Tutaj foty pompy.

ObrazekObrazek

A teraz szczegóły, pompa została rozebrana doszczętnie oprócz pompy wstępnej, wymyłem w ropie, zmieniłem wszystkie uszczelnienia i poskładałem w całość, następnie ją przykręciłem do silnika, ustawiłem i napiąłem rozrząd rozrząd, wał na znak, wałek przyblokowany, koło wałka na stożku popuszczone, koło od pompy nie miało otworu na klin więc złożyłem na ślady, koło pompy popuszczone 3 śrubami na fasolkach i teraz ustawiam początek wtrysku, wkręciłem czujnik zegarowy z tyłu głowiczki i kręcę ośką pompy tylko nie wiem jak do dokładnie ustawić, gdy ustawiłem ,,na oko" mniej więcej na środku to silnik pali na dotyk, ale wkręca się na bardzo wysokie obroty, kopci na czarno i mocno przebiera.

Przeczytałem cały wątek i widziałem schemat regulacji wydatku szczątkowego.
Chciałem się dowiedzieć od czego zacząć żeby to sprytnie wyregulować, posiadam czujnik zegarowy i manometr ciśnienia paliwa.

Z tego co zrozumiałem to kolejność prac jest następująca:

1.Ustawiam kąt wtrysku czujnikiem zegarowym? (na ile mm)
2.Wykręcam śrubę dawki z tyłu nastawnika i reguluję wolne obroty? zaznaczona czerwoną strzałką w 1szym poście
3.Korekta wydatku resztkowego (szczątkowego), ale gdzie?
4.Potem obroty jałowe śrubą zderzaka dźwigni gazu?
5.Następnie śrubę zderzaka maksymalnych wysokich obrotów?

Czy potrzebuję ustawić ciśnienie paliwa w pompie? Jeśli tak to kiedy w którym momencie?
Napiszcie proszę co i jak w którym momencie i w jakiej kolejności to wyregulować i od czego zacząć żeby to chodziło :bajer:

Ogólnie na początku przy 1szym odpaleniu wkręcił się chyba na najwyższe możliwe obroty, ale szybko zgasiłem, pomyślałem, że nie trafiłem okrągłym trzpieniem nastawnika w pierścień na tłoczku, ale sprawdzone i jest dobrze, potem przełożyłem restryktor z przewodu powrotnego na przewód zasilania, no i przy odpalaniu obroty również wzrastają, ale nie na maksymalne, po przełożeniu restryktora do około 3.000obr, chodzi jak zepsuty traktor, przebiera silnikiem i kopci na czarno.

Wiem, że namieszałem, ale potrzebuję nakierowania na właściwą ścieżkę, pomożecie?


EDYCJA;
Obrazek
Ok, już wiem co namieszałem przy składaniu, te małe sprężynki które zaznaczyłem zieloną elipsą były na tych trzpieniach zaznaczonych strzałkami.
Efekt był taki, że dźwignia (nie wiem jak ona się fachowo nazywa) która powinna być dociskana tymi mniejszymi sprężynkami nie była dociskana, przez co efekt był taki jakbym nie trafił nastawnikiem w ten pierścień na tłoczku, czyli po odpaleniu silnik wkręcał się na maksymalne obroty.
Poprawiłem, założyłem pompę, zalałem ją ropą, ustawiłem rozrząd i początek wtrysku zegarem.
Niestety silnik nie odpalił o własnych siłach, odpala jedynie z plaka i jak tylko przestanie się psikać to gaśnie. :otepienie:
Teraz nie wiem czy to, ze silnik nie odpala to wina teoretycznie niechcący obróconego tłokorozdzielacza o 180°czy może przypadkowe uszkodzenie któregoś z czujników pompy co raczej jest wątpliwe.
Podłączyłem aku do ładowania bo już zdychał i zaraz idę dalej próbować odpalać...

Panowie, rzućcie jakimś hasłem bo podpale parcha i spuszczę go do rzeki :grrr:



VW_Piotrek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 08, 2017 22:00

FAQ: Regulacja pompy wtryskowej 1.6 1.9 TD zwiekszanie dawki

Post autor: VW_Piotrek » śr sty 11, 2017 22:29

Po naładowaniu akumulatora i drobnym skorygowaniu śruby od dawki (czerwona strzałka w 1szym poście) silnik odpalił.
Wolne obroty około 950obr/min. Chodzi gładko chyba jak nigdy,

ale jest unfall tego typu, że po 10 - 15 sekundach dreptania na wolnych, obroty same zaczynają wzrastać aż do okolic 4.000obr. Poza tym w ogóle nie ma reakcji na gaz.

Wie ktoś o co chodzi? Pozdro



VW_Piotrek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 08, 2017 22:00

FAQ: Regulacja pompy wtryskowej 1.6 1.9 TD zwiekszanie dawki

Post autor: VW_Piotrek » pt sty 13, 2017 17:07

Ok, poradziłem sobie z pomocą sondy szerokopasmowej i kontrolera - dzięki temu ustawiłem spalanie 14,5L powietrza na 1L paliwa, auto pali, jeździ, pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

FAQ: Regulacja pompy wtryskowej 1.6 1.9 TD zwiekszanie dawki

Post autor: Michał_1977 » ndz mar 19, 2017 20:39

belcho99, tam z tyłu za pompą widać dźwigienkę i przykręconą do niej linkę idącą od siłownika bimetalowego. Widać też jedną z dwóch śrub regulacyjnych. To ta pionowa M6 z nacięciem na śrubokręt i przeciwnakrętką na klucz 10mm. Obie służą do regulacji obrotów. Jedna reguluje obroty biegu jałowego,druga obroty gdy dźwignia jest wciągnięta. Która służy do czego,nie pamiętam. Dojdziesz do tego metodą próby lub poczytaj na 1 stronie w opisie fotki pompy starszego typu.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
patryk1w
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 14:09
Lokalizacja: BYSTRZYCA KŁODZKA

FAQ: Regulacja pompy wtryskowej 1.6 1.9 TD zwiekszanie dawki

Post autor: patryk1w » śr mar 29, 2017 09:49

Witam wszystkich, mam mały problem, silnik 1v, padła uszczelka głowicy, silnik już uszczelniony na nowo i poskładany, przy okazji skusiłem się na pewne mody- turbo k24, wtryski z jr`a wałek z 1.9td aaz, no i w końcu nieszczęsna pompa wtryskowa z sb`ka. Pompa była niewiadomego pochodzenia, ropa wylewająca się z jej wnętrza nie należała do najczystszych więc postanowiłem ją rozkręcić i wyczyścić, dodatkowo gov mod i lda. wszystko gotowe i ustawione mniej więcej jak było, aczkolwiek nie mam pewności czy było dobrze wcześniej... pompa wrzucona i uwaga próba- silnik odpala przy pomocy plaka i niezwłocznie wkręca się wysoko wysoko... zgaszony przez szybkie odcięcie paliwa i powietrza (myślę że mógł by się nawet rozbiegać gdyby nie szybka reakcja).
Moje podejrzenia- pierwsza myśl- dźwignia gazu źle ustawiona, w pompie od sb nie ma znaków na dźwigni i ustawiłem na "pałę", druga myśl- za dużo podkładek przy gov modzie (3,70mm) oraz dołożona mała sprężynka na końcu pręta governora- tam gdzie wczepiamy dolną część (wszędzie na zdjęciach są trzy sprężynki więc i ja dołożyłem-wydaje mi się ze powinna być jako zabezpieczenie żeby się to nie wyczepiło??) i trzecia rzecz która przychodzi do głowy i tworzy nie lada zagadkę to sprężynka w lda- oryginalnie powinna być długa w miarę miękka, u mnie była włożona krótka (3 zwoje) twarda niebieska jakaś tuningowa chyba;)
Pytania następujące- czy ktoś miał podobną sytuację po gov modzie?
Wie ktoś jak dokładnie ustawić dźwignię gazu, względem osi gazu w pompie z sb`ka?
Czy sprężynka w lda i skręcona wyżej aluminiowa nakrętka z ząbkami może mieć wpływ na tak dużą ilość podawanej ropy? za wszelką pomoc z góry dziękuje.



Awatar użytkownika
hrabia0121
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw lip 27, 2017 03:05
Auto: Golf MKII & Polo R6

Re: FAQ: Regulacja pompy wtryskowej 1.6 1.9 TD zwiekszanie dawki

Post autor: hrabia0121 » pt kwie 26, 2019 18:12

Panowie mam problem z pompą... (1.6sb)
Kiedy silnik jest zimny to działa i odpala bez problemów natomiast jak się nagrzeje to dostaje *#cenzura#* i jak mu da się w gaz to bardzo powoli spada z obrotów albo wcale. (trzeba go zdusić aby wrócił do normalnych obrotów)
Co mam wyregulować? Dawkę?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Re: FAQ: Regulacja pompy wtryskowej 1.6 1.9 TD zwiekszanie dawki

Post autor: Michał_1977 » pt kwie 26, 2019 20:29

Dawkę, a następnie wydatek resztkowy.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
hrabia0121
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw lip 27, 2017 03:05
Auto: Golf MKII & Polo R6

Re: FAQ: Regulacja pompy wtryskowej 1.6 1.9 TD zwiekszanie dawki

Post autor: hrabia0121 » pt kwie 26, 2019 21:04

Zmniejszyłem dawkę i rezultat jest z tego taki ze zaczął szybciej spadać z obrotów oraz mniej dymi ale jest i minus, jest słabszy...
Następnie, delikatnie ją zwiększyłem i już jest znacznie lepiej :D Chociaż, dalej za wolno schodzi (ale jest znacznie lepiej niz było<)3
Rozumiem ze muszę jeszcze wyregulować wydatek? I teraz pytanie, mam ją wykręcić tak?
Drugie pytanie jest takie ze podczas dłubania przy pompie zauważyłem ze moja nie posiada hm... Teleskopu? Tak było seryjnie?
Obrazek



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Re: FAQ: Regulacja pompy wtryskowej 1.6 1.9 TD zwiekszanie dawki

Post autor: Michał_1977 » pt kwie 26, 2019 21:15

Były pompy z siłownikiem i bez.
Śrubę - zderzak wykręcasz trochę do momentu, gdy silnik już nie zwalnia podczas wykręcania, a następnie powolutku wkręcasz i słuchasz silnika. Musisz wyczuć moment, w którym silnik zacznie zwiększać obroty. Wtedy wykręcasz o pół obrotu i kontrujesz.
Możesz zrobić odwrotnie. Wykręcając słuchasz motoru i jak wyczaisz wyżej opisany moment, wykręcasz o te pół obrotu i kontrujesz.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
hrabia0121
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw lip 27, 2017 03:05
Auto: Golf MKII & Polo R6

Re: FAQ: Regulacja pompy wtryskowej 1.6 1.9 TD zwiekszanie dawki

Post autor: hrabia0121 » sob kwie 27, 2019 20:34

Dzisiaj wziąłem się za regulację wydatku i ku mojemu zdziwieniu nie było tam nakrętki kontrującej.... Później było tylko lepiej, gdy chciałem złapać śrubę to mi pękła w dłoniach O.o
Wymieniłem ją na pierwszą lepszą i zacząłem regulować tak jak mówiłeś. Jest lepiej, auto spada z obrotów chociaż troszkę wolno ale chyba tak one mają? Dzięki wielkie :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości