Montaż webasto

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

gop_8
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: pt mar 23, 2007 23:51
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Post autor: gop_8 » śr lis 19, 2008 21:18



[img]http://www.tkk.pl/~zsynuk/MK%204/VW%20zach-pom.jpg[/img]

Awatar użytkownika
FILIP_1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: pt gru 28, 2007 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FILIP_1988 » pt lis 21, 2008 21:00

greg mozesz zdradzic jaki jest calkowity koszt tego komfortu?



greg

Post autor: greg » pt lis 21, 2008 21:10

od 500 do 2900



przemko26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 12:09
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: przemko26 » wt lis 25, 2008 15:25

witam
Panowie mam pytanko, czy webasto model DW 50 można na pewno zamontować pionowo, tak aby wlot i wylot paliwa były u góry ?, czy musi być w poziomie. bardzo proszę o odpowiedż



greg

Post autor: greg » wt lis 25, 2008 16:33

jeśli w ten sposób to tak
Obrazek



przemko26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 12:09
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: przemko26 » wt lis 25, 2008 17:35

hej Greg
w moim przypadku tak to wygląda
brakuje tylko jednego przewodu paliwowego
Czy dobrze się za to biorę? Obrazek



greg

Post autor: greg » wt lis 25, 2008 22:42

ale to ani w pionie a ni w poziomie nie jest



wisnia82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 08:19
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: wisnia82 » czw lis 27, 2008 17:48

Webasto Thermo TOP C - w MK4 mozna zamontowac rowniez tak:

Obrazek


Obrazek

Jesli ktos chce instrukcje montazu w jezyku niemieckim to pisac :bigok: (mam tez cos po angielsku). Jak zamontuje u siebie Thermo TOP C to rowniez cos zamieszcze!!!!
Ostatnio zmieniony śr lis 11, 2009 12:07 przez wisnia82, łącznie zmieniany 1 raz.



czester0386
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 16, 2009 14:42
Lokalizacja: ZAMOSC

Post autor: czester0386 » sob sty 17, 2009 18:41

WITAM. KUPIŁEM NIEDAWNO PASSATA Z ZAMONTOWANYM WEBASTEM.PO WŁACZENIU SŁYCHAC GO TYLKO PRZEZ CHWILE,A PÓZNIEJ SŁYCHAC JAK CHODZI TYLKO SAMA POMPKA PŁYNU,ALE NIESTETY GO NIE OGRZEWA,SADZE ZE TO COS Z PALIWEM? WIE KTOS CO ZROBIĆ? Z GÓRY DZIEKI1!

[ Dodano: 17 Sty 2009 17:45 ]
czester0386,



kpw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn lut 16, 2009 12:09
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kpw » pn lut 16, 2009 13:33

Witam,
mam w Golfiku TDI Webasto THERMO TOP T. W sumie działa jedyny mankament to wydech webasto jest w lewym przednim nadkolu... Dosyć mocno dymi, a jak załączy się wentylator dym zaciąga do kabiny ... Co jest nie tak? Nie powinno tak dymić czy wydech powinien być gdzieś dalej?



Awatar użytkownika
Radek14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob sty 20, 2007 12:57
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Radek14 » wt lut 17, 2009 08:55

Kwp też mam THERMO TOP w Golfiku III TDI. Tłumik mam zamontowany pod podłużnicą zaraz za IC i nie zaciąga spalin. Jeśli masz tłumik w nadkolu to będzie zaciągać przez otwór odprowadzenia wody z podszybia. Zawsze możesz końcówkę tego tłumika przedłużyć jakąś rurką i wyprowadzić gdzieś z przodu silnika.



stefan16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 10, 2009 23:16
Lokalizacja: Zg-c

Post autor: stefan16 » wt lis 10, 2009 23:48

Witam,
Mam mam mały problem z moim webasto. Mianowicie, po ustawieniu czasu grzania, lub włączeniu przycisku "grzanie natychmiastowe" webasto nie działa. Po ustawieniu żądanego czasu grzania zapala się płomyk na wyświetlaczu, ale nic poza tym się nie dzieje, nawet po upływie 15min, podobnie po włączeniu przycisku "grzanie natychmiastowe"-płomyk się świeci ale ciepłego powietrza brak nawet po 15min.

Może ktoś podpowiedzieć jak temu zaradzić? Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam



jon-x
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 23:25
Lokalizacja: mikołów, katowice
Kontakt:

Post autor: jon-x » ndz lis 29, 2009 05:47

Napisz, czy po naciśnięciu płomyka cokolwiek zaczyna się dziać w piecyku - czy słychać jakiekolwiek działanie urządzenia. Jeśli tak - włącz, zostaw na kwadrans, przekręć zapłon i sprawdź czy po włączeniu wentylatora leci cieplejsze powietrze. Jeśli leci - coś nie tak z obwodem włączenia nawiewu, jeśli nie - trzeba poszukać dalej.



qurka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt gru 29, 2009 00:26
Lokalizacja: Lanckorona

Post autor: qurka » wt gru 29, 2009 00:39

witam
mam prośbę do grona znawców tematu bo nie mogę sobie poradzić z zamontowaniem webasto thermo top E w moim golfie mk4.
po pierwsze czy piec może być w pionie czy w poziomie i w jakiej pozycji jest lepiej? czy jak jest w poziomie to sie może zapowietrzyć? bo takie głosy wyczytałem na elektrodzie..
2. którędy można się dostać do wnętrza samochodu z kablami-tzn gdzie jest miejsce w którym możnaby się przedostać z wiązką do zegara?
3. nie wiem do czego podłączyć dwa kable które wychodzą z przekaźnika w oryginalnej wiązce webasto-czy to jest do sterowania nawiewem wewnątrz samochodu?? jeśli tak to jak to podłączyć pod klimatronic?
4. gdzie dokładnie tzn na jakim przewodzie zrobić wcinkę w układ chłodzenia? czy jak wepnę sie w obwód między silnikiem i nagrzewnicą to czy w chwili gdy webasto nie będzie działać czy nie zablokuje obiegu płynu chłodzącego?
5. czy konieczny jest przełącznik lato zima przy sterowaniu webasta bo w mojej wiązce dwa kabelki są ucięte wcześniej i zawinięte taśmą, a w zestawie nie było wyłącznika i ni wiem czy ktoś go nie wymontował z poprzedniego samochodu czy to poprostu taka wersja ogrzewania.

[ Dodano: 29 Gru 2009 23:26 ]
znalazłem odpowiedź na pierwsze pytanie-piec może być poziomo i pionowo nie może jedynie być położony na boku bo wtedy poprostu źle działa.
w dalszym ciągu nie wiem gdzie włączyć się w obieg wody, obstawiam wcinkę w miejscu gdzie węże idą w stronę nagrzewnicy-ściany grodziowej- tylko który wąż jest zasilaniem a który powrotem? wie ktoś może?
udało mi się znaleźć pdf z opisem montażu webasto t t E w golfie poniżej link
instrukcja montażu webasto thermo top E w golf IV
Prosiłbym jeśli ktoś zna trochę niemiecki o poradę gdzie i jakie przewody wpina się w klimatronik i jak to zrobić żeby wszystko działało poprawnie. W mojej instalacji zostały 2 wolne zakończone okrągłymi konektorkami, wychodzą one z przekaźnika włączonego w instalację webasta..
z góry dziękuję.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości