[mk4] Montaż lusterka fotochromatycznego

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
FisheR
...
...
Posty: 3579
Rejestracja: ndz cze 15, 2008 22:40
Lokalizacja: Pelplin>Silent Hill
Kontakt:

[mk4] Montaż lusterka fotochromatycznego

Post autor: FisheR » czw sty 19, 2012 12:49

Witam :bigok: , chciałbym zaprezentować montaż lusterka fotochromatycznego zamiast zwykłego w mk4 :bigok:

Zaczynamy od demontażu starego lusterka obracając je o 90st w lewo.Następnie musimy odpowiednio dociąć mocowanie starego lusterka aby połączyć je z mocowaniem lusterka fotochromatycznego,ucięta część starego mocowania powinna mieć wysokość ok 22mm licząc od mocowania do szyby.Jak już utniemy na wymiar ok 22mm można zrobić "wpusty" żeby dobrze dolegało do mocowania nowego lusterka ( kwestia zdolności manualnych), pamiętając żeby dobrze ustawić ucięte mocowanie bo inaczej lusterko bedzie skierowane do szyby!! tak to wygląda na foto:
Obrazek Obrazek

Jak już dopasujemy ucięty element (przed dopasowaniem odkręcamy blaszkę z lusterka fotochrom) można sprawdzić jak zgrywa się z plastikową obudową lusterka fotochromatycznego,u mnie mocowanie wystaje ok 1mm.Musimy również od rurki maskującej kabel odciąć ten element który trzyma czujnik deszczu bo tutaj się nam nie przyda.Następnie przewiercamy wiertłem ok 3.5mm przez element docięty oraz mocowanie lusterka fotochrom,grubość wiertła w zależności od wkrętu jakiego użyjemy do skręcenia obydwu elementów.Dodatkowo można skleić oba elementy klejem 2składnikowym,a potem skręcić razem pamiętając o tej blaszce z uciętego mocowania, wygląda to tak :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Następnie zajmujemy się wiązką ,w moim lusterku znajduje się 5 kabelków (biały,szary,czarny,brązowy,żółty) z czego uzywamy 3:

biały- 12v po zapłonie bezpiecznik nr 5 (tempomat)
czarny- masa
szary- sygnał wstecznego (pomarańczowa wtyczka za przekaźnikami pin 10)

Kable prowadzimy słupkiem A kierowcy oraz podsufitką.Odkręcamy tę małą osłonę słoneczną (sa tez 2 zaczepy) żeby lepiej kabel ułożyć.Robimy otwór w podsufitce grubości kabla.Montaż lusterka odbywa sie tak jak starego tylko w odwrotnej kolejności do zdejmowania.
Ja najpierw zamontowałem lusterko na szybie a następnie układałem kabel w podsufitce i słupku,na koniec składamy plastikową osłonę lusterka i cieszymy się efektem naszej pracy:
Obrazek Obrazek Obrazek


MK IV TDI 4MOTION :dol:
Obrazek

bogiel7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 09:03
Auto: Vw golf4 1.8 t
Silnik: Agu

Re: [mk4] Montaż lusterka fotochromatycznego

Post autor: bogiel7 » pt sie 26, 2022 12:32

Cześć wszystkim. Dołożyłem ostatnio lusterko fotochrom do mojego golfa. Po 3 miesiacach uległo uszkodzeniu wylało się. Na aleegro to już rzadkość a jak są to bardzo drogie. Obecnie mam takie:

https://www.google.com/search?q=lusterk ... xCfsuM3tUM

Moje pytanie. Czy takowe audi a4b7 podejdzie?


https://m.olx.pl/d/oferta/audi-a4-b7-lu ... LwabF.html

Nie wiem czy można tutaj linkować. Dawno nie czytałem regulaminu. Jeśli nie można proszę nie banować. Pozdrawiam.



bogiel7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 09:03
Auto: Vw golf4 1.8 t
Silnik: Agu

Re: [mk4] Montaż lusterka fotochromatycznego

Post autor: bogiel7 » czw paź 13, 2022 07:51

Witam wszystkich. Chciałbym zaaplikować to oto lusterko z golfa 5 do 4. Uchwyt przerobiłem wszystko jest ok. Jedyny problem to samo podłączenie. Piny z czwórki prawie się zgadzaja, jedyny problem to pin trzeci j519 z bordnetz. Czy ktoś wie jakie tam jest napięcie? Bo w czwórce jest to +12V. Próbuje to przerobić bo to już 3 lusterko które się wylało w upale latem. Ceny za lusterka do 4 są kosmiczne. Więc jeśli ktoś wie jaka tam jest wartość napięcia byłbym mega wdzięczny.



Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

Re: [mk4] Montaż lusterka fotochromatycznego

Post autor: Tygrysq » czw paź 13, 2022 17:53

bogiel7 pisze:
czw paź 13, 2022 07:51
Witam wszystkich. Chciałbym zaaplikować to oto lusterko z golfa 5 do 4. Uchwyt przerobiłem wszystko jest ok. Jedyny problem to samo podłączenie. Piny z czwórki prawie się zgadzaja, jedyny problem to pin trzeci j519 z bordnetz. Czy ktoś wie jakie tam jest napięcie? Bo w czwórce jest to +12V. Próbuje to przerobić bo to już 3 lusterko które się wylało w upale latem. Ceny za lusterka do 4 są kosmiczne. Więc jeśli ktoś wie jaka tam jest wartość napięcia byłbym mega wdzięczny.
3 pin leci na 519 a to po prostu jest sygnał wstecznego w golfie 5 jest to lewy wsteczny



bogiel7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 09:03
Auto: Vw golf4 1.8 t
Silnik: Agu

Re: [mk4] Montaż lusterka fotochromatycznego

Post autor: bogiel7 » wt maja 16, 2023 14:15

Podałem +12V z wstecznego i działa



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości