[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Re: Odp: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra

Post autor: cinek2004 » śr paź 16, 2013 10:07

Dobrze gdyby to był przewód antenowy, czyli żyła w oplocie.



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: lwlw » czw paź 17, 2013 21:15

@TerrySound: Nie, nie zwieraj, bo wtedy będzie zero sygnału z anteny.

Ja dałem tylko zwykły kabelek jednożyłowy wzdłuż słupka, podłączyłem go do tego pinu odpowiedzialnego za antenę przy module, ekran olałem. Zasięg może nie jest kosmiczny, ale ze 20-30m jest i mi to wystarcza.

A przewód antenowy (żyła w oplocie) ma sens wtedy, gdy jest podłączony do jakiejś anteny, a nie gdy sam ma być anteną. Jeśli kabel ma być anteną to zwykły bez ekranu.



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Re: Odp: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra

Post autor: Noxi » pt paź 18, 2013 19:31

cinek2004 pisze:To prawda. Jeśli masz kabel na coma, to ogarniesz.
Przewertowałem cześć internetu i nie potrafię znaleźć informacji jak to zmienić, które wartości,z jakich na jakie;/
Mógłby ktoś pomóc?
Co zmienić w komforcie aby zamiast syreny bez własnego zasilania wpiąć syrenę z własnym zasilaniem i:
Syrena z własnym zasilaniem działała,
a komfort nie wywalał błędu braku syreny bez własnego zasilania.
Pozdrawiam

PS. pobocznie. Pod VAGa na com program VDS pro? Na płytce wypalamy image, a co z programem? Jest już w Image czy trzeba umieścić go pod konkretną lokalizacją?



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: lwlw » pt paź 18, 2013 23:09

Noxi, nie chce mi się szukać wcześniej jaki masz moduł, ale jeśli 1c0959799B to te komórki są związane z syreną:
04367, 04368, 04369.

VDS masz już na płytce, jak wypalisz obraz to masz już wsio. Możesz też umieścić go na jakimkolwiek nośniku i wystartować w dowolny sposób dos-a, np. może być program na dysku, a startujesz z płyty na której jest tylko dos, ale musisz mieć dostęp do tego dysku. Ja robiłe i tak, i tak - działa jedno i drugie.



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Noxi » ndz paź 20, 2013 12:53

No dobrze, a w komforcie 1J0959799AH? Jakie komórki i jakie wartości?
Bardzo dziękuję za pomoc, bo dzięki wielu informacjom udało mi się uruchomić program i do tego aktywować szybki i możliwość włączania, wyłączania kontroli wnętrza w adaptacjach 05.:))
Tylko co jeszcze z tą syrenką.
Pozdrawiam



vvvmmm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 08, 2013 21:54

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: vvvmmm » czw lis 07, 2013 18:13

Witam.
Koledzy które z podanych silniczków są z wersji europejskiej?
1C0 959 801C
1C0 959 801A
1C0 959 802A



Gapa006
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pt maja 14, 2010 22:42
Lokalizacja: RR

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Gapa006 » wt lis 12, 2013 16:37

Cześć panowie : ) Chciałem się upewnić czy wszystko dobrze myślę.
Golf 98 rok , elektryczne szyby z domykaniem , elektryczne lusterka , centralny zamek . Moduł komfortu : 1J0 959 799H
silniczki szyb z przodu pokazało że 1J1xxx a z tyłu 1J4xxx

Chce zrobić żebym miał kluczyk scyzoryk :
1. Muszę kupić moduł komfortu : 1J0 959 799 AH
2. Kupić scyzoryk któryś z nr . : 1JO 959 753 B ,1J0 959 753 N ,1J0 959 753 A, a następnie dorobić grot ?
3. Jedna wtyczkę podłączyć normalnie drugą brązową dorobić według opisu

I jeszcze jedno posiadam dodatkowo założony alarm , jeżeli teraz podepnę syrenkę do modułu alarm powinien działać ?



Awatar użytkownika
kusior22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 13, 2008 22:32
Lokalizacja: witonia

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: kusior22 » wt lis 26, 2013 00:49

witam jestem w trakcie kompletowania pod ele szyby prawie wszystko już mam PRAWIE
już mam:
wiązki, silniczki z panelami 1j, moduł 1J0 959 799 AH , przełączniki wraz ze stroną kierowcy, boczki wszystkie pod ele
wszystko wyjęte z jednego auta bo sam to demontowałem, w zamian mojej pracy przy demontażu za to wszystko zapłaciłem tylko 200zł :grin: ponad pół roku szukania okazji się opłaciło
ale nie mogłem odkupić lusterek i zamków centralnego bo już ktoś zarezerwował więc mam małe braki
w temacie się doczytałem że można to podłączyć bez lusterek (NARAZIE)
co do zamków, czy będą pasować od angola????
czy muszę szukać od eu????
mam okazje kupić 4 zamki sprawne od angola za 40zł
jeżeli musze od eu! to czy można to podłączyć (NARAZIE) bez zamków????

NIE ODSYŁAĆ MNIE DO TEMATU BO NE DOCZYTAŁEM SIE O ZAMKACH
JEST NAPISANE TYLKO O SILNICZKACH SZYB



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » czw lis 28, 2013 20:23

zamki od angola pasują, z tym że niektóre mk4 nie miały wkładki na kluczyk po stronie pasażera i jak trafisz na takiego właśnie angola, to po złożeniu całości nie będziesz miał w drzwiach kierowcy (angielski pasażer) obsługi centralnego z kluczyka



Awatar użytkownika
kusior22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 13, 2008 22:32
Lokalizacja: witonia

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: kusior22 » czw lis 28, 2013 21:53

dzięki z odpowiedz, klamki były z kluczykami bo je oglądałem jak były założone na aucie
zostały odłożone dlamie więc juto po nie pojadę :hmm:



Awatar użytkownika
Andrzej4286
TYLKO VW
TYLKO VW
Posty: 662
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 19:48
Lokalizacja: Grudza

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Andrzej4286 » sob lis 30, 2013 20:23

Witam wszystkich i mam nie typowy problem z komfortem wiec tak pacjent golf 4 1.9 5d 98r stary komfort 1J0959799 z jakąś końcówka ktorej nie pamiętam teraz ale bez obsługi pilotów wymieniony na komfort 1c0959799B plus silniczki połączone to z licznikiem immo3 full fis wtyczka zielona pin 8 i 9 wszystko niby ok pokazuje które drzwi otwarte itp szyby sie zamykają oświetlenie działa ale nie da sie zakodowac kluczyka jak by nie widzial komfort go, podmienilem do swojego golfa i komfort normalnie lampe pilot wkladam do golfa gdzie jest przeprowadzana podmian po odpiciu komunikacji licnzika z komfortem czyli pin 8 9 w zielonej wtyczce pilot dzial i mozna zamknac drzwi i otworzyc po podpiecu ponownie kabli od can zeby bylo info o drzwiach pilot nie dziala i nie wiem czemu tak sie dziaje skonczyly mi sie juz pomysly moze ktos mial juz cos podobnego. kodowania w cangtway prubowalem rozne nic nie daje bledy pokazpowane w komforcie liczniku nic nie pomaga :grrr:


Moje BYŁE Wozidło viewtopic.php?f=89&t=420620" onclick="window.open(this.href);return false;

Nowy Nabytek Golf 6 Black Pearl viewtopic.php?f=94&t=600316" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: scuzzy » wt gru 03, 2013 18:31

Panowie potrzebuję pomocy. Mam MK4 "golasa", czyli bez elektrycznych lusterek, szyb, podgrzewania itd, mam tylko dołożony centralny na pilota. Chciałem zamontować tylko elektryczne szyby... Będę potrzebował zmieniać moduł komfort, jeśli dokupię silniki szyb+wiązki+przełączniki od wersji 1.8T 2001r? Da się to podłączyć jakoś bez modułu komfort? Czy kupić od razu z modułem całość?



Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: eFIeLiPeO » śr gru 04, 2013 10:25

scuzzy pisze:Panowie potrzebuję pomocy. Mam MK4 "golasa", czyli bez elektrycznych lusterek, szyb, podgrzewania itd, mam tylko dołożony centralny na pilota. Chciałem zamontować tylko elektryczne szyby... Będę potrzebował zmieniać moduł komfort, jeśli dokupię silniki szyb+wiązki+przełączniki od wersji 1.8T 2001r? Da się to podłączyć jakoś bez modułu komfort? Czy kupić od razu z modułem całość?
milion razy w tym temacie ! nie da rady podlaczyc ! zrob raz a porzadnie.


Andrzej4286 pisze:Witam wszystkich i mam nie typowy problem z komfortem wiec tak pacjent golf 4 1.9 5d 98r stary komfort 1J0959799 z jakąś końcówka ktorej nie pamiętam teraz ale bez obsługi pilotów wymieniony na komfort 1c0959799B plus silniczki połączone to z licznikiem immo3 full fis wtyczka zielona pin 8 i 9 wszystko niby ok pokazuje które drzwi otwarte itp szyby sie zamykają oświetlenie działa ale nie da sie zakodowac kluczyka jak by nie widzial komfort go, podmienilem do swojego golfa i komfort normalnie lampe pilot wkladam do golfa gdzie jest przeprowadzana podmian po odpiciu komunikacji licnzika z komfortem czyli pin 8 9 w zielonej wtyczce pilot dzial i mozna zamknac drzwi i otworzyc po podpiecu ponownie kabli od can zeby bylo info o drzwiach pilot nie dziala i nie wiem czemu tak sie dziaje skonczyly mi sie juz pomysly moze ktos mial juz cos podobnego. kodowania w cangtway prubowalem rozne nic nie daje bledy pokazpowane w komforcie liczniku nic nie pomaga :grrr:
podlacz vag, majac podlaczone kabelki w zielonej wtyczce i sprawdz bledy i jakie masz kodowanie?


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

xxxVIPxxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pt lut 23, 2007 18:38
Lokalizacja: Szczecin

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: xxxVIPxxx » czw gru 05, 2013 14:56

Mam problem padły mi 4xel. szyby i el. lusterka, nie mam nigdzie podświetlenia przycisków w drzwiach... Ale np ryglowanie z panela kierowcy działa... Tak samo FIS nie pokazuje drzwi tylko maskę, oświetlenie kabiny działa, kopertówki reagują na otwarcie drzwi, piloty działają... Poratuje ktoś ? Golf IV kombi 2003r



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości