[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Maszan » śr wrz 25, 2013 19:53

No dobra Pany przod ladnie dziala ,ale odzywa sie prawy tyl(w Vagu tez jkest blad tego zamka) : odbija przy zamykaniu przy 15km/h , nie zalacza swiatla wewntarz.Pytanie : mikrostyk jest w tym samym miejscu co w przednim zamku ?oraz jak sie do tego dobrac tzn.jak rozlaczyc klamke ze zamkiem bo rozumiem ze zamek wychodzi z platem wewnetrznym?


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

rafalheba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 18:55
Lokalizacja: Piastów

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: rafalheba » śr wrz 25, 2013 20:57

Ja też wymieniłem zasrany mikrostyk, ale...
Drzwi zamykają się automatycznie po przekroczeniu prędkości 20km/h TAK POWINNO BYĆ, ale drzwi od kierowcy od razu się otwierają, brzęczek też nie działa, ale w tym przypadku wina leży pewnie gdzieś indziej, bo przy informacji o rezerwie i serwisie też nie działa...
Tylko co może być przyczyną otwierania tych drzwi w czasie jazdy, tzn. otworzą się i tak zostają??



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Maszan » czw wrz 26, 2013 15:04

rafalheba pisze:Ja też wymieniłem zasrany mikrostyk, ale...
Drzwi zamykają się automatycznie po przekroczeniu prędkości 20km/h TAK POWINNO BYĆ, ale drzwi od kierowcy od razu się otwierają, brzęczek też nie działa, ale w tym przypadku wina leży pewnie gdzieś indziej, bo przy informacji o rezerwie i serwisie też nie działa...
Tylko co może być przyczyną otwierania tych drzwi w czasie jazdy, tzn. otworzą się i tak zostają??
Przyczyna nie tkwi w mikrostyku tylko pewnie krzywka wylaczajaca go jest peknieta(palstik ktorym jest oblana) i nie styka sie dobrze z powierzchnia dzyndzla mikrostyku- zaloz na mikrostyk sprezysta blaszke taka na szerokosc obudowy mikrostyku.Ja wycialem blaszke z puszki po kontakt sprayu boll'a- jest cienka i sprezysta.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

Novaković
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw kwie 18, 2013 23:03

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Novaković » pn wrz 30, 2013 18:23

Witam. Mam pytanie odnośnie tej Diody. Czy jest ona również w tylnych drzwiach?. Otóż problem polega na tym, że po otwarciu tylnych prawych drzwi (za pasażerem) nigdzie nie włącza się światło(na dole drzwi + podsufitówki). Reszta drzwi działa. Sprawdzałem słupek(połączenie pod gumową osłoną między drzwiami,a słupkiem) i wszystko jest ok. Podniosłem wykładzinę i nie znalazłem nic niepokojącego. Rozciąłem koszulki na przewodzie brązowym, z którego wychodzą dwa brązowe, oraz czarno brązowym, który rozdziela się na 6 przewodów czarno brązowych. Brzęczyk świateł działa.



lukjach
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: śr maja 27, 2009 16:58
Lokalizacja: Toruń

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: lukjach » sob paź 05, 2013 12:09

Panowie zapewne to mikrostyk, ale juz pisze o co kaman. Chodzi o prawe drzwi, jak otwiera sie je jest cisza, zero oswietlenia czy kopertowki. Jednakze jak nie domkne drzwi tak dokladnie i ciagne za klamke to oswietlenie sie zalacza chwilowo. Rozumiem, ze do mikrostyka musze sie dostac?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » sob paź 05, 2013 22:59

lukjach, bez rozebrania zamka się nie obejdzie...a przyczyna pewnie podobna do tej co jest opisana dwa posty wyżej



Strider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw paź 24, 2013 17:51

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Strider » czw paź 24, 2013 19:20

Witam forumowiczów!

Na początku chciałem podziękować za tak fajne forum, które wybawiło mnie już z wielu opresji z moim Golfem 4 w roli głównej... :pub:

Spotkał mnie ostatnio problem z brakiem oświetlenia przy otwieraniu drzwi kierowcy i dzięki temu wątkowi zdiagnozowałem uszkodzenie diody w drzwiach. Zdemontowałem tapicerkę, odnalazłem zaizolowaną czerwoną obudowę z oryginalną diodą, która po wydobyciu i przebadaniu okazała się uszkodzona. Kiedy przy otwartych drzwiach zrobiłem w tym miejscu "zworkę" miernikiem, oświetlenie zadziałało. Idąc za poradą kolegi xisio (pierwszy post), zakupiłem diodę BYP680, o taką: http://abc-electronics.com.pl/pl/p/Diod ... 0-100R/703" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak widać na zdjęciu, dioda jest połączona ze śrubką, a jej rozmiar "nieco" odbiega od diody oryginalnej. Wcześniej myślałem, że wcisnę tenże zamiennik do oryginalnej czerwonej obudowy i ładnie się to zamontuje jak było wcześniej. Niestety nie będzie takiej możliwości ze względu na rozmiary. Teraz pojawiają się moje pytania: Czy dobrym pomysłem będzie zamontowanie nowej diody bez środkowej części czerwonej obudowy i zaklejenie środka izolacją? Czy nie będzie się zbytnio grzała w takich warunkach? Niby śrubka będzie robić za radiator, ale nie będzie już takiego dostępu do powietrza... Czy może lepiej podarować sobie izolację - ale czy wtedy nie będzie ryzyka zawilgocenia? Zastanawiam się też, czy uda mi się przylutować gwint śrubki do styku w czerwonej obudowie.



Waldi1122
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt gru 08, 2009 22:59
Lokalizacja: Małopolska
Auto: MK4 TDI
Silnik: AXR

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Waldi1122 » ndz lis 17, 2013 23:53

Witam wszystkich, kompetentnych i laików!!
Po kilkukrotnym rozbieraniu i składaniu drzwi ( co jak wszyscy wiedzą nie jest proste ) naprawach starego zamka, montażu kupionej używki :banghead: poddaję się.
Kupuję nowy zamek i tu jest problem: jakiej firmy ? Z tego co się zorientowałem robi takie zamki VIKA, jakaś francuska firma, ktoś tam jeszcze. Oryginał z wiadomych względów mnie nie interesuje.

Szerokich dróg i gumowych słupów!!!



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: ciachotdi » pn lis 18, 2013 13:36

np.
http://allegro.pl/zamek-drzwi-przod-lew ... 90727.html" onclick="window.open(this.href);return false;



barthezz1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 03, 2014 22:36

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: barthezz1985 » wt sty 14, 2014 19:07

Qto pisze:Jak ogarniesz luty i wyczyścisz zamek to sprawdź miernikiem poprawność działania mikrostyku (chyba nie trzeba pisać jak - tylko dwa kabelki są).
Qto jak możesz to wyjaśnij właśnie jak to zrobić, bo nie każdy jest fachowcem od elektryki/elektroniki. Mimo, że miejscami są tylko 2 kable to trzeba też wiedzieć co, gdzie i jak podłączyć i jak ustawić miernik. Ja, np. jestem kompletnie zielony w tych sprawach, a chciałbym posiąść tą tajemną wiedzę i myślę, że inni, tacy jak ja, też.

Z góry dzięki.
pozdrawiam



sasza1.6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob lis 23, 2013 14:53

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: sasza1.6 » wt sty 14, 2014 22:29

Mikrostyk to poprostu włącznik. Naciskając go masz mieć połączenie wychodzących z niego kabli. Więc jeżeli posiadasz miernik, ustawiasz go na test diody ( w taką pozycję co po połączeniu przewodów miernik piszczy), łączysz jeden kabel miernika z jednym z mikrostyka, drugi analogicznie, i jeżeli po wcisnieciu mikrostyka miernik zapiszczy, stycznik jest ok. Chyba bardziej łopatologicznie nie da się wytłumaczyć.



motorzystaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 01:17
Lokalizacja: Iwonicz-Zdrój

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: motorzystaa » pt sty 17, 2014 00:16

Ja u siebie też nie mogę dojść do ładu i składu. Pomijając fakt że z pilota otwierają i zamykają się drzwi które popadnie to mam problem z oświetleniem wnętrza. Żarówki wszystkie sprawne. Po otworzeniu obojętnie których przednich drzwi żadna lampka się nie świeci. Na włączonych światłach słychać piiiiiiiii. Jak otworzę tylne drzwi obojętnie które to lampki w przednich drzwiach się świecą i nad drzwiami też. I tak czytam po różnych forach i każdy pisze inaczej. Co Wy koledzy radzicie najpierwsze sprawdzić ??



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » pt sty 17, 2014 01:41

motorzystaa pisze:Jak otworzę tylne drzwi obojętnie które to lampki w przednich drzwiach się świecą
grubo...
jakiś dokładany alarm czy coś ? Generalnie podejrzewam że będzie trzeba rozebrać trochę auto aby sprawdzić co jest grane - chyba że jakieś dokładany moduł cudownie wpięty...



motorzystaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 01:17
Lokalizacja: Iwonicz-Zdrój

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: motorzystaa » pt sty 17, 2014 09:34

Alarmu nie mam. Oryginalnie był centralny zamek z kluczyka, a teraz jest z pilota i działa jak chce, ale prawych tylnych drzwi mi jeszcze nigdy nie otworzyło :otepienie:
A jest to możliwe że ktoś źle podpiął radio itak wszystko wariuje ??



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości