[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Bartek_R » sob sie 17, 2013 14:53

Koledzy a u mnie sprawa ma się tak, wykręciłem zamek z drzwi kierowcy, wszystkie 4 mikrostyki sprawdziłem, działają jak nowe wszystkie ścieżki drożne, w ogóle cały środek wygląda jak nowy, a mimo to mam taki problem że:
po otwarciu drzwi kierowcy nie pali się światło zewnątrz, nie działa brzęczek świateł
gdy otworzę centralny pilotem i otworzę drzwi kierowcy to po kilku sekundach centralny sam się zamyka ale gdy otworzę już inne drzwi lub klapę bagażnika to centralny już się nie zamyka sam
i trzecia sprawa, podczas gwałtownego hamowania na ok sekundę zapala się oświetlenie zewnątrz i słychać brzęczyk świateł
czego to może być przyczyna?

edit

Jeden problem zdiagnozowany, do czytałem że jest jeszcze jeden zewnętrzny mikrostyk przy samym zamku, i działa on ale jest wyryta bruzda w tym bębenku który go załącza, jak sobie z tym poradzić? Czy to się jakoś rozbiera ta część?


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » ndz sie 18, 2013 13:59

Bartek_R pisze:Jeden problem zdiagnozowany, do czytałem że jest jeszcze jeden zewnętrzny mikrostyk przy samym zamku,
właśnie o ten jeden mikrostyk się rozchodzi...to on robi szopki. Pozostałe mają lepsze warunki pracy dzięki czemu awaria raczej ich nie dotyczy.
Co do problemu...ludzie próbowali coś podklejać, wypełniać czymś ubytek plastiku - zwykle skutecznie, tylko troszkę cierpliwości potrzeba.



Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Bartek_R » śr sie 21, 2013 17:38

No i kolejny raz forum zwycięża :grin:
Ogarnąłem temat w taki oto sposób i wszystko działa:
Obrazek

Mam tylko jeszcze jedno pytanie jako że już jestem przy instalacji w drzwiach, może ktoś wie od czego ta wtyczka z tymi mostkami z 2uch przewodów bo raczej nie wygląda to na seryjne rozwiązanie, co to może mieć za zadanie może mi ktoś podpowie?
Obrazek


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

cshem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 25, 2013 15:42

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: cshem » ndz sie 25, 2013 15:55

Mam tylko jeszcze jedno pytanie jako że już jestem przy instalacji w drzwiach, może ktoś wie od czego ta wtyczka z tymi mostkami z 2uch przewodów bo raczej nie wygląda to na seryjne rozwiązanie, co to może mieć za zadanie może mi ktoś podpowie?
Obrazek
Witam. Obstawiam, że to oryginalna wtyczka od oryginalnego głośnika i mostki chałupniczej produkcji, żeby wyprowadzić przewody do nowego (niefabrycznego) głośnika.

Przy okazji szukam odpowiedzi na pytanie (ostatecznie nikt tego nie wyjaśnił): czy dioda, o której tu wielokrotnie wspominano znajduje się faktyczne w wiązce przewodów? Możliwe że dioda na obudowie lampki w drzwiach to właśnie ta rzeczona? Pozdrawiam. P.
Ostatnio zmieniony czw sie 29, 2013 07:11 przez cshem, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
damian-ppp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 18:42
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: damian-ppp » pn sie 26, 2013 16:48

cshem, Męczyłem się z zamkami już w kilku golfach i w żadnym nie widziałem diody w instalacji, w każdym natomiast była dioda w kopertówce.


Mam VAG-a i VAG TACHO, w razie potrzeby pisać na PW :-)

Pastosci
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob sie 10, 2013 15:21

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Pastosci » śr sie 28, 2013 22:55

Witam, czytam ten temat dość długo aczkolwiek mój problem wygląda troche inaczej, ponieważ zamiast zwykłych żarówek mam diody led ( nie wiem czy to ma znaczenie) odziwo diody świecą, ale bardzo słabo czasem w ogole, a czasem tak jak należy. Brzęczyk działa zawsze poprawnie, swiatło w bagażniku różnie. Zastanawia mnie fakt, że jak chce włączyć swiatło ręcznie nie koniecznie przez otwarcie drzwi, tylko przez włącznik to oświetlenie też ma swoje "humory". Chcialem wymienić diode prostowniczą na tą mocniejsza zgodnie z pierwszym postem ale nie moge jej znaleźć w obu drzwiach (3d, 2000r.) i tu pytanie gdzie szukać problemu tym bardziej, że po otwarciu drzwi nie wyskakuje komunikat ze są one niedomknięte, chyba, że nie mam takiej opcji fabrycznie
Aha, zapomniałem sie przedstawić, witajcie mam na imie Tomek i mam problemy z oświetleniem :D



cshem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 25, 2013 15:42

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: cshem » czw sie 29, 2013 00:16

damian-ppp dzięki za odpowiedź. A więc jest tak jak podejrzewałem. Być może dioda była w instalacji w starszych rocznikach? Dziś robić będę drugie podejście do naprawy centralki - po chamsku poprzez wymianę zamku na nowy (zamiennik). Pierwsza próba zakończyła się połowicznym sukcesem, a mianowicie udało mi się rozłożyć zamek i drzwi na części pierwsze, złożyć do kupy i nie zostały mi żadne śruby ani sprężyny ;) Dotychczasowy zamek ewidentnie nie ma masy. Niestety poprawka lutów nie przyniosła spodziewanego efektu.



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Tomos15 » pn wrz 09, 2013 13:06

Witam, niestety i mnie ten sam problem dopadł. Rozebrałem zamek porobiłem luty, odczepiłem ten mikrostyk żeby zobaczyć czy działa. Oczywiście sprawny mikrostyk posiadam i zanim zamontuje chciałem zobaczyć czy ten co jest reaguje. Co ciekawe mikrostyk cyka, ale po wpięciu zamka w instalację i klikaniu mikrostykiem, nic się nie zmienia - brak piszczenia przy zapalonych światłach, brak oświetlenia wnętrza i brak kontrolki na desce. Jakieś pomysły?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

Awatar użytkownika
leon9022
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 24, 2013 17:34
Lokalizacja: Białystok Zambrów Wys MAZ

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: leon9022 » pn wrz 09, 2013 21:57

przydało by się podmienić mikrostyk i byś wtedy wiedział ;)


Mój Golf MK IV V6 4M By L3on: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=585426" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
artist1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 16:56
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: artist1987 » śr wrz 11, 2013 10:19

Mi udało się rozwiązać wreszcie problem z mikrostykiem,znalazłem poradę ze zdjęciami i wszystko po kolei ogarnąłem
W zamku mikrostyki jak nówki,mikrostyk który jest na zewnątrz również ok. nie było żadnej bruzdy wyrytej więc tylko wyczyściłem i podebrałem nieco smaru ze środka zamka (tam jakiś inny był w "białym" kolorze) i posmarowałem miejsce po którym ślizga się ten zewnętrzny mikrostyk.
A więc mikrotyki całe,ale znalazłem na płytce pęknięty lut/zimny lut który trzymał gniazdo zamka (w moim aucie objawy były takie że rano i wieczorem działało światełko,w południe już nie,jak nie działało musiałem mocno pociągnąć i puścić "język otwarcia drzwi") Więc wszystkie luty podgrzałem na płytce lutownicą a ten który był pęknięty uleczyłem kropelką cyny.
Teraz wróciło do mnie domykanie szyb kluczykiem,mrygnięcie kierunków podczas blokowania drzwi pilotem i brzęczek w liczniku
Obrazek

Tylko źle złożyłem drzwi i jak opuszczam szybę w drzwiach kierowcy na dół to wystaje mi jakieś 2cm ponad tapicerkę,nie opada do końca,dziś dalej walczę z tym ;]



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Tomos15 » czw wrz 12, 2013 19:41

Problem rozwiązany. Pomogła wymiana zamka na inny, w którym zmieniłem zewnętrzny mikrostyk oraz wyjęcie i włożenie przekaźnika - nie wiem którego, bo zrobił to elektryk w warsztacie mojego mechanika i nie przy mnie.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Fafik258 » pn wrz 23, 2013 08:51

Qto,
Przeczytałem cały temat. Tak dla pewności. To ten mikrostyk odpowiada za załączanie pompy co pół godziny przy otwartych drzwiach?
Obrazek
Edit. Już wiem, że tak



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Maszan » wt wrz 24, 2013 15:57

Witam
Dzieki w/w poradom udalo mi sie naprawic swirujacy centralny w mojej Borze: nie zapalalo sie swiatlo wnetrza, nie wykrywalo otwarcia drzwi, silownik odbijal przy zamykaniu powyzej 15km/h.Problemem byl pekniety plastik na krzywce wlaczajacej mikrostyk - sprawa zalatwiona blaszka sprezysta.Do tego polutowane na nowo punkty lutownicze we wszystkich mikrostykach w silowniku CZ i zlutowana dioda w kopertowce( jak ktos pisal dioda w Borze wystepuje w tej lampce- nie trzeba targac calego poszycia zeby ja zmienic).Wsio na razie smiga bez problemow.Dzieki autorowi za zrobienie FAQ w tym temacie.
Pzdr
Tomek


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

Awatar użytkownika
stanislawski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 22:57

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: stanislawski » śr wrz 25, 2013 07:23

Patrzę na Wasze zdjęcia i na każdym widzę smar albo oliwę (świeci się na tłusto). A zamek w drzwiach to ściągacz kurzu i brudu. Te plastiki w mechaniźmie zatrzasku zamka mają być czyste i niesmarowane. Inaczej żywotność elementów gwałtownie się obniża. To samo dotyczy samego mikrowyłącznika zewnętrznego - sterowanego krzywką mechanizmu zatrzaskowego - tego co ma widoczne od zewnątrz niebiesko czerwone przewody. Po uszkodzeniu osłonki mikrowyłącznika cały syf leci do rozszczelnionego i niezabezpieczonego wnętrza mikrowyłącznika. Wystarczy jedno mycie samochodu i w mikrowyłączniku jest (i pozostaje woda). Skutek jest taki, że korozja na stykach jest w stanie dać bardzo dobrą izolację. Przełącznik "cyka", ale obwód nie jest zamykany. Niedoluty i pękniecia wewnątrz samego zamka mogą dotyczyć jedynie baaaardzo starych zamków. Sam zamek jeśli jest fabrycznie zmontowany jest praktycznie pyło- i wodoszczelny. Nie ma prawa przez lata nic się dziać.


Tato, a dlaczego ten samochód jest zepsuty?
Synku, on nie jest zepsuty. To diesel.

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości