[mk1] Golf I cabrio, element układu paliwowego, co to?

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

[mk1] Golf I cabrio, element układu paliwowego, co to?

Post autor: guziolek » pt mar 18, 2022 20:53

Witam wszystkich po wielu latach, kiedy to nie zaglądałem na forum.
kilka lat temu w garażu pojawiło się cabrio, które stało i czekało na lepsze czasy. W tym roku zaczynam coś przy nim dłubać i mam pytanie o nr części i co to za część (ta na ostatnim zdjęciu)?
Nie wiem co to za silnik, poza tym że jest to 1,8 :hmm: także pełna profeska w wyjaśnieniach, ale myślę, że zdjęcia pozwolą bardziej kumatej osobie podpowiedzieć mi co to jest i gdzie to dostane. Obstawiam, że to jakiś filtr, zawór zwrotny, bo znajduje się za pompą paliwową? Jeśli ktoś potrzebuje jakieś dodatkowe zdjęcie to proszę o informację.
Obrazek Uploaded with fotem.pl
Obrazek Uploaded with fotem.pl
Obrazek Uploaded with fotem.pl



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

[mk1] Re: Golf I cabrio, element układu paliwowego, co to?

Post autor: waski1 » sob mar 19, 2022 08:22

Akumulator ciśnienia paliwa. Wg. producenta i katalogu były różne rodzaje. Oczyść blok silnika i odczytaj kod silnika.
Obrazek

https://allegro.pl/oferta/akumulator-ci ... 8EEALw_wcB

https://allegro.pl/oferta/bosch-0-438-1 ... T7EALw_wcB



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

[mk1] Re: Golf I cabrio, element układu paliwowego, co to?

Post autor: guziolek » wt mar 22, 2022 19:59

Dzięki za pomoc. Silnik jest JH, "J" jest jakoś tak ledwo widoczne, ale druga litera to bez wątpienia H, 2H to chyba było turbo, a skoro ja go nie mam to zostaje się JH.
Na dzień dzisiejszy czekam do weekendu z dalszymi pracami, wstępna diagnoza zatarta pompka w zbiorniku, tak samo było z główną bosch-owską, którą wymieniłem. Podawałem paliwo na główną pompę jakąś zwykłą pompką do spuszczania paliwa z mauzerów, ale po chwili auto gaśnie, trzeba pokręcić dłużej i odpala i tak w koło. Do wymiany lecą też przewody WN i świece, te pierwsze sparciałe, a świece nie wiem ile czasu tam siedziały, bo auto stało ostatnie 4 lata, po tym jak kupiłem z ponoć zatartą pompą. Jak skończą mi się pomysły to będę myślał co dalej ze sztruclem. Z tego co poczytałem o tym akumulatorze ciśnienia, to on raczej takich objawów nie powinien dawać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości