[mk7] Poszarpuje przy pełnym obciążeniu.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

grafikpro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw mar 26, 2020 21:56
Auto: VW Golf 7 Variant 1,4 TSI 125km, Manual

[mk7] Poszarpuje przy pełnym obciążeniu.

Post autor: grafikpro » ndz mar 28, 2021 21:48

Witam Wszystkich.

Wiem, że nikt mi tu nie wywróży z monitora i nie sprzeda gotowej recepty co mam zrobić, ale może chociaż podpowiecie od czego zacząć albo na co zwrócić uwagę. Może ktoś się też borykał z taką przypadłością i dał sobie rade.... lub podpowie gdzie się udać.
Do rzeczy, Golf Variant 7 2017 listopad (rocznikowo 2018) 1,4tsi 125km. Manual, Przebieg 140tys km. Tankuje E98. Auto zakupione w programie Das Welt Auto przy salonie. Przy wciśnięciu stanowczo pedału gazu w np. przy wyprzedzaniu poszarpuje go, przyspiesza skokowo co jest dość irytujące. Nie jest to jakieś bardzo mocne ale wkurza. Byłem w ASO ponieważ, auto jest ubezpieczone od usterek, ale oczywiście diagnostyka komputerowa pokazuje że wszystko jest ok, i zasugerowali na oko zużycie sprzęgła. Niestety ubezpieczyciel potrzebuje twardych dowodów że coś szwankuje i nadaje się do wymiany i na oko nie sponsoruje wymiany (wcale mu się nie dziwie). W internecie czytam o rożnych rzeczach uszkodzonych turbinach, cewkach, świecach itd. Przy okazji wymianę świec mam zaplanowaną w ASO na sierpień 2021r, czyli niedługo. Na początek mam zamiar zalać do pełna na BP E95 zamiast E98 jak do tej port. Nie wiem co to da ale spróbuje. Jakiś czas po wizycie w ASO pojechałem do niezależnej firmy specjalizującej się w tuningu i diagnostyce komputerowej, Niestety u nich tez nie było żadnych błędów i w logach dynamicznych żadnych odchyleń. Soft najnowszy. Zasugerowali też na oko nagar w kolektorze dolotowym i koszt usunięcia od 500zł. Zdecydowałbym się gdybym miał pewność, że to rozwiąże sprawę ... ale to kolejne gdybanie. Przy okazji czy to możliwe przy 3 letnim aucie?

Czy podłączenie pod kompa pokazałoby uszkodzenie świecy lub cewki? Od czego byście zaczęli diagnozowanie? Każdą rade rozważę.


Podpowiedzcie proszę bo odbiera mi to całą przyjemność z jazdy.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: Poszarpuje przy pełnym obciążeniu.

Post autor: flo89 » pn mar 29, 2021 07:45

Uszkodzenie cewki i świecy pokaże na kompie, najczęściej jako błąd "missfire". Nagar może być nawet w 3 letnim aucie, możesz to sprawdzić jakąś kamerką endoskopową, są teraz do kupienia za grosze.
Może być tak, że zatkany jest filtr paliwa (w zbiorniku zabudowany na pompie), wtedy przy dużym zapotrzebowaniu na paliwo może nie wyrabiać. teoretycznie powinno wywalić błąd "niskiego ciśnienia na listwie", tak jest choćby jak wyjeździsz paliwo do zera. Ale może przepływ nie jest na tyle mały żeby komputer się tym zainteresował


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

grafikpro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw mar 26, 2020 21:56
Auto: VW Golf 7 Variant 1,4 TSI 125km, Manual

[mk7] Re: Poszarpuje przy pełnym obciążeniu.

Post autor: grafikpro » pn mar 29, 2021 11:16

Podobno błędów żadnych nie było ani w ASO ani w niezależnej firmie, Też na myśl przyszedł mi filtr paliwa. W książce serwisowej niestety nie mogę zaleźć informacji kiedy był wymieniany, a w momencie zakupu auta w baku było paliwa na 40-50km, Pojechałem zaraz zatankować na najbliższą stację ale może zaciągnął jakiś syf. Dzięki za podpowiedz o kamerze endoskopowej.



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: Poszarpuje przy pełnym obciążeniu.

Post autor: flo89 » pn mar 29, 2021 11:42

Nie znajdziesz żadnej informacji o wymianie. VW nie przewiduje wymiany filtra w tym modelu. Jak wspomniałem wcześniej, jest to element zintegrowany z pompką w zbiorniku. Oczywiście da się sam filtr wymienić :)
Chyba na tym forum ktoś mnie kiedyś o to pytał i wrzucałem zdjęcia z manuala jak to wygląda


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk7] Re: Poszarpuje przy pełnym obciążeniu.

Post autor: marcin7x5 » pn mar 29, 2021 13:32

Błędów o braku zapłonu nie wyrzuci jeżeli będzie ich stosunkowo mało w danej jednostce czasu co nie zmienia faktu że brak zapłonu powoduje szarpanie. Na ogół właśnie objawia się to przy obciążeniu silnika....



grafikpro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw mar 26, 2020 21:56
Auto: VW Golf 7 Variant 1,4 TSI 125km, Manual

[mk7] Re: Poszarpuje przy pełnym obciążeniu.

Post autor: grafikpro » pn mar 29, 2021 13:49

@flo89 Czy zatem odpuścić wymianę filtra paliwa czy zrobić to mimo wszystko? Mógłbyś w wolnej chwili wrzucić jak to zrobić?

@marcin7x5 brak zapłonu jest spowodowany uszkodzeniem świec czy raczej cewki? Poszarpywanie czuć jak wciskam gaz do dechy. Na postoju kiedy zimny też da się też wyczuć delikatne szarpnięcia. Przy spokojnej jeździe jest generalnie wszystko ok.

Czy uważacie że zasadne jest zalanie E95 zamiast E98 jak do tej pory? A może jakiś liquid-moly zastosować?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk7] Re: Poszarpuje przy pełnym obciążeniu.

Post autor: marcin7x5 » pn mar 29, 2021 16:19

Nie wiem czy masz tam oddzielne cewki na świecach czy klasyczne kable zapłonowe ale ja miałem takie zjawisko i winnym był jeden z przewodów zapłonowych.
Co do braku zapłonu to przyczyn może być kilka. Świeca, cewka, wspomniany przewód zapłonowy, wtryskiwacz paliwa, brak kompresji, a nawet brak zgrania wszystkich czynników we właściwym czasie.
Zazwyczaj podpina się komputer i podczas jazdy patrzy się czy są te tzw missfire na cylindrach. Trzeba wywołać sytuację kiedy to występuje i patrzeć czego brakuje a co jest widoczne w ECU silnika. Można też zrobić tzw logi dynamiczne poszczególnych grup w ecu silnika i wrzucić do oceny. Podejście mechanika, który tylko podepnie komputer i sprawdzi jakie są błędy ewentualnie to albo brak zainteresowania tematem albo chęć zbycia klienta z przyczyn własnej niewiedzy.



grafikpro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw mar 26, 2020 21:56
Auto: VW Golf 7 Variant 1,4 TSI 125km, Manual

[mk7] Re: Poszarpuje przy pełnym obciążeniu.

Post autor: grafikpro » pn mar 29, 2021 19:31

Umówiłem się w innym ASO na wizytę za tydzień. Czego mogę oczekiwać od serwisu? Co sprawdzić, na co zwrócić im uwagę? Jak z nimi rozmawiać żeby mnie nie splawili. Podpowiedźcie proszę.



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: Poszarpuje przy pełnym obciążeniu.

Post autor: flo89 » wt mar 30, 2021 07:14

Najprościej będzie na pewno wymienić świece. Nie wiem czy do tej pory wymieniałeś, jeśli nie to najwyższy czas, robi się to co 60 tysięcy. Jeśli to nie pomoże, a raczej pomoże to szukałbym od kogoś do pożyczenia cewki. Są 4, na bank nie padły wszystkie. Zamieniać jedną nową i przejazd testowy. Ale świece to podstawa.


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

[mk7] Re: Poszarpuje przy pełnym obciążeniu.

Post autor: luckyboy » wt mar 30, 2021 17:45

Może to być LSPI



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: Poszarpuje przy pełnym obciążeniu.

Post autor: flo89 » śr mar 31, 2021 08:29

luckyboy pisze:
wt mar 30, 2021 17:45
Może to być LSPI
Jest czujnik spalania stukowego i dałby znać gdyby takowe zachodziło


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

grafikpro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw mar 26, 2020 21:56
Auto: VW Golf 7 Variant 1,4 TSI 125km, Manual

[mk7] Re: Poszarpuje przy pełnym obciążeniu.

Post autor: grafikpro » śr mar 31, 2021 20:33

Świece miałem wymieniane przy 90tys. km, a teraz mam przejechane 134 tys km. Co ciekawe zrobiło się cieplej na dworzu i problemu nie ma. WTF?!?! Zauważyłem jeszcze jedno. Po uruchomienie wystartował dziś z ok. 1200 obr. i po paru chwilach dopiero spadło do 900 obr.



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: Poszarpuje przy pełnym obciążeniu.

Post autor: flo89 » czw kwie 01, 2021 08:30

Startowanie z wyższych obrotów jest normalne. W zależności od temperatury trwa to dłużej lub krócej.


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

grafikpro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw mar 26, 2020 21:56
Auto: VW Golf 7 Variant 1,4 TSI 125km, Manual

[mk7] Re: Poszarpuje przy pełnym obciążeniu.

Post autor: grafikpro » pn maja 31, 2021 12:49

Cześć Wam.

Musze niestety wrócić do tematu i odświeżyć post. Problem nie jest może jakiś uciążliwy ale wkur .... Do tej pory tankowałem na BP ale mam zamiar zalać go do pełna na Shell'u i przepędzić na obwodnicy Inowrocławia. Myślicie że to dobry pomysł? Do ASO nie jadę bo szkoda czasu. Oni nie widza problemu i wszystko jest ok. Może jest tutaj ktoś z Inowrocławia kto ma doświadczenie, chęci by zając się tematem i zbadać samochód nie tylko przy pomocy sprawdzenia błędów na kompie ... bo na tyle to stać ASO. Może dodać do benzyny jakiś Liquid Molly ...? Może zakupić kamerę endoskopową i samemu przejrzeć układ dolotowy, bo syf też tam podobno tez może powodować wibracje.ObrazekObrazekObrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości