[mk4] Golf 4 1.6 AKL odpalanie,przyduszanie.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

SanMax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob lip 29, 2017 10:42

[mk4] Golf 4 1.6 AKL odpalanie,przyduszanie.

Post autor: SanMax » wt sie 18, 2020 15:14

Siema,problem tyczy sie 1.6 AKL w gazie,mianowicie gdy golfik postoi przez noc i kiedy rano chce jechac do pracy,odpali normalnie i chodzi przez chwile prawidłowo i tutaj zaczyna sie problem,momentalnie obroty spadaja na wartosc ok.400 i tak 2 razy,pozniej juz jest normalnie i auto jedzie ( jak auto postoi dwa dni lub wiecej to tego problemu nie ma ! )
Druga sprawa to podczas ruszania szczegołnie z włączonym climatroniciem auto nie moze sie przez chwile zebrac tak jakby mial z 20km i zaraz znowu jest normalnie i da sie jechac.
trzecia sprawa szarpanie silnikiem po odjeciu i dodaniu ponownym dodaniu gazu,wykluczam poduszki,bo to juz sprawdziłem,tak jakby na chwile gubił zapłon,ale podczas stałej jazdy nic sie nie dzieje.
wymienione zostały swiece,uszczelki kolektora(wszystkie),a przebicia na kablach nie ma. Juz nie mam pomysłow.. brak lewego powietrza,elektryka przejrzana,komputer takze. Zadnych bledow na vagu.
Skrzynia wraz ze sprzegłem wymione spory kawałek czasu temu,przy okazji nity zastapione srubami. Problem pojawił sie jakies 4msc temu



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Golf 4 1.6 AKL odpalanie,przyduszanie.

Post autor: marcin7x5 » wt sie 18, 2020 20:53

Sprawdź jaką temp widzi ecu przed rozruchem silnika.



SanMax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob lip 29, 2017 10:42

[mk4] Re: Golf 4 1.6 AKL odpalanie,przyduszanie.

Post autor: SanMax » pn wrz 21, 2020 18:27

Panowie dalej walcze z problemem,po wymianie świec,uszczelek itp problem ustał na chwile.
Ostatnio znowu się zaczęło.. wkurzony z braku laku przy objawach dodałem mu gaz do oporu z nadzieją,że może coś sie odblokuje,jednak zamiast poprawy, do kabiny wdarł się zapach siarki (zgniłych jaj) i teraz juz w ogole nie wiem o co moze chodzic,komputer totalnie nic nie wykazuje,bez znaczenia czy jade na benzynie czy na gazie zawsze jest tak samo. juz mi rece odpadaja,3 lata bezstresowej jazdy a tu nagle takie problemy..



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Golf 4 1.6 AKL odpalanie,przyduszanie.

Post autor: marcin7x5 » pn wrz 21, 2020 20:16

Sprawdź szczelność wydechu skoro czujesz zapachy wewnątrz kabiny...



Bohnooze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 02:29
Auto: Seat Leon 1.6
Silnik: AKL

[mk4] Re: Golf 4 1.6 AKL odpalanie,przyduszanie.

Post autor: Bohnooze » czw sty 20, 2022 22:15

skoro po przygazowaniu zalecial gaz to masz jakis problem z dolotem gazu jest go za dużo albo dostaje się wraz z benzyną. czy tam jest wszystko szczelne? co pokazuje program od lpg jakie cisnienie itp? sprawdz sobie co będzie gdy zakręcisz kurek z gazem na butli czy na samej benzynie popracuje dobrze. tak jak powyżej czujnik temp.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości