[mk4] Wv golf 4 1998r Gaśnie na zimnym silniku

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pachuxd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 14, 2019 17:49

[mk4] Wv golf 4 1998r Gaśnie na zimnym silniku

Post autor: pachuxd » czw lis 14, 2019 17:56

Cześć, wam jestem tu nowy wiec prosiłbym o wyrozumiałość. Mam problem z golfem 4 albowiem na zimnym silniku nie da się go utrzymać na obrotach muszę go trzymać na gazie przez dobre 3 min żeby po puszczeniu gazu mi nie zgasł wiecie co moze być przyczyna ? Oddawałem do mechaników a oni ze przepustnica do wymiany ale wiadomo jak to jest z mechanikami może wiecie co sprawdzić bądź zrobić
Spytam odrazu czy tez tak macie ze gdy przy załóżmy 2.5tys obrotach zdejmiecie agresywnie nogę z gazu zaczyna szarpać? Nie mam pojęcia czy to tez jakiś błąd czy nie. Z góry dzięki za pomoc
Podkreśle ze jest tam jeszcze gaz



Awatar użytkownika
szefol84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: sob wrz 23, 2017 22:02
Lokalizacja: SW
Auto: VW Golf IV 1.6 16 V kombi
Silnik: ATN

[mk4] Re: Wv golf 4 1998r Gaśnie na zimnym silniku

Post autor: szefol84 » czw lis 14, 2019 18:08

Kolego sprawdzić należy :
świece czy nie zalane, czy wszystkie dają iskrę,
kable WN,
przepustnica ( czyszczenie i adaptacja w rzadko ale jednak się wymienia na nową).
Do tego wszystkiego jest potrzebna osoba która choć trochę zna zagadnienia mechaniki.
Na pewno jeszcze tu koledzy pomogą co może być przyczyną, jednak nie unikniesz mechanika.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8810
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Wv golf 4 1998r Gaśnie na zimnym silniku

Post autor: marcin7x5 » czw lis 14, 2019 19:37

Zacznij od wymycia i adaptacji przepustnicy. Druga rzecz to podpinasz vaga i na zimnym silniku patrzysz jaką temp widzi sterownik silnika. Trzecia rzecz to było o tym na forum i zgodnie z regulaminem zacznij korzystać z szukajki bo temat zostanie wrzucony do kosza.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości