[mk4] Co to jest ?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Sator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 24, 2019 19:27
Auto: VW Golf IV 2.0
Silnik: AQY

[mk4] Co to jest ?

Post autor: Sator » wt wrz 24, 2019 19:43

Witam Kolegów

Posiadam Golfa 4 2.0 benzyna .Moje pytanie dotyczy komory silnika,w której to nie umiem zidentyfikować jednej części.Na poniższej fotce umieściłem ten element otaczając jego czerwoną ramką .Odchodzą między innymi od niego dwa wężyki,z których jeden jest zaślepiony chyba jakąś śrubką ( wężyk ten otoczyłem żółtym kółkiem na zdjęciu ).
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć za co jest odpowiedzialny ten element i dlaczego jeden z tych wężyków został tak dziwnie zaślepiony ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
indigo1975
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: czw lut 04, 2010 22:46
Auto: vw golf 3 gtd/vw scirocco

[mk4] Re: Co to jest ?

Post autor: indigo1975 » wt wrz 24, 2019 19:48

wyglada na zaworek sterujacy EGR /zczytaj numer z niego i wpisz w neta to bedziesz mial pewnosc od czego to


indigo1975

Awatar użytkownika
Sator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 24, 2019 19:27
Auto: VW Golf IV 2.0
Silnik: AQY

[mk4] Re: Co to jest ?

Post autor: Sator » wt wrz 24, 2019 20:30

Kolega indigo1975 ma rację ,faktycznie jest to zawór elektromagnetyczny recyrkulacji spalin EGR / przetwornik ciśnienia doładowania stosowany w samochodach marki Audi Seat Skoda VW.Tylko dlaczego jeden z wężyków wyprowadzonych z tego zaworu został zaślepiony,czy tak to przewidział producent auta,czy jest to robota jakiegoś mechanika.Dodam,że auto zostało sprowadzone z Niemiec ( jestem pierwszym właścicielem w Polsce ).



Awatar użytkownika
indigo1975
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: czw lut 04, 2010 22:46
Auto: vw golf 3 gtd/vw scirocco

[mk4] Re: Co to jest ?

Post autor: indigo1975 » wt wrz 24, 2019 21:15

wezyk jest zaslepiony i odlaczony zeby nie otwieral zaworu EGR ktory wpuszcza czesc spalin z powrotem do komory spalania i przy okazji zasyfia uklad dolotowy.W swoim dieslu wywalilem EGR calkiem i tez mam tak wezyk zaslepiony . EGR otwiera sie glownie na wolnych obrotach
podczas przyspieszania powinien byc zamkniety by silnik dostawal tylko czyste powietrze
z czasem zawor EGR zajdzie syfem z spalin i sie nie domyka calkiem i np podczas przyspieszania silnikowi brak mocy bo zamiast czystego powietrza dostaje tez spaliny
jak auto chodzi to nic z tym nie rob no chyba ze chcesz zeby bylo jak fabryka zrobila to podlacz wezyk do egr wczesniej sprawdzajac czy jest sprawny


indigo1975

Awatar użytkownika
Sator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 24, 2019 19:27
Auto: VW Golf IV 2.0
Silnik: AQY

[mk4] Re: Co to jest ?

Post autor: Sator » wt wrz 24, 2019 21:21

Kolega pisze o Dieslu ,a ja mam silnik benzynowy 2.0 115KM. Poza tym nie wiem gdzie miałbym podłączyć ten wężyk do tego zaworku,nie widzę tam żadnego miejsca do podłączenia.



Awatar użytkownika
indigo1975
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: czw lut 04, 2010 22:46
Auto: vw golf 3 gtd/vw scirocco

[mk4] Re: Co to jest ?

Post autor: indigo1975 » wt wrz 24, 2019 21:38

diesel czy benzyna -oba maja egr i zasada dzialania ta sama./byc moze ktos wywalil zawor i go nie ma
nie wiem w ktorym miejscu u ciebie jest egr bo nie znam tego silnika.
byc moze ze wyglada jak z tej aukcji https://allegro.pl/oferta/zawor-egr-vw- ... L7EALw_wcB zobacz czy masz y siebie cos takiego a wezyk idzie na ta rurke


indigo1975

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

[mk4] Re: Co to jest ?

Post autor: waski1 » śr wrz 25, 2019 08:59

Obrazek



Awatar użytkownika
Sator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 24, 2019 19:27
Auto: VW Golf IV 2.0
Silnik: AQY

[mk4] Re: Co to jest ?

Post autor: Sator » śr wrz 25, 2019 15:43

Znalazłem dzisiaj ten zawór tyle,że nie ma tam niczego do czego można by podpiąć ten drugi wężyk.Brak jest zupełnie tego co kolega waski1 umieścił w swoim poście .Ten mój zawór obejrzałem ( na tyle na ile było to możliwe ) i nic .Czyżby ktoś przede mną usunął coś z tego zaworu ? Poniżej umieszczam fotkę z tym moim zaworem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości