[mk6] [Golf VI] Dzwiek silnika po dlugim postoju - 1.4 TSI 160KM 12.2010 70tys KM

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Geralt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 23, 2019 22:47

[mk6] [Golf VI] Dzwiek silnika po dlugim postoju - 1.4 TSI 160KM 12.2010 70tys KM

Post autor: Geralt » pt sie 23, 2019 22:49

Witam,

Bardzo prosze o rade/pomoc w sprawie istnienia lub nie problemu z moim silnikiem i podejrzeniami co to moze byc (sam mam jakies tam podejrzenia, ale tak na prawde nie znam sie).

Moje auto: Golf 6 odebrany w grudniu 2010 (zamawiany z fabryki), silnik 1,4 TSI 160KM (z DSG), przejechane prawie 70 tys KM. Serwisowany co roku w salonie (ostatnio w marcu). Nic nie bylo wymieniane (poza czesciami eksploatacyjnymi, juz dosc dawno akumulatorem i sprzeglem DSG jeszcze na gwarancji).

Glowny potencjalny problem, ktory chcialem zweryfikowac:

Nagranie dzwieku po prawie 4 dniach postoju w dlugi weekend:
www.youtube.com/watch?v=fD533IL0M1A&t=8s (mozna tez sprawdzic dzwiek na koncu i poczatku nagrania - w 2 czesci juz wrocil raczej do normy).

Ostatnio zaczelo sie cos takiego pojawiac, ze po dluzszym postoju (dluzszym niz 24h), czyli np. przez weekend, raz nawet po 1 dniu i 15h po odpaleniu silnika sluchac troche inna prace silnika, ktore ja nazywam jako rozklekotanie lub troche praca jak diesel. Problem ustepuje po 1-2 minutach. Najpierw to wystapilo tylko raz, a po dluzszej przerwie zaczelo sie pojawiac czesciej. Nie ma jeszcze 100% skutecznosci pojawiania sie problemu po postoju w weekend (bo np. nic nie bylo w weekend poprzedzajacy dlugi weekend), ale na pewno juz wystepuje czesciej problem.
Nie zauwazylem problemu po krotszym postoju niz 24h (np. od 17:30 do 8:30 kolejnego dnia). Pomijajac jednak ten rozklekotany dzwiek to mam wrazenie (choc tutaj moge sie mylic), ze nawet po tych krotszych niz 24h postojach silnik jest odrobine glosniejszy krotko po odpaleniu niz kiedys - ale jak mowie to moze byc juz efekt wsluchiwania sie lub naturanego starzenia auta i ten dzwiek, w odroznieniu od tego po dlugim postoju, nie jest jakis dziwny).

Prosze o opinie i porady czy jest to problem (czy jednak nie) + co to moze byc itd. Jesli jest to prawdopodobnie problem (szczegolnie grozny) to w przyszly piatek odwiedze serwis volkswagena.

Z góry dziękuję za pomoc i porady.

Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości