[inny] 1.4 tsi CAXC brak ciśnienia oleju.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

uzi86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 19, 2019 20:06

[inny] 1.4 tsi CAXC brak ciśnienia oleju.

Post autor: uzi86 » pn sie 19, 2019 20:34

Na początku chciałbym się z wami serdecznie przywitać. Jestem tutaj nowy ponieważ już kończą mi się pomysły na naprawę mojego auta. Wierze że są tu fachowcy którzy znają wszystkie usterki w silnikach tsi.
Auto to Seat Leon 2008r 1.4tsi 125PS CAXC. Kupiony w Niemczech po naprawie pogiętych zaworow z przyczyny łańcucha rozrządu. Autem osobiście jechałem z Niemiec do Polski ogólnie wszystko Ok poza błędem wolno przyśpieszającego walka rozrzadu błąd stały i żółta kontrolka na desce. Po przejechaniu 1200 kilometrów okazało się ze z pod uszczelki głowicy sączy się płyn chłodniczy. Wiec w warsztacie rozebraliśmy głowice do splanowania i wymiany prowadnic zaworowych ponieważ niby te silniki na to cierpią. Rozrzad był nowy tyle tylko ze zle ustawiony i bez wymienionego wariatora wiec wymieniliśmy wariator na nowy i zawór sterujący również. Po krótkiej próbie wszystko Ok 0 błędów. Lecz po przejechaniu 40 kilometrow zapaliła się kontrolka ciśnienia oleju. Sprawdzamy ciśnienie na wolnych 0 bar. Przy 2000obr 0,5bara. Miska w dół i mamy zatkany smog starymi częściami z rozrzadu. Smog wyczyszczony. Po złożeniu na zegarze 1.5bar. Po przejechaniu 30 kilometrów znów kontrolka się wlacza. Wiec znów ściąganie miski i Pompa olejowa zamontowana nowa panewki choć były dobre również wymienione na nowe, czujnik ciśnienia nowy, olej w ciągu tygodnia 3x wymieniony na Motul 5w30 filtr nowy bosch. I dalej historia się powtarza znów brak ciśnienia. Jak autem się jedzie to wszystko jest Ok ale jak się rusza to zaraz się wlacza. Co to może być? Czy jest możliwe ze jest uszkodzony nowy wariator? Bo przed ta robota tej głowicy i wariatora było wszystko Ok. Błędów nie ma w silniku.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości