1.4 16V - coś znowu stuka w silniku...

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gambit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pn mar 09, 2009 19:01
Lokalizacja: gorzow

1.4 16V - coś znowu stuka w silniku...

Post autor: gambit » śr sty 04, 2017 16:50

Witajcie po dłuższej przerwie,

zaczęło mi ostatnio coś stukać, mechanik ma terminy i nie wiem czy mogę tym autem jeździć... Poprzednie stukanie/cykanie zakończyło się wymianą silnika (pęknięty kołnierz tłoka i przez to luźny sworzeń tak stukały) teraz sytuacja jest trochę inna. Stuki są cały czas, bardziej takie metaliczne cykanie, tak jakby mała główka popychacza stukała o metalową powierzchnię. Stukanie słychać cały czas, jak silnik zimny, ciepły, podczas dodawnia gazu, na biegu jałowym itd. Co o tym sądzicie? Czeka mnie powtórka z rozrywki? Poniżej wrzuciłem filmik na Sendvid.

ps. jakiś miesiąc temu na trasie zapaliła mi się kontrolka oleju, po czym niezwłocznie dolałem dobry litr oleju tej samej klasy 10-w40 ale innej firmy, może to miało jakieś znaczenie...

http://sendvid.com/fophj3xe



szymin89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob cze 12, 2010 08:21
Lokalizacja: Augustów/Berlin

1.4 16V - coś znowu stuka w silniku...

Post autor: szymin89 » śr sty 04, 2017 20:33

Wydaje sie ze to popychacz stuka ale to by musial ktos na zywo ocenic. Sprawdz jeszcze cisnienie oleju bo ubytek okolo litra nie powinien powodowac komunikatu na desce...



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

1.4 16V - coś znowu stuka w silniku...

Post autor: Fafik258 » czw sty 05, 2017 15:50

Mogłeś przegazować na tym filmiku, przytrzymać na gazie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości