Potrzebny katalizator

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

artiwie15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 10, 2015 18:22

Potrzebny katalizator

Post autor: artiwie15 » pn gru 05, 2016 14:08

Witam, ostatnio musiałem usunąć dwa katalizator w moim Golfie 1.4 bez turbin. Zaczął się problem z sondą lambda - założony emulator nic nie daje.
Pytanie brzmi : Czy wystarczy wsadzić jeden katalizator czy muszą być dwa aby sonda odbierała już prawidłowy sygnał o zawartości tlenu?
Ewentualnie czy może pasują katalizatory od Golfa V? Ktoś już to wymieniał?
Pozdrawiam



mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

Potrzebny katalizator

Post autor: mka 3 » wt gru 06, 2016 13:00

artiwie15, a za ktorym katalizatorem jest ta sonda ? jeśli za ostatnim to sam masz odpowiedz.



artiwie15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 10, 2015 18:22

Re: Potrzebny katalizator

Post autor: artiwie15 » wt gru 06, 2016 23:34

Ty wiesz jak działa sonda lambda? Nie ważne czy przedni czy tylny katalizator działa i tak zmieni on zawartość tlenu w spalinach. Chodzi mi o to czy wystarczy tylko dołożenie jednego. A ty widziałeś kiedyś auto wyposażone w 2 katalizatory i sondę lambda przed pierwszym i pomiędzy pierwszym a drugim? Jak się już odzywasz to rób to rzeczowo.



szymin89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob cze 12, 2010 08:21
Lokalizacja: Augustów/Berlin

Potrzebny katalizator

Post autor: szymin89 » śr gru 07, 2016 14:14

Nie wystarczy. Nawet jesli zalozysz jeden katalizator to bedzie losowo wywalac blad na desce. Ja bym na twoim miejscu programowo usunal druga sonde i jezdzil dalej.
Jesli zaczna w polsce robic badania spalin w kazdej OSKP to zamontujesz jeden kaalizator i badania przejdzie nawet przez obd.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości