Wypadanie Zapłonów

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maniekzmx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 12:05

Wypadanie Zapłonów

Post autor: maniekzmx » ndz lis 20, 2016 12:11

Witam, jak w temacie od kilku dni mam problem z moim samochodem. Bardzo cieżko pali a jak zapali to udało mi sie przez ELM sprawdzić blędy.
Wyskakują błedy p300 i podajrze p 302 . Od czego zacząć by wyeliminować usterke?

Pozdrawiam.
Dodam tylko że auto pali jak czołg.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Wypadanie Zapłonów

Post autor: hak64 » ndz lis 20, 2016 12:37

Jeśli problem dotyczy wypadania zapłonów (szarpanie silnikiem), to wymień świece i kable, przyjrzyj się też cewce. Te części nie mają wieczystej gwarancji i wymagają okresowych wymian.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

maniekzmx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 12:05

Re: Wypadanie Zapłonów

Post autor: maniekzmx » ndz lis 20, 2016 13:13

hak64 pisze:Jeśli problem dotyczy wypadania zapłonów (szarpanie silnikiem), to wymień świece i kable, przyjrzyj się też cewce. Te części nie mają wieczystej gwarancji i wymagają okresowych wymian.
Co chodzi o świece to mogę na próbe zamienić je ? z 1 na 3 cylinder ?

P.S Tam jest cieżki dostep przez dolotowy.



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Wypadanie Zapłonów

Post autor: waski1 » ndz lis 20, 2016 13:46

maniekzmx pisze: Co chodzi o świece to mogę na próbe zamienić je ? z 1 na 3 cylinder ?
Tak , możesz.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Wypadanie Zapłonów

Post autor: hak64 » ndz lis 20, 2016 14:54

waski1 pisze:maniekzmx napisał(a):
Co chodzi o świece to mogę na próbe zamienić je ? z 1 na 3 cylinder ?

Tak , możesz.
Jaki to ma sens? Jeśli masz problem z wypadaniem zapłonów spowodowany np wadą świecy na 1 cylindrze, to po takiej zamianie będziesz miał wypadanie zapłonów w 3 kociołku. Swiece mają to do siebie, że nawet jeśli nie widać uszkodzeń i wydają się być dobre, to mogą nie podawać iskry, albo podają za słabą i zapłon nie następuje. Wymień komplet i będziesz miał spokój


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

maniekzmx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 12:05

Re: Wypadanie Zapłonów

Post autor: maniekzmx » ndz lis 20, 2016 15:06

hak64 pisze:
waski1 pisze:maniekzmx napisał(a):
Co chodzi o świece to mogę na próbe zamienić je ? z 1 na 3 cylinder ?

Tak , możesz.
Jaki to ma sens? Jeśli masz problem z wypadaniem zapłonów spowodowany np wadą świecy na 1 cylindrze, to po takiej zamianie będziesz miał wypadanie zapłonów w 3 kociołku. Swiece mają to do siebie, że nawet jeśli nie widać uszkodzeń i wydają się być dobre, to mogą nie podawać iskry, albo podają za słabą i zapłon nie następuje. Wymień komplet i będziesz miał spokój
Sens ma taki że jak zmieni się np z 1 na 3 to mam rozwiązanie gotowe. A nie musze bezsensu na komplet nowych swiec kasy wydawac. Zamienię i sprawdze czy cos sie zmienilo. Pozdrawiam



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Wypadanie Zapłonów

Post autor: hak64 » ndz lis 20, 2016 16:31

maniekzmx pisze:Sens ma taki że jak zmieni się np z 1 na 3 to mam rozwiązanie gotowe. A nie musze bezsensu na komplet nowych swiec kasy wydawac.
No sorry. O tym nie pomyślałem :banghead: Dla oszczędności podjedź w takim razie na szrot i weź ze trzy komplety używek (dają za darmo).
maniekzmx pisze:Zamienię i sprawdze czy cos sie zmienilo.
Domyślam się że masz przezroczystą głowicę i będziesz widział w którym kotle pali, a w którym nie, bo osłuchowo będzie to samo.
Nie na darmo napisałem, że świece i kable wymagają okresowych wymian. Nawet jeśli brak wypadania zapłonów, to zużyta świeca daje słabszą iskrę, przez co część paliwa nie ulega spaleniu i nie dostaniesz pełnej mocy, a przy okazji zasyfisz katalizator...


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

maniekzmx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 12:05

Wypadanie Zapłonów

Post autor: maniekzmx » ndz lis 20, 2016 19:00

A można włożyć nowe świece od innego auta? Tzn został mi z jakiegoś auta komplet świec które miałem wymienić ale nie wymieniłem. Czy trzeba specjalnie pod model auta dobierać? Dodam że z wydechu przy odpaleniu normalnie sie coś leje.



piter2204
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn gru 24, 2012 15:18
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Wypadanie Zapłonów

Post autor: piter2204 » ndz lis 20, 2016 20:29

Tylko dedykowane świece-z innymi nie ma sensu próbować. A z wydechu leje się woda-jest zimno, to się skrapla szybko po wyłączeniu silnika. Można świece wykręcić bez ściągania kolektora, ale największy problem, to zawsze ze zdjęciem fajek-najlepiej dorobić sobie ściągacz, taki jak do SHARANA 2.8 V6 (zapytaj wujka google), lub jakieś zgrabne długie szczypce.



maniekzmx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 12:05

Re: Wypadanie Zapłonów

Post autor: maniekzmx » ndz lis 20, 2016 20:45

Próbowałem własnie odpalić samochód i nie dało rady -.- A pod korkiem oleju czuć paliwo, czy to normalne ?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Wypadanie Zapłonów

Post autor: hak64 » pn lis 21, 2016 13:25

maniekzmx pisze: pod korkiem oleju czuć paliwo, czy to normalne ?
Nie. To nie jest normalne, ale normalnie to należy napisać jaki jest stan tego oleju! Ile go jest, czy go ubyło, przybyło, jaką ma barwę i gęstość? Ty zaś podajesz tak "szczegółowe" informacje, jakbyś szukał wróżki.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

maniekzmx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 12:05

Re: Wypadanie Zapłonów

Post autor: maniekzmx » pn lis 21, 2016 17:54

Przyczyną wypadania zapłonów okazały się świece, dziekuje :) Teraz mam kolejny problem z ładowaniem.

Obrazek

Czy to może być winowajcą braku ładowania ? Zdj przykladowe. Przepalona ta blaszka na pol./



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Wypadanie Zapłonów

Post autor: psilos1 » wt lis 22, 2016 06:17

Przepalony bezpiecznik jest od podgrzewania płynu chlodzacego,nie ma nic wspólnego z ładowaniem.Sprawdz alternator



maniekzmx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 12:05

Re: Wypadanie Zapłonów

Post autor: maniekzmx » wt lis 22, 2016 07:59

psilos1 pisze:Przepalony bezpiecznik jest od podgrzewania płynu chlodzacego,nie ma nic wspólnego z ładowaniem.Sprawdz alternator

Tzn to było pogłądowe, a to jest 1 chyba od drugiej strony. Gdzie mogę taki bezpiecznik kupic ? Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości