1,6 mpi nieregularna praca na wolnych obrotach

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wmisiuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lip 26, 2013 18:18

1,6 mpi nieregularna praca na wolnych obrotach

Post autor: wmisiuk » pn paź 10, 2016 15:18

Witam serdeczni. Mam taki problem, mianowicie zdarza sie że kiedy autko stoi to na wolnych obrotach odczuwalne jest takie delikatne trzepniecie silnikiem (raz za razem). Obroty niby stoją w miejscu (patrząc na wskazania obrotomierz) ,ale czuć takie zadrżenie silnikiem. Auto kupiłem niecały miesiac temu, na dzien dobry u mechanika po zakupie wspomniałem o tym problemie i otrzymałem info że wiele tych silników ma ten własnie przypadek co mój. Podobno jest to jakieś wypadanie zapłonu na ktoryms z cylindrów czy cos w ten deseń (nie jestem sprecjalistą od mech. samochodowej ,ale gdzieś tam cos tam sie dowiedziałem). przypadki tego typu zdarzają sie 50/50. Oczywiście z automatu i z okazji podjecia próby pozbycia sie tego przypadku u mnie w aucie wymienione zostały świece , czyszczenie i adaptacja przepustnicy, wzmiana uszczelki pod zaworami (o oleju ,filtrach i płukaniu silnika nie wspominam bo to nie było robione z powodu tego trzepania tylko tak poprostu po zakupie należało to uczynic).
Po tych zabiegach jest wrażenie że jakby to szarpniecie-trzepanie silnika było delikatniejsze i zdarza sie niby rzadziej niż wcześniej. No ale .... po kilku dniach stwierdziłem że co z tego ze zdarza sie rzadziej, skoro są przypadki gdzie tego nie ma w ogóle , a skoro nie ma to i ja mógłby sie tej dolegliwości pozbyć .
Poczytałem ... rzeczywiście mój przepadek nie jest odosobniony , z tym że temat wielu magluje i w ostateczności pada stwierdzenie TTTM (ten typ tak ma) ... eeeee i znowu stwierdzam że skoro są te które nie mają to i ja mogę nie mieć ...
Podsumowując :
czy jest ktoś kto doprowadził tego typu usterkę do finału i pozbył sie niekulturalnego trzepania silnikiem na wolnych obrotach ?????
Dodam tylko że również spróbowaliśmy podnieść obroty z 650 na 750-770 i jednak nic to nie pomogło.
Paradoks jeszcze jest taki że dotychczas poruszałem sie tylko dieslem i jak sie przesiadłem w golfa w benzynce to gdyby nie te mało kulturalne szarpniecia to miałbym wrażenie że poruszam sie niemalże hybrydą hehehehe... jest tak cichutki na wolnych obrotach że aż uroczy.
Oj rozpisałem sie ,mam nadzieje że ktoś z Was pomoże .
Dzieki z góry Wiktor


nie ma rzeczy niemożliwych ...

Awatar użytkownika
luki_s3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pn lip 09, 2007 16:58
Lokalizacja: WU

1,6 mpi nieregularna praca na wolnych obrotach

Post autor: luki_s3 » pn paź 10, 2016 20:19

wmisiuk 1.6fsi 102hp?


kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam GTI R i inne mocne sztuki ;)

2016 AUDI RS6 EXHAUST SOUND

Awatar użytkownika
wmisiuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lip 26, 2013 18:18

1,6 mpi nieregularna praca na wolnych obrotach

Post autor: wmisiuk » wt paź 11, 2016 17:50

mój motor o którym piszę to 1,6 mpi 102kM (jak w tytule)
wiec nie rozumiem :(


nie ma rzeczy niemożliwych ...

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8848
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1,6 mpi nieregularna praca na wolnych obrotach

Post autor: marcin7x5 » wt paź 11, 2016 19:49

Nie wiem czy czasami w Aso nie wgrywają nowego softu do sterownika silnika.



Awatar użytkownika
wmisiuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lip 26, 2013 18:18

Re: 1,6 mpi nieregularna praca na wolnych obrotach

Post autor: wmisiuk » śr paź 12, 2016 14:13

marcin7x5 pisze:Nie wiem czy czasami w Aso nie wgrywają nowego softu do sterownika silnika.
a to załatwia sprawę raz na zawsze czy jak ... bo nie wiem
Dlaczego potrzebny jest nowy soft ?
Dlaczego ten który jest od początku niby ma być nieaktualny ?
Czy nowy został ulepszony i pozbawiony jakiś błędów które mają wpływ na sprawę o której pisałem tzn.nierówna praca silnika 1,6 mpi na wolnych obrotach
???
Z góry dzięki za chęć pomocy


nie ma rzeczy niemożliwych ...

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8848
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1,6 mpi nieregularna praca na wolnych obrotach

Post autor: marcin7x5 » śr paź 12, 2016 19:57

Jak każda aktualizacja wnosi pewnie coś nowego. Był tu już ten problem poruszany i musiałbyś go poczytać lub napisać na pw do osób co słychać borykały z tym problemem.



Awatar użytkownika
brzozkalbn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lis 12, 2009 22:54
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

1,6 mpi nieregularna praca na wolnych obrotach

Post autor: brzozkalbn » czw paź 13, 2016 17:20

Sprawdź dokładnie uszczelki kolektora ssącego te na łączeniu dwóch części kolektora bo może łapać lewe powietrze.

Auto było podpinane pod komputer?

ja doprowadziłem taki silnik do porządku ale zrobiłem przy tym remont głowicy, wymianę pierścieni, sondy lambda i tych nieszczęsnych uszczelek.



Awatar użytkownika
wmisiuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lip 26, 2013 18:18

Re: 1,6 mpi nieregularna praca na wolnych obrotach

Post autor: wmisiuk » czw paź 13, 2016 18:24

brzozkalbn pisze:Sprawdź dokładnie uszczelki kolektora ssącego te na łączeniu dwóch części kolektora bo może łapać lewe powietrze.

Auto było podpinane pod komputer?

ja doprowadziłem taki silnik do porządku ale zrobiłem przy tym remont głowicy, wymianę pierścieni, sondy lambda i tych nieszczęsnych uszczelek.
był podpinany i nie wykazuję najmniejszego błędu


nie ma rzeczy niemożliwych ...

Awatar użytkownika
wmisiuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lip 26, 2013 18:18

Re: 1,6 mpi nieregularna praca na wolnych obrotach

Post autor: wmisiuk » czw paź 13, 2016 18:36

marcin7x5 pisze:Jak każda aktualizacja wnosi pewnie coś nowego. Był tu już ten problem poruszany i musiałbyś go poczytać lub napisać na pw do osób co słychać borykały z tym problemem.
no własnie nie mogę tego znaleźć wiec nie wiem kto to ewentualnie doprowadził to ładu i czym ..
znalazłem tylko temat na innym forum ale w zasadzie został zamkniety hasłem TTTM (ten typ tak ma) wiec jak dla mnie średnio .
Jak ktoś kojarzy gdzie to moze być to bede wdzieczny o podesłanie..
PS: testując auto przy zakupie czułem że to sie dzieje, ale nie wiedziałem że to takie cieżkie w zdiagnozowaniu masakra jakaś . Stwierdziłem że pewnie świece do wymiany i finał a tu o masz babo placek :(
Jak tam zacznę szukać po omacku to pomnożę koszta naprawy ,wiec nie wiem gdzie uderzyć ehhhh


nie ma rzeczy niemożliwych ...

Awatar użytkownika
brzozkalbn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lis 12, 2009 22:54
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

1,6 mpi nieregularna praca na wolnych obrotach

Post autor: brzozkalbn » czw paź 13, 2016 19:31

Nie ma czegoś takiego jak TTTM. Rozłącz kolektor i sprawdź uszczelki. Możliwe, że ktoś kiedyś źle złożył kolektor i teraz jest problem.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8848
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1,6 mpi nieregularna praca na wolnych obrotach

Post autor: marcin7x5 » czw paź 13, 2016 19:57

W tym silniku jest chyba pompa sai. Być może ona lub jej przyłacza do dolotu sprawiają te kłopoty.



Awatar użytkownika
brzozkalbn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lis 12, 2009 22:54
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

1,6 mpi nieregularna praca na wolnych obrotach

Post autor: brzozkalbn » pt paź 14, 2016 00:45

Jest ja w wielu innych ale zobacz co trzeba zrobić, żeby wymienić świece. Każde rozmontowanie kolektora to ryzyko złego ponownego prawidłowego złożenia bo guma to guma czy to kondom czy uszczelka...



Awatar użytkownika
wmisiuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lip 26, 2013 18:18

Re: 1,6 mpi nieregularna praca na wolnych obrotach

Post autor: wmisiuk » pt paź 14, 2016 16:37

brzozkalbn pisze:Jest ja w wielu innych ale zobacz co trzeba zrobić, żeby wymienić świece. Każde rozmontowanie kolektora to ryzyko złego ponownego prawidłowego złożenia bo guma to guma czy to kondom czy uszczelka...
usterka o której mowa w temacie była przy zakupie auta .... następnie auto stanęło w warsztacie i zostały miedzy innymi jak juz pisałem wymienione świece wiec z pewnością kolektor był zdejmowany i kolejny raz zakładany i nie za wiele to pomogło ... choć tak jak juz pisałem po tym servisie drgania są mniej wyczuwalne alew nadal są !!!


nie ma rzeczy niemożliwych ...

Awatar użytkownika
wmisiuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lip 26, 2013 18:18

Re: 1,6 mpi nieregularna praca na wolnych obrotach

Post autor: wmisiuk » pt paź 14, 2016 16:39

brzozkalbn pisze:Nie ma czegoś takiego jak TTTM.
też wychodzę z tego założenia
Tylko nie wiem do końca gdzie przycelować w punkt


nie ma rzeczy niemożliwych ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości