Sonda lambda Delphi

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kukukacz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 06, 2014 21:51

Sonda lambda Delphi

Post autor: kukukacz » pn lut 22, 2016 23:11

Witam,
czy ktoś jest w stanie ocenić jakość sondy lambda tej firmy (sonda przed katalizatorem)? jakieś doświadczenia?
jest około 100 zł tańsza od Bosha, tylko czy na dłuższą metę się to opłaci?
autko jest w gazie.
pozdrawiam,
Bartek



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Sonda lambda Delphi

Post autor: jameess » wt lut 23, 2016 16:26

Tylko dedykowana sonda do silników grupy vag, kupno każdej innej to wywalenie pieniędzy w błoto.



volver3
vw maniac
vw maniac
Posty: 60
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012 11:32

Sonda lambda Delphi

Post autor: volver3 » wt lut 23, 2016 18:45

Mam założoną sondę firmy Delphi w silniku 1,6 SR od pół roku i jest OK VAG był podłączony i żadnych błedów nie ma.



kukukacz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 06, 2014 21:51

Re: Sonda lambda Delphi

Post autor: kukukacz » śr lut 24, 2016 11:53

Czy ktoś może wobec tego podać nr oryginalnej części?



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Sonda lambda Delphi

Post autor: jameess » śr lut 24, 2016 13:53

A do czego? Mam spojrzeć w szklaną kulę? Nie podałeś jaki silnik.

W sklepie na podstawie katalogu dobiorą odpowiednią dedykowaną, i nie kupuj czasem jakiejś uniwersalnej.



kukukacz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 06, 2014 21:51

Sonda lambda Delphi

Post autor: kukukacz » śr lut 24, 2016 14:48

a faktycznie, nie podałem silnika :)
mój silnik to 2.0 benzyna 116km,
nr dedykowanej części już zdobyłem, może komuś się przyda.
jest to sonda lambda Bosha: 0258006978

przy okazji jeszcze pytanie - kontrolka od silnika zapaliła mi się 3 razy w ciągu miesiąca. po pierwszym skasowaniu błędu minęło jakieś 3 tyg (1000-1500km) do zapalenia się po raz drugi, po skasowaniu drugiego błędu minęło tylko 2 dni (500 km) i kontrolka zaświeciła się ponownie, po czym po dwóch dniach (100 km) zgasła. obserwowałem spalanie na komputerze i podczas gdy świeciła się kontrolka przy 3,4 biegu po puszczeniu gazu spalanie było bliskie 5l (przy czym normalnie jest 0), na jałowym biegu podczas postoju spalanie w okolicach 2l. Po zgaśnięciu kontrolki rzeczywiście wszystko wróciło do normy i na jałowym przy postoju 1l spalanie, przy hamowaniu silnikiem spada do 0. moje pytanie brzmi: w jaki sposób sonda sama się naprawiła? była zawieszona na bogato, po czym sama się odwiesiła?



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Sonda lambda Delphi

Post autor: jameess » czw lut 25, 2016 14:27

Masz może LPG? Jaki konkretnie daje błąd sonda lambda? bo to istotne, w mnie kiedyś też były błędy sondy a powodowały je nieszczelności w dolocie.
Czy na wolnych obrotach sonda równo oscyluje? A jak przygazujesz to jak wygląda oscylacja?


Podaj kod błędu.



kukukacz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 06, 2014 21:51

Re: Sonda lambda Delphi

Post autor: kukukacz » sob lut 27, 2016 17:33

Tak, mam LPG
niestety nie jestem w stanie w tym momencie podać kodu błędu, bo nie mam dostępu do komputera, a poprzednio jak sprawdzałem to nie zapisałem.

na wolnych obrotach zwykle jest około litra, ale czasem bywa np. tak że skacze co sekundę 1.1 - 1.0 - 1.1 .....

kontrolka do tej pory nadal się nie zapaliła, ale obserwuje cały czas jakie spalanie pokazuje komputer np. podczas hamowania silnikiem - jest w okolicach 3 litrów, więc na pewno coś jest nie tak. (przed zapalaniem się pierwszy raz kontrolki zerkałem od czasu do czasu i komputer zawsze pokazywał 0.

Dodam jeszcze, że gdy kontrolka silnika się paliła, na postoju było czuć drgania samochodu (większe na gazie, niż na benzynie), po zgaśnięciu kontrolki drgania jakby ustały,

pozdrawiam,
Bartek



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Sonda lambda Delphi

Post autor: jameess » pn lut 29, 2016 14:28

kukukacz pisze:Tak, mam LPG
Więc może być tak że zamienisz dobrą sondę na nową dobrą i wtedy będziesz miał dwie dobre sondy lambda ;)

Błędy sondy lambda robi zapewne niewyregulowane LPG. Proponuję skasować błędy, wyłączyć lpg i jeździć tylko na benie np ze 200km, jak błąd się nie pojawi to znaczy że że winowajcą jest lpg.

Możesz sobie z "sieci" ściągnąć VCDS-lite , kupić "interfejs" za 50 zł, poszukać instrukcję i samemu podglądać pracę sterownika auta, bo jak na razie to pojęcie masz mizerne.

I nie zawsze błąd w sterowniku auta oznacza że coś zaraz trzeba wymienić.



kukukacz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 06, 2014 21:51

Sonda lambda Delphi

Post autor: kukukacz » pn kwie 04, 2016 09:15

Witam
poobserwowałem jakiś czas co się dzieje i sprawa wygląda tak:
błędy jakie pokazuje komputer to
P0171
P0134

błąd po skasowaniu nie pokazuje się przez kolejne 200-400 km, po czym zapala się ponownie.
Po kolejnych kilkuset kilometrach, potrafi sam zgasnąć (zdarzyło się to już 3 razy)
potem znów kilkaset km, błąd zapala się ponownie.

po zapaleniu się błędu następujące objawy:
- w samochodzie czuć wyraźne wibracje na postoju, ale tylko na LPG
- komputer pokazuje spalanie na wolnych obrotach 2-3l/h, (gdy kontrola check engine się nie świeci spalanie jest na poziomie 0,9 - 1,1l/h)
- dziś przy przejściu na gaz na zimnym jeszcze silniku (tzn 40 stopni) obroty spadły do 200 i czuć było wyraźne szarpnięcie (akurat stałem na luzie na światłach)

ja osobiście mam wrażenie, że sonda lambda raz działa, a raz zawiesza się na bogato i tak co kilkaset km. aczkolwiek zanim kupię sondę za 300 zł wolałbym choć trochę się upewnić - wiadomo że póki nie założę nowej pewności nie będzie w 100%..ale może ktoś miał podobne objawy i może lepiej ocenić tą sytuację.

pozdrawiam



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Sonda lambda Delphi

Post autor: jameess » pn kwie 04, 2016 09:55

Błąd PO171 - Korekcja mieszanki FT, Bank 1 > Uboga mieszanka (system too lean) mieszanka zbyt uboga
Płąd PO134 - Sonda Lambda podgrzewana 1 bank 1 - brak sygnału

Pierwszy błąd może robić LPG, natomiast poważniejszy jest drugi, bo faktycznie grzałka może być kaput ale też spotkałem się i z tym że taki błąd wywalało przy nieszczelności dolotu, także różne dziwy się czasami dzieją.

Fajnie by było jak być mógł sondą podglądać np VCDS-e i zobaczyć jak "bangla" sonda przy różnych obciążeniach itp.



kukukacz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 06, 2014 21:51

Sonda lambda Delphi

Post autor: kukukacz » pn kwie 04, 2016 22:51

Dzięki za odpowieź,
nie posiadam własnego interfejsu, ale zamierzam kupić.
czy taki będzie odpowiedni?
http://allegro.pl/najlepszy-interfejs-u ... 60276.html" onclick="window.open(this.href);return false;
jameess pisze:Fajnie by było jak być mógł sondą podglądać np VCDS-e i zobaczyć jak "bangla" sonda przy różnych obciążeniach itp.
z tego co jest napisane na aukcji powyżej, interfejs jest kompatybilny z VCDS. W jaki sposób sprawdzać lambdę przy różnych obciążeniach? parametry ustawia się gdzieś w programie, czy chodzi o wciskanie gazu w różnym stopniu?



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Sonda lambda Delphi

Post autor: jameess » wt kwie 05, 2016 13:19

kukukacz pisze:W jaki sposób sprawdzać lambdę przy różnych obciążeniach?
Jedziesz, deptasz po gazie i patrzysz na notku jak bangla sonda.

Masz silnik ADY lub ATM

Bloki pomiarowe wyglądają tak : http://a4-klub.pl/index.php?/topic/2852 ... e-vag-com/" onclick="window.open(this.href);return false;

A Opis bloków pomiarowych poszukaj może tutaj: http://www.a6klub.pl/opis-grup-bloku-po ... t63745.htm" onclick="window.open(this.href);return false;



siepak1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 18, 2017 00:37

Re: Sonda lambda Delphi

Post autor: siepak1 » pn gru 18, 2017 00:41

Witam sory że odgrzewam kotleta,mam te same błędy,objawy co u ciebie czy
udało ci się rozwiązać problem z autem proszę o odpowiedz co było.. :otepienie:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości