2.0 FSI - odcina przy przyspieszaniu

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Ciamajda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw gru 17, 2015 15:29

2.0 FSI - odcina przy przyspieszaniu

Post autor: Ciamajda » czw gru 17, 2015 21:40

Witam!
Nie wiem czy mam co szukać tu porady bez diagnostyki komputerowej aczkolwiek może ktoś coś już teraz mi podpowie. Generalnie nie wyskakuje mi żaden błąd podczas jazdy autem a problem z nim jest spory a mianowicie: przy wciskaniu gazu głębiej niż do połowy ( w sumie do połowy też już czasem się zaczyna ) przy większych prędkościach ( +120km/h ) auto dosłownie się "zawiesza" tz. przestaje całkowicie reagować na pedał gazu, hamuje silnikiem. Zazwyczaj po 5-10 sek. nagle powraca reakcja na gaz i auto jedzie znów normalnie. Do kolejnego przesadzenia z wciskaniem pedału gazu. Problem niezauważalny przy jeździe po mieście. Problem potrafi zaistnieć nawet przy małym dodawaniu gazu w momencie gdy na 5,6 biegu obroty przekroczą 4 tyś. na niższych nie. Dodam, że ostrożnie wciskając gaz auto rozpędza się do 250 km/h ( golf jest mocniejszy niż standard ma 242KM ) a pełen zakres obrotów przelecę na każdym biegu gdy nie wciskam go głębiej niż do połowy.Dodatkowo wydaje mi się, że sporo pali, nie wiem czy to ma z tym związek aczkolwiek 10,5l przy 120 km/h to chyba trochę sporo nawet jak na standardy GTI. Może miał ktoś podobny problem, proszę o jakieś podpowiedzi, na co uczulić mechanika lub na co mogę samemu zerknąć. Pozdrawiam.



Ciamajda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw gru 17, 2015 15:29

2.0 FSI - odcina przy przyspieszaniu

Post autor: Ciamajda » pt gru 18, 2015 00:26

dodam od razu, że popychacz pompy paliwowej został wymieniony jakieś 13 tyś. km temu razem z filtrem paliwa.



Ciamajda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw gru 17, 2015 15:29

2.0 FSI - odcina przy przyspieszaniu

Post autor: Ciamajda » śr maja 18, 2016 22:00

Odświeżam temat. Jakiś czas miałem spokój z problemem z tematu. Po drodze wymieniałem jeszcze zawór upustowy i pcv. Ostatnio znów po żwawej jeździe po autostradzie >200km/h dodaję gazu i nagle zonk, auto przestaje reagować na gaz na kilkanaście sekund. Żadnych kontrolek, błędów...dodam, że dzieje się to nie przy intensywnym ciśnięciu na gaz tylko np. pojadę 230km/h kilka kilometrów, zwolnię i znów chcę trochę przyspieszyć i dzieje się to. Mieszkam w Lubuskim może jest ktoś chętny lub zna kogoś kto obejrzałby moje auto. Nie chcę dawać go do moich mechaników bo myślę, że to ich przerasta gdy nie ma żadnych błędów i nie wiedzą za co się złapać. Pomoże ktoś ?



daro 74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt kwie 29, 2022 22:25

Re: 2.0 FSI - odcina przy przyspieszaniu

Post autor: daro 74 » pt kwie 29, 2022 22:44

Mam taki sam problem w passacie b6 2.0tfsi obroty zatrzymuja sie ok. 4 tys. przy odjeciu cazu powoli przyspiesza . co u Ciebie było przyczyna



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości