Silnik odpala po odpięciu klemy

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

RASTARASTA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw maja 10, 2012 22:13

Silnik odpala po odpięciu klemy

Post autor: RASTARASTA » wt maja 19, 2015 07:35

Witam wszystkich jak w temacie mój problem z golfem ( 1.6 55kW ABU LPG ) polega na tym że dość często dzieje się tak że wtryskiwacz podaje na tyle benzyny że aż go przebiera benzyna wylewa sie górą po odpięciu klemy i ponownym podłączeniu wtrysk podaje mgiełkę i silnik zapala lecz gaśnie po chwili da sie jeździć tylko na gazie ponieważ na benzynie nie przyspiesza nie reaguje na pedał gazu podejrzewam ze to komputer silnika może wiecie co mu dolega z góry dziękuje i pozdrawiam


Michał

Awatar użytkownika
Robs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn paź 03, 2005 21:02
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Silnik odpala po odpięciu klemy

Post autor: Robs » wt maja 19, 2015 08:21

Sprawdź podłączenie kabelka od gazu podłączonego do plusa na akumulatorze, ja miałem taki objaw że na benzynie odpalił i zaraz gasł i nie dało się jeździć, na gazie prawie bez problemu jedynie zużycie było na poziomie ok. 13l/100km.
Podjechałem do gazownika, ten zaprawił na nowo kabelek, dodatkowo wyregulował i jest po problemie. Chodziło o coś że niby lambda nie dostawała odpowiedniego sygnału i paliwo było podawane na maxa co powodowało że silnik był zalewany.
Dodam jeszcze że w trakcie jazdy np. 100km/h jak przełączałem na benzynę to też zaczynał się dusić, tracić obroty i gasnąć



RASTARASTA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw maja 10, 2012 22:13

Silnik odpala po odpięciu klemy

Post autor: RASTARASTA » wt maja 19, 2015 11:40

Sprawdziłem ten kabel z bezpiecznikiem dalej bez zmian przy jeździe na benzynie brak reakcji na gaz...


Michał

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości