nie wkręca na obroty

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

nogiln
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: wt paź 25, 2011 10:33
Auto: Golf 2 1.6
Silnik: PN

nie wkręca na obroty

Post autor: nogiln » wt paź 28, 2014 13:21

Witam, zmieniłem silnik. Zamontowałem swój gaźnik 2e3. Silnik włożony to 1.3 2G. Problem polega na tym, że jak jest zimny to trzymam pedał w podłodze i ledwo 1000 obr./min. Później na wolnych ponad 2000 obr/min. Jak włączę bieg to przez parę chwil nie chce jechać i wtedy czuje twardy pedał hamulca. Jak ma podwyższone obroty to jakoś jedzie ale i tak na pedał gazu reaguje lekkim dławieniem. Regulowałem śrubą od wolnych obrotów na lpg to obroty raz wysokie raz niskie niezależnie czy wkręcałem czy wykręcałem śrubkę. Od czego zacząć?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

nie wkręca na obroty

Post autor: Paweł Marek » wt paź 28, 2014 15:31

Dd sprawdzenia czy w gaźniku działa ssanie (klapka rozruchowa patrz szukajka) oraz od opisania wyraźnie: czy poczatkowo piszesz o działaniu na beznynie czy na LPG.
Śruba od LPG nie reguluje obrotów tylko skład mieszanki, oczywiście powinna być w pewnym zakresie reakcja obrotów w zależności od składu mieszanki ale poza pewnymi granicami reakcji już nie będzie, a nawet może silnik zgasnąć kiedy mieszanka będzie mocno za uboga lub za bogata


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

nogiln
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: wt paź 25, 2011 10:33
Auto: Golf 2 1.6
Silnik: PN

nie wkręca na obroty

Post autor: nogiln » wt paź 28, 2014 18:01

Wszystko dzieje się na gazie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości