vr6 brak mocy w górnym zakresie obrotów

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

alpix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob lis 24, 2012 13:41
Lokalizacja: Chojnów

vr6 brak mocy w górnym zakresie obrotów

Post autor: alpix » pt cze 27, 2014 00:43

Witam mam problem z moim vr6 a mianowicie auto od dołu obrotów jedzie normalnie ale gdy dojdzie tak do okolo 4 tys to sie dlawi i po chwili zaczyna jechac ale rewelacji nie ma wymienilem kable swiece modul i dalej nic sie nie zmienilo jesli ktos mial podobny problem to bym byl wdzieczny za pomoc pozdrawiam



Sputnik_PWR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt sty 25, 2008 12:54
Lokalizacja: Kępno

vr6 brak mocy w górnym zakresie obrotów

Post autor: Sputnik_PWR » ndz cze 29, 2014 20:23

Jeżeli przy 4 - 4,5 krpm jest odcinka podobna jak przy końcu obrotomierza, to może to być czujnik położenia wałka rozrządu (jak silnik na module) albo zabrudzona, nie stykająca kostka od niego. Ewentualnie za małe ciśnienie paliwa. Często gdy pada pompa paliwa VR słabnie na wysokich obrotach. Sprawdź błędy na kompie.



alpix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob lis 24, 2012 13:41
Lokalizacja: Chojnów

vr6 brak mocy w górnym zakresie obrotów

Post autor: alpix » pn cze 30, 2014 16:38

błędów nie ma silnik był z passata z niemiec i był przestawiony wałek ale go ustawiłem po swapie bo był na nim własnie błąd nie wiem czy drugi walk nie jest jeszcze o jeden ząb przestawiony ale sprawdzę jakie cisnienie bije pompa moze juz sie konczy



matadoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw wrz 04, 2014 09:06

Re: vr6 brak mocy w górnym zakresie obrotów

Post autor: matadoo » czw wrz 04, 2014 09:33

Witam, mam podobny problem co u Ciebie, powyżej 4tys obrotów nie wkręca się. Wymieniłem sonde lambde bosch, przewody ngk, świece denso i nie ma poprawy. Czasami jak go przegonie albo jak mu się przywidzi to silnik wróci do normy i zapier***a. Ale z nie wiadomych przyczyn ta moc gdzieś znika i jej nie ma więcej niż jest. Jak coś znajdę to dam znać. Proszę o ew. wskazówki



matadoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw wrz 04, 2014 09:06

vr6 brak mocy w górnym zakresie obrotów

Post autor: matadoo » czw wrz 04, 2014 23:47

Moje B3 ożyło :) wymieniłem dodatkowo cewkę, która i tak nie pomogła. Okazało się że z powodu zaśniedziałego przewodu masowego silnika do karoserii był brak mocy, podłączenie przewodów rozruchowych od akumulatora do silnika pomogło :bigok: , jutro wstawiam nową plecionkę. Polecam wymianę tym którym brak nagle mocy :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości