Przerywa/obroty falują na wolnych obrotach

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bykuu93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn mar 10, 2014 19:51

Przerywa/obroty falują na wolnych obrotach

Post autor: bykuu93 » czw mar 20, 2014 19:05

Sprawa wygląda tak:
- Golf czasem odpala ciężko, czasem musi przerzucić tłokami i odpali - stawiam tutaj na walniętą kopułkę i palec + świece, są w strasznym stanie
- druga sprawa jest taka, obroty falują tak o 200/400 obr./min więcej, nie utrzymują się stałe obroty - może być padnięty silnik krokowy
- trzecia sprawa to silnik przerywa podczas jazdy, załóżmy że jadę na 5 biegu i mam 1,500/1,700 obr/min i kilka razy nim szarpnie, zwiększę obroty i przestaje przerywać

Stwierdziłem na moje oko, że silnik chodzi tak jakby był padnięty silnik krokowy, ewentualnie świece, kopułka i palec.
Świece są zasmolone, nie są mokre, tak jakby iskra była do dupy.
Od czego zacząć? Jak sprawdzić poprawne działanie silnika krokowego? Miał ktoś takie przypadki z swoim cudem?
Silnik 1.8/90KM, czysta benzyna.



Awatar użytkownika
piotrek gti_abf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: śr lut 23, 2011 01:32
Lokalizacja: okolice Wielunia

Przerywa/obroty falują na wolnych obrotach

Post autor: piotrek gti_abf » czw mar 20, 2014 19:36

bykuu93 pisze:Od czego zacząć?
Od wymiany świec, przewodów, kopułki i palca.
bykuu93 pisze: Jak sprawdzić poprawne działanie silnika krokowego?
Podłączyć go na krótko do akumulatora, dać mu masę i 12v będzie słychać czy działa, lub odłączyć mu wtyczkę na pracującym silniku, jak będzie padnięty to nie będzie żadnej reakcji.



bykuu93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn mar 10, 2014 19:51

Przerywa/obroty falują na wolnych obrotach

Post autor: bykuu93 » czw mar 20, 2014 19:44

A gdy silnik krokowy jest zepsuty to może on wydawać jakikolwiek dźwięk?



bykuu93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn mar 10, 2014 19:51

Przerywa/obroty falują na wolnych obrotach

Post autor: bykuu93 » czw mar 20, 2014 19:52

Mam jeszcze takie pytanie, czy jak wymienię silnik krokowy, muszę jechać z Golfem na komputer? Czy on kompletnie tego nie wymaga?



Awatar użytkownika
piotrek gti_abf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: śr lut 23, 2011 01:32
Lokalizacja: okolice Wielunia

Przerywa/obroty falują na wolnych obrotach

Post autor: piotrek gti_abf » czw mar 20, 2014 20:01

bykuu93 pisze: może on wydawać jakikolwiek dźwięk?
Będzie cisza :-)
bykuu93 pisze:czy jak wymienię silnik krokowy, muszę jechać z Golfem na komputer?
Nie musisz.
Najpierw zamiast go wymieniać to proponuje go umyć w benzynie, to prawie nic nie kosztuje a czasem pomaga :-)



bykuu93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn mar 10, 2014 19:51

Przerywa/obroty falują na wolnych obrotach

Post autor: bykuu93 » czw mar 20, 2014 20:07

Dosyć mnie ta drobnostka wkurzyła dziś, jak zawsze Golfik pięknie sobie pomykał, nigdy nie falował na wolnych obrotach, aż nagle tego wieczoru zaczął. Wiedziałem że palec i kopułka jest w dobrym stanie (iskra zawsze była, może nie jakaś co by konia zabiła, ale równo pracował), teraz zaczął szatkować. Przed chwilą byłem sprawdzić czy jest iskra na poszczególnych tłokach, na 1 tłoku iskry nie ma, jak zbliżę końcówkę do bloku silnika to zaczyna lekko się pokazywać, więc na bank padła kopułka.

Tylko mnie zastanawia jedno, dlaczego jak zaczął szatkować to iskra była dobra, ale teraz po 2 godzinach od postoju, na pierwszym tłoku iskry nie ma, na reszcie jest, ale też nie za bogata. Obstawiałem silnik krokowy i tego się trzymałem do teraz, teraz zaczynam się gubić. :D W sobotę wymienię kopułkę i palec, dam jakieś info w temacie.



gbiorson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz gru 01, 2013 21:08
Lokalizacja: Wrocław/Wschowa

Przerywa/obroty falują na wolnych obrotach

Post autor: gbiorson » pt mar 21, 2014 15:32

Mam podobny problem ( a raczej moja dziewczyna ). Niestety z powodu odległości nie potrafię jej pomóc, ale majstry stwierdziły u niej wadliwy silnik krokowy. Jest to 1.6 benzyniak. Tu fota podglądowa
Obrazek

Jakie oznaczenie ma ten ten silnik? Potraficie określić? Generalnie ciężko znaleźć falowca od 1.6. Czy to nie jest czasem zwykły gaźnik?



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Przerywa/obroty falują na wolnych obrotach

Post autor: Hubi14 » pt mar 21, 2014 18:51

hohoho.. jaka rzeźba.... po co ta foliówka na dolocie? a co do silnika to jest to silnik PN, gaźnik elektroniczny, za falowanie na wolnych obrotach odpowiada albo nastawnik wolnych obrotów (takie wielkie białe z czpeniem) albo podstawa gaźnika do wymiany bo łapie lewe powietrze. Sprawdź jeszcze przewód łączący kolektor z serwem hamulcowym, mi ostatnio sparciał przy samym króćcu na kolektorze, łapał powietrze i gasł na obrotach.



gbiorson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz gru 01, 2013 21:08
Lokalizacja: Wrocław/Wschowa

Przerywa/obroty falują na wolnych obrotach

Post autor: gbiorson » ndz mar 23, 2014 23:52

Na dolocie jest stożek. Folia ma ograniczyć przepływ powietrza. Już jest pucha seryjna i czeka na montaż. Czy nastawnik obrotów = silnik krokowy ? Ok, posprawdzam, dzięki za punkt zaczepienia.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Przerywa/obroty falują na wolnych obrotach

Post autor: Hubi14 » pn mar 24, 2014 00:39

nie, nastawnik obrotów to nie jest silnik krokowy, w tym gaźniku silniczek krokowy nie występuje! ;) wymigaj go kodami błyskowymi bo 2EE posiada samodiagnozę



gbiorson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz gru 01, 2013 21:08
Lokalizacja: Wrocław/Wschowa

Przerywa/obroty falują na wolnych obrotach

Post autor: gbiorson » pn mar 24, 2014 19:37

Tester zorganizowany ;p okaże się na dniach co i jak. Dzięki za pomoc. A wiecie może gdzie znajdę taki nastawnik ? Nie widzę żadnego na allegro i po sklepach też nie. Znalazłem tylko od 1.8



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Przerywa/obroty falują na wolnych obrotach

Post autor: Hubi14 » pn mar 24, 2014 20:01

http://allegro.pl/nastawnik-elektronicz ... 79249.html" onclick="window.open(this.href);return false;



gbiorson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz gru 01, 2013 21:08
Lokalizacja: Wrocław/Wschowa

Przerywa/obroty falują na wolnych obrotach

Post autor: gbiorson » pn mar 24, 2014 20:57

Ok. czyli się da ;p nastawnik już zamówiony.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Przerywa/obroty falują na wolnych obrotach

Post autor: Hubi14 » pn mar 24, 2014 21:39

kijowo, że już zamówiłeś, najpierw trzeba było posprawdzać a potem zamawiać, ale się nie zmarnuje, nie teraz to kiedyś tam bankowo padnie. Jeszcze jak będziesz rzeźbił to posprawdzaj wężyki od podciśnień, te co są w gaźniku
tak patrze co to za taka wielka dziura jest tam przy alternatorze, a tu wspomagania nie ma :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości