1.6 AEE PrzeOgromne Spalanie

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

klimek1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn sie 03, 2009 13:19
Lokalizacja: Sulechów k. Zielonej Góry
Kontakt:

1.6 AEE PrzeOgromne Spalanie

Post autor: klimek1990 » ndz mar 24, 2013 22:59

Witam, od długiego czasu mecze się ze spalaniem w moim padełku. Wyliczyłem dziś spalanie mój "Gnom" spala w granicach 8.5-9.3L trasa, 13-14L Miasto i to przy jeździe naprawdę tak ekonomicznej że aż nie wierze w siebie (Bo zawsze lubię deptać). Trochę to za dużo.. A gdy podłącze VAG'a brak błędów.

Kolejny problem to taki że nie wiem co jest grane ale cofa mi paliwo do baku (Chyba do baku bo na ulicy tęczy pod autem nie ma). Po nocy sporo muszę kręcić zanim odpali, najlepiej to jak pierw z 4-5 razy zaciągnę paliwo samym zapłonem i wtedy odpalę normalnie bez męczenia rozrusznika. W sumie po postoju nawet około 1-2h już muszę z 2 razy pociągnąć zapłonem bo tak to dłużej muszę pokręcić żeby odpalił

Wymieniłem już:
-Sondę
-Filtr powietrza
-Puchę filtra powietrza z przepływomierzem
-Termostat
-Czujnik temp. cieczy
-Aparat zapłonowy
-Kable WN
-Świece
-Wtryskiwacz
-Wężyki od Podciśnień

Filmik z pracy mojej sondy. Sprawna czy nie? bo nie wiem czy to dobre wartości.

[youtube][/youtube]


Oto wartosci wszystkich z bloków (co jest nie tak? co naprawic i jak?):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


".. Możesz spać z moim wrogiem, spuszczaj wzrok gdy mnie mijasz. Baw się dobrze dziewczyno aż ci spłynie makijaż .."

wolem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 23, 2012 20:45

1.6 AEE PrzeOgromne Spalanie

Post autor: wolem » pn mar 25, 2013 19:46

Żeby coś ci doradzić to może sprawdź czy nie łapie gdzieś lewego powietrza, można to sprawdzić psikając np. plakiem w okolicach dolotu.
Przez lewe powietrze komputer może wariować.



klimek1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn sie 03, 2009 13:19
Lokalizacja: Sulechów k. Zielonej Góry
Kontakt:

Re: 1.6 AEE PrzeOgromne Spalanie

Post autor: klimek1990 » pn mar 25, 2013 20:31

wolem pisze:Żeby coś ci doradzić to może sprawdź czy nie łapie gdzieś lewego powietrza, można to sprawdzić psikając np. plakiem w okolicach dolotu.
Przez lewe powietrze komputer może wariować.
Nie łapie, juz to sprawdzałem przy wymianie filtra powietrza, zdejmowałem tez cały mono wtrysk i czyściłem


".. Możesz spać z moim wrogiem, spuszczaj wzrok gdy mnie mijasz. Baw się dobrze dziewczyno aż ci spłynie makijaż .."

mariusz33
Forum Master
Forum Master
Posty: 1201
Rejestracja: śr gru 02, 2009 16:19
Lokalizacja: Borzychy

1.6 AEE PrzeOgromne Spalanie

Post autor: mariusz33 » wt mar 26, 2013 20:42

Jaki termostat.


Mariusz

ozzy1979

1.6 AEE PrzeOgromne Spalanie

Post autor: ozzy1979 » wt mar 26, 2013 21:12

klimek1990 pisze:Filmik z pracy mojej sondy. Sprawna czy nie? bo nie wiem czy to dobre wartości.
Takie badanie sondy lambda mozna sobie w buty wsadzić. Kompletnie nie miarodajne. Sonde bada się w pełnym zakresie - jej napięcie i czas odpowiedzi na pobudzenie (ilość cykli zmian napięcia w czasie). Robi się to testerem diagnostycznym (mniej więcej oscyloskop). Podjedź do diagnosty, który wie, jak badać sondy i bedziesz pewny jej działania. Pisałem juz kiedyś o tym.
PS. Jaka sonda i gdzie kupiona?



klimek1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn sie 03, 2009 13:19
Lokalizacja: Sulechów k. Zielonej Góry
Kontakt:

1.6 AEE PrzeOgromne Spalanie

Post autor: klimek1990 » wt mar 26, 2013 21:54

Nie wiem co za termostat ale pewniak ze hasa w 100% wziąłem z golfa siostry tak samo sondę gdyż ona zatarła silnik u siebie a u niej wszystko było na tip top!, grzało się pięknie i palił malutko


".. Możesz spać z moim wrogiem, spuszczaj wzrok gdy mnie mijasz. Baw się dobrze dziewczyno aż ci spłynie makijaż .."

klimek1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn sie 03, 2009 13:19
Lokalizacja: Sulechów k. Zielonej Góry
Kontakt:

1.6 AEE PrzeOgromne Spalanie

Post autor: klimek1990 » śr mar 27, 2013 11:27

561 Dopasowanie(ustalenie)składu mieszanki
przekroczona wartość adaptacji - BŁĄD SPORADYCZNY
525 Lambda Sonda-G39
zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY

i zaś zagadka... Jakos na siostry golfie sonda działa bo palił tyle co pies napłacze..


".. Możesz spać z moim wrogiem, spuszczaj wzrok gdy mnie mijasz. Baw się dobrze dziewczyno aż ci spłynie makijaż .."

klimek1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn sie 03, 2009 13:19
Lokalizacja: Sulechów k. Zielonej Góry
Kontakt:

1.6 AEE PrzeOgromne Spalanie

Post autor: klimek1990 » śr kwie 03, 2013 09:18

Nowa sonda, czujnik temp tez nowy (juz 2 komplet w ciągu tygodnia NÓWEK) i karton przed chłodnicą mimo Nowego 100% dobrego termostatu. Auto się dogrzewa i pali mniej dziękuje ;D


".. Możesz spać z moim wrogiem, spuszczaj wzrok gdy mnie mijasz. Baw się dobrze dziewczyno aż ci spłynie makijaż .."

rolniqq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt mar 29, 2013 23:33
Lokalizacja: Żagań

1.6 AEE PrzeOgromne Spalanie

Post autor: rolniqq » śr kwie 03, 2013 22:52

jak dojdziesz co jest przyczyną daj znać :) mam ten sam problem w 1.8 automat , też powymieniałem filtry sonde i pali 8-9 trasa 11-13 miasto zależy jak depta , tylko mi grzeje sie po 3-4 km mam 90



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: 1.6 AEE PrzeOgromne Spalanie

Post autor: Vii » śr kwie 03, 2013 23:11

rolniqq pisze:jak dojdziesz co jest przyczyną daj znać :) mam ten sam problem w 1.8 automat , też powymieniałem filtry sonde i pali 8-9 trasa 11-13 miasto zależy jak depta , tylko mi grzeje sie po 3-4 km mam 90
Uważasz, ze to duże spalanie kolego jest? Ja sądze, ze w normie jak na poki co zime i automatycznie skrzynie biegów. Jak najbardziej w porządku ;)



rolniqq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt mar 29, 2013 23:33
Lokalizacja: Żagań

Re: 1.6 AEE PrzeOgromne Spalanie

Post autor: rolniqq » czw kwie 04, 2013 09:21

Vii pisze:
rolniqq pisze:
Uważasz, ze to duże spalanie kolego jest? Ja sądze, ze w normie jak na poki co zime i automatycznie skrzynie biegów. Jak najbardziej w porządku ;)
jak dla mnie na 1.8 całkiem spore , dla porównania znajomy ma omege 2.0 automat pali mu 8-9 po mieście a brat BMW E34 2.5 i pali mu 9 po mieście i on ma noge



Awatar użytkownika
tomcio06750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 12:07
Lokalizacja: Szczecin/Świdwin/Połczyn Zdrój

1.6 AEE PrzeOgromne Spalanie

Post autor: tomcio06750 » sob paź 26, 2013 10:40

powiem tak miałem takiego golfa z tym silnikiem i spalanie nie jest zbyt duże, co nie znaczy że jest w normie faktycznie za dużo trochę pali jeśli chodzi o spalanie to sprawdź jeszcze pompkę paliwa i regulator ciśnienia paliwa bo skoro pompa paliwa będzie uszkodzona a tym bardzie jeszcze regulator ciśnienia paliwa to oczywiste że wywali ci błąd sondy bo dostanie się zbyt bogata bądź uboga mieszanka i takie cyrki będą się działy sonda jest na samym końcu układu co nie znaczy że jest nie ważna wręcz przeciwnie ona na podstawie mieszanki wysyła do ECU sygnał o nadaniu odpowiedniej mieszanki paliwa, a co do temperatury silnika myślę że mimo nowego termostatu on się nie domyka dlatego nie może złapać właściwej temperatury stad też spalanie będzie nie wiele co prawda ale się zwiększy pozdrawiam..



ozzy1979

1.6 AEE PrzeOgromne Spalanie

Post autor: ozzy1979 » ndz paź 27, 2013 11:56

rolniqq pisze:dla porównania znajomy ma omege 2.0 automat pali mu 8-9 po mieście
Buahahahahahahahaaha :rotfl:
rolniqq pisze:a brat BMW E34 2.5 i pali mu 9 po mieście i on ma noge
BUAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHA :rotfl: :rotfl:
Koniowi te bajki opowiadaj. Może jeszcze twój znajomy ma Cadillaca Eldorado 8,2 l i pali mu 10 po mieście??? :rotfl:
rolniqq pisze:mam ten sam problem w 1.8 automat , też powymieniałem filtry sonde i pali 8-9 trasa 11-13 miasto zależy jak depta
Co najmniej o 1 litr pali za dużo w trasie, w mieście o 2 litry. I nie istotne, że to automat - bajki o tym, że automat pali więcej niż manual są tak samo wiarygodne jak to, że po 100 tyś km przechodzimy na półsyntetyk, a po 200 na minerał (po 300 na towot).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości