Brak Sprzęgła

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

deejays86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 13, 2010 22:47
Lokalizacja: G-D tzw Golub-Dobrzyń

Brak Sprzęgła

Post autor: deejays86 » wt cze 05, 2012 23:14

Po akcji w Lubiczu kiedy wpadło mi pedał sprzęgła sprawdziłem linkę cała więc sprzęgło się skończyło.
Czas na wymianę.
Po wymianie sprzęgła i docisku i założeniu skrzyni z powrotem .
I dalej nic dostałem podpowiedź że to łożysko oporowe (wyciskowe).
Również wymieniłem i nic
Po zdjęciu dekla z tyło skrzyni zauważyłem że jak wcisnę wajchę tą co trzyma linka to wpycha te łożysko ale nie wraca.
Co jeszcze może być jakieś podpowiedzi albo może ktoś co jest dobrze w tym kumaty i ma nie daleko do miejscowości Lubicz i byłby wstanie mi pomóc chociaż luknąć co i jak i poradzić.
Faktem jest że auto stoi około 13 km od Lubicza ale nie każdy może skojarzyć tą miejscowość.
Proszę o pomoc .
Możecie pisać nawet na pw.



evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Brak Sprzęgła

Post autor: evil666 » pt cze 08, 2012 08:00

na pewno wszystko dobrze założyłeś??
jeśli tak i jesteś tego 100% pewny to albo wadliwe sprzęgło kupiłeś jeśli nowe... :shock: osobiście wątpię w to,
lub jeśli używane to samo mówi za siebie :P
ale jeśli na 100% jesteś pewien że wszystko dobrze założone to linkę ze sprzęgła masz do wymiany, chyba że to nie jest samoregulująca się to będziesz musiał ją trochę naciągnąć, tak czy siak wyciągnij linkę i sprawdź sobie ją


edit: jesteś z Golubia - Dobrzynia ??
byłem tam kiedyś :hmm: bardzo dużo dziewczyn tam macie :hmm: :jezor:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Brak Sprzęgła

Post autor: Paweł Marek » pt cze 08, 2012 08:21

deejays86, nagle wpadnięcie sprzęgła nie jest objawem zużycia tarczy i docisku, a jedyna usterka w sprzęgle która mogła to wywołac to dziura w tarczy wyciskowej wyrobiona przez drążek wyciskowy. Więc opisz czy zwróciłeś na tą tarczę uwagę bo jest pierwsza podejrzana


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Re: Brak Sprzęgła

Post autor: Przybek » pt cze 08, 2012 10:27

Paweł Marek pisze:deejays86, nagle wpadnięcie sprzęgła nie jest objawem zużycia tarczy i docisku, a jedyna usterka w sprzęgle która mogła to wywołac to dziura w tarczy wyciskowej wyrobiona przez drążek wyciskowy. Więc opisz czy zwróciłeś na tą tarczę uwagę bo jest pierwsza podejrzana
Mialem ten sam objaw , pedal nagle wpadl , okazalo sie ze to ten dekielek sie rozsypal , ten na ktory napiera ten dlugi pret..


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

deejays86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 13, 2010 22:47
Lokalizacja: G-D tzw Golub-Dobrzyń

Brak Sprzęgła

Post autor: deejays86 » pt lip 06, 2012 23:42

Koledzy powiem wam szczerze że przez jakiś czas neta nie miałem i nie miałem jak sprawdzić wasze rady okazało się że to te tak zwane słoneczko a ja tarcze razem z dociskiem kupiłem i nic to samo aż kupel do mnie zadzwonił że znajomy wie co to że mogę wpaść samochodem że mogę nim bez lipy jechać panowie nie uwierzycie jaka to jest lipa ale jak minąłem Lubicz było z górki ale dzięki wszystkim za cierpliwość można na was liczyć 300 za sprzęgło z dociskiem ale robocizna własna 2 dni :D
A za wymianę słoneczka ze słoneczkiem wzięli 100 jak mówicie dobra cena faktem jest że musiałem 50 km bez sprzęgła jechać .
evil666
No jest trochę tych dziewek :D Jak będziesz ponownie daj znać z parę dni przed to cie oprowadzę oczywiście po tych rejonach gdzie psiaki nie chodzą :D
Paweł Marek[/b]
Wg moje ojca to i tak sprzęgło miałem do wymiany chociaż nie wiem na co patrzeć i w jaki sposób zmierzyć stan a docisk jeszcze jak ta lala może sprzeda się
Co do tej małej tarczy to faktem jest że trochę się zużyła ale nie przeszło na wylot trochę się rowek zrobił.
Ta tarcze miałem w pakiecie więc wymieniona również została.

No cóż dzięki za rady :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości