1.3 Benz+LPG Czy potrzebny jest filtr odmy

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Hara_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lis 04, 2010 19:26
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

1.3 Benz+LPG Czy potrzebny jest filtr odmy

Post autor: Hara_1 » śr lis 02, 2011 13:08

Chodzi mi o taki plastikowy odstojnik czy filtr, niewiem jao to się dokładnie nazywa. U niektórych widziałem że tego nie ma. I zastanawiam cię czy spełnia on jakąś wielką rolę. Chciałbym go wywalić i wstawić po prostu gumowy przewód. Powód... Dużo łatwiej mi będzie czyścić odmę bez tego "pojemniczka" A idzie zima, więc częściej będę pilnował tej odmy.


VW Connecting People

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

1.3 Benz+LPG Czy potrzebny jest filtr odmy

Post autor: stonefree » śr lis 02, 2011 20:54

Prawdopodobnie będzie ci zawalało dolot rozpylonym olejem, jesli nie będzie separatora.



Awatar użytkownika
Hara_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lis 04, 2010 19:26
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

1.3 Benz+LPG Czy potrzebny jest filtr odmy

Post autor: Hara_1 » śr lis 02, 2011 21:38

Rozumiem że to co nazwałem filtrem nazywa się separator. Wczoraj czyściłem odmę i nie zauważyłem żadnego oleju, ani za, ani przed separatorem, więc może nie będzie zawalało. Było same masło śladów oleju nie zauważyłem, a dolot o którym pisałeś w którym miejscu jest dokładnie? Na dole na górze czy przy pokrywie? Co miałeś na myśli mówiąc dolot?


VW Connecting People

Awatar użytkownika
Hara_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lis 04, 2010 19:26
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

1.3 Benz+LPG Czy potrzebny jest filtr odmy

Post autor: Hara_1 » śr lis 02, 2011 22:20

Hmm... Jeżeli ten olej ma dojść aż do wlotu powietrza to nie będzie ciekawie, więc zostawię go, a jeżeli ma tylko pochlapać trochę te przewody gumowe od środka to bym się pokusił. A ten separator nie ma jeszcze jakiegoś innego zadania? U znajomego w instalacji odmy widziałem taką kulkę drucianą a u mnie tego nie znalazłem, może jest właśnie w tym separatorze. On za to nie ma w ogóle separatora. Miałem wcześniej mk2 z silnikiem 1.8 i tam też nie miałem separatora. Skoro tam nie rozpylało oleju to może i tu nie będzie...


VW Connecting People

genLODOWAmk2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: czw lis 13, 2008 22:59
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

1.3 Benz+LPG Czy potrzebny jest filtr odmy

Post autor: genLODOWAmk2 » śr lis 02, 2011 23:01

jak by ten separator nie był potrzebny to by go nie wstawiali....
lepiej nic nie kombinować i tyle :)


był golf 2 1.3.....

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

1.3 Benz+LPG Czy potrzebny jest filtr odmy

Post autor: prezesik25 » czw lis 03, 2011 06:27

Hara_1 pisze:U znajomego w instalacji odmy widziałem taką kulkę drucianą a u mnie tego nie znalazłem,
to jest dodatkowo po to, aby zatrzymać ew. "wyrzut" oleju z separatora na wąż - nie wkładaj tego, bo szybciej ci ta "drucianka" zajdzie masłem i szybciej zamarznie.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Hara_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lis 04, 2010 19:26
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

1.3 Benz+LPG Czy potrzebny jest filtr odmy

Post autor: Hara_1 » pt lis 04, 2011 11:06

Na chwilę obecną go wyciągnę i zobaczę jak ten olej będzie "chlapał" Jak nie będzie problemu to tak zostawię. Będzie mi dużo łatwiej utrzymać przewody od odmy w należytej czystości.


VW Connecting People

damiano1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 21:55
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

1.3 Benz+LPG Czy potrzebny jest filtr odmy

Post autor: damiano1987 » sob lis 05, 2011 19:35

Stary przerób odmę w tym silniku tematy były już o tym. Ja u siebie przerobiłem i mam suchy dolot. Zaślep tą dziurę co idzie na gumowym przewodzie do przepustnic kawałkiem plastyku i silikonem a wąż z odmy (separatora) puść do puszki filtra powietrza... Sprawdzone i przetestowane żadnych problemów i dzieki temu silnik nie faluje jeśli jakieś problemy z odmą wystepuja...


VW-i jedziesz dalej :)

Awatar użytkownika
Hara_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lis 04, 2010 19:26
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

1.3 Benz+LPG Czy potrzebny jest filtr odmy

Post autor: Hara_1 » ndz lis 06, 2011 21:42

Kolego Damiano (też jestem z 87' ) nie ogarniam w 100% który to wąż idzie do przepustnicy. Napiszę tak: Zaczynając od dołu. Z silnika wychodzi gumowy trójnik po jego drugiej stronie idzie wąż do separatora i od separatora idzie wąż do czarnego plastikowego hmm... regulatora przepływu czy coś takiego i od niego idzie wąż do przewodu z wlotem powietrza. w tym trójniku na dole wychodzi jeszcze jeden wąż cieńszy i idzie on do pokrywy na górze silnika. Więc tak na chłopski rozum możesz mi napisać jak to przerobić? Oczywiście silnik mam także NZ. Na zdjęciu spróbuję to pokazać... Obrazek


VW Connecting People

damiano1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 21:55
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

1.3 Benz+LPG Czy potrzebny jest filtr odmy

Post autor: damiano1987 » pn lis 07, 2011 10:20

Mam nadzieje ze zdjecia troche wyjasnia. Te plastykowe coś na twoim zdjeciu to separator i jest zaznaczony na moim zdjeciu. I wlasnie wąż z separatora idzie do dumowego przewodu w dolocie a ja przerobiłem to w ten sposób że umieściłem po prostu ten wąż w puszce filtra powietrza.

Obrazek
Obrazek


VW-i jedziesz dalej :)

Awatar użytkownika
Hara_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lis 04, 2010 19:26
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

1.3 Benz+LPG Czy potrzebny jest filtr odmy

Post autor: Hara_1 » pn lis 07, 2011 18:43

1. Czyli najprościej mówiąc wąż od separatora mam umieścić przed filtrem powietrza. Tak żeby wilgoć się nie dostawała do dolotu.
2. A co z tą plastikową puszką która jest pod separatorem? Na moim rysunku opisałem że właśnie ją chcę wywalić, czy mogę to usunąć?


VW Connecting People

damiano1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 21:55
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

1.3 Benz+LPG Czy potrzebny jest filtr odmy

Post autor: damiano1987 » pn lis 07, 2011 19:21

Ad.2 Nie usuwaj tego to bardzo ważny element układu odmy. Możesz się pokusić o wypłukanie go w dynaturacie intensywnie, ewentualnie nalej do środka troche zabełtaj i wylej i tak kilka razy; bedzie wtedy lepiej zbierał olej i opary ze skrzyni korbowej. Jakby był nie potrzebny to by nie wstawiali fabrycznie :)
Ad.1 Tak najprościej po chłopsku przed filtrem powietrza wtedy filtr będzie wyłapywał syf z oparów odmy u mnie te rozwiązanie sie sprawdziło już rok wiec jest git :bigok:


VW-i jedziesz dalej :)

Awatar użytkownika
Hara_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lis 04, 2010 19:26
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

1.3 Benz+LPG Czy potrzebny jest filtr odmy

Post autor: Hara_1 » pn lis 07, 2011 21:16

Rozumiem że masz teraz sucho w dolocie, a co z filtrem powietrza, nie brudzi się szybciej przez takie rozwiązanie? I czy odmę mimo wszystko musisz czyścić czy już Ci nie wychodzi masło?


VW Connecting People

Awatar użytkownika
Ł-u-k-a-s-z
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: śr lip 08, 2009 17:40
Lokalizacja: CHRZANÓW/Regulice

1.3 Benz+LPG Czy potrzebny jest filtr odmy

Post autor: Ł-u-k-a-s-z » czw lis 10, 2011 10:07

Hara_1 pisze:Rozumiem że masz teraz sucho w dolocie, a co z filtrem powietrza, nie brudzi się szybciej przez takie rozwiązanie?
oj bedzie napewno szybciej zasrany,ja węża od separatora puszcze gdzieś pod silnik ,a opary będa w kosmos lecieć,bo poco to silnikowi do szczęścia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości