Szybko nagrzewajacy sie płyn

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

qubaxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob lip 24, 2010 15:52

Szybko nagrzewajacy sie płyn

Post autor: qubaxxx » śr sty 26, 2011 00:30

Witam jakies 2 tyg temu kupilem innego golfa 2 1.6 na gazniku benz+ LPG , moj problem polega na tym ze szybko sie nagrzewa płyn , włancza wętylator chociasz teraz sa niskiem temp. Z moich obserwacji wywniosokowalem nastepujace recze: nie kopci , grzeje w miare choc nie jest tak gorąco , płynu jest tyle ile trzeba , węrze robia sie twarde i w trakcie odkreceniu koreczka od wyrównawczego jest dzwiek jak po okreceniu napoju gazowanego . Termostat otwiera bo sa cieple dolne weze od chlodnicy , wętylator tez sie zalancza , wczoraj wymienialem olej i jest czysty nie ma plyny w nim , silnik pracuje równo, na cieplym ma szybsze obroty a na zimny wolniejsze . I teraz jest mega pytanie czy to termostat ale chyba nie bo wetylator sie nie zalanczal , obstawiam ze moze byc pompa wody albo jakas nie droznosc w ukladzie . I teraz chcialbym zeby ktos mi doradzil lub cos. pozdrawiam


[_____]====(\X/)====[_____]

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Szybko nagrzewajacy sie płyn

Post autor: zielu » śr sty 26, 2011 01:26

a wybija Ci płyn zbiorniczkiem jak się nagrzeje :?:
jeśli tak to pompa do wymiany


Obrazek

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Szybko nagrzewajacy sie płyn

Post autor: T.O.B.I. » śr sty 26, 2011 08:43

jaką temperaturę trzyma silnik po nagrzaniu? sądzę że to nie wina układu chłodzenia, sprawdź rozrząd i zapłon, i niepokojące jest to że obroty są wyższe jak jest ciepły, nie znam się niestety na gaźnikach więc nie wiem jak go sprawdzić.


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

qubaxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob lip 24, 2010 15:52

Szybko nagrzewajacy sie płyn

Post autor: qubaxxx » sob sty 29, 2011 16:21

czytalem kilka tematow na necie i powiedziano mi ze moge miec cos z korkiem od zbiorniczka wyrownawczego , majster na praktykach mi mowil ze mozliwe ze za mocno dokrecam korek wiec dokrecilem do momentu az byl opor i teraz jest wszystko ok tylko troche slabiej grzeje... moze to wina ze poziom plyny jest ponizej minimum


[_____]====(\X/)====[_____]

kryst
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob paź 16, 2010 17:47
Lokalizacja: KONIN WLKP

Szybko nagrzewajacy sie płyn

Post autor: kryst » ndz sty 30, 2011 18:44

obstawiam na termostat za szybko sie otwiera lub za pozno mozesz mic kamien jakis w układzie jak ci slabo grzeje ja np w nagrzewnicy miałem tyle szajsu ze nie grzal mi wogole



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Szybko nagrzewajacy sie płyn

Post autor: oldstaszek » ndz sty 30, 2011 20:54

qubaxxx pisze:czytalem kilka tematow na necie i powiedziano mi ze moge miec cos z korkiem od zbiorniczka wyrownawczego , majster na praktykach mi mowil ze mozliwe ze za mocno dokrecam korek wiec dokrecilem do momentu az byl opor i teraz jest wszystko ok tylko troche slabiej grzeje... moze to wina ze poziom plyny jest ponizej minimum
Najprawdopodobniej masz za niski poziom płynu.
gofer tego nie lubi i będzie włączać wentylator.
Tu jedna uwaga - jak stoi wskaźnik?
Bywa że włącznik na chłodnicy kończy swój żywot i za wcześnie włącza - takie cóś kiedyś miałem... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Szybko nagrzewajacy sie płyn

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 30, 2011 22:37

oraz co dla ciebie oznacza że grzeje się za szybko za szybko? Może jest ok? Korek należy dokręcić do konca, a jeśli widzisz jakąś zmianę po jego niedokręcaniu to sugeruje że zaworek bezpieczeństwa w nim się zepsuł, wygotuj w occie alb wymień korek


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

qubaxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob lip 24, 2010 15:52

Szybko nagrzewajacy sie płyn

Post autor: qubaxxx » pn sty 31, 2011 00:58

mi tu przychodzi jedna mysl ze cos jest z tym korkiem bo jak pisalem wyzej jak go dokrecilem lekciej jest wszystko ok . a szybko sie nagrzewal mialem na mysli ze po jakis 20 minutach jazdy juz sie zalanczal wetylator , Dzisiaj bylem na jezdzie testowej i smignolem 100 km i sie nie zalonczyl wetylatorek a jechlem 80 - 100 km/h a przedtem mysle ze moglo byc ze termostat sie otwieral pod wplywem cisnienia nacisku plynu a nie temperatury i caly czas byl otwarty ale czy to moze byc przyczyna tego szybkiego nagrzewania sie ?? a i patrzylem na zimny silniku tak delikatnie leci plyn do zbiorniczka wyrownawczego a gdy przygazuje to szybciej , na rozgrzanym leci tak jak na zimny gdy przygazuje


[_____]====(\X/)====[_____]

emiyl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 25, 2011 19:56

Re: Szybko nagrzewajacy sie płyn

Post autor: emiyl » pn sty 31, 2011 23:29

lekkie nadciśnienie będzie zawsze to zależy. jak masz dźwięk jak otwieranie napoju na gorącym silniku to raczej nic nie jest, gożej jak ci płyn wywala :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości