jaka nagrzewnica

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

emdeno1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw sie 14, 2008 18:03
Lokalizacja: lublin

jaka nagrzewnica

Post autor: emdeno1 » pn wrz 06, 2010 15:24

mam zamiar wymienić nagrzewnice...jakiej firmy zamiennik byście polecali? no i przy okazji wymiany tej części moze wypadaloby wymienic inne?jakies filtry? kabelki?



Awatar użytkownika
Rafal1920
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: sob cze 13, 2009 22:34
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

jaka nagrzewnica

Post autor: Rafal1920 » pn wrz 06, 2010 20:26

ja wymienialem nagrzewnice to kupilem jeszcze filtr przeciwpyłkowy.ja kupilem ori nagrzewnice valeo za 120zl nowa.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=508945

emdeno1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw sie 14, 2008 18:03
Lokalizacja: lublin

Re: jaka nagrzewnica

Post autor: emdeno1 » pn wrz 06, 2010 22:53

ile juz dziala?sa jakies problemy? np zapach podobno nie bardzo w niektorych. a co myslicie o tanszych nagrzewnicach? np febi (chyba kiedys ktos pisal na forum ze jest dobra - dobra i tania.....



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

jaka nagrzewnica

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 06, 2010 22:58

Tanie kosztują 3 dychy z hakiem, Febi jest ze środkowej półki cenowej i to moim zdaniem dobry wybór. W każdym razie ze względu na duży nakład pracy przy wymianie niema sensu tu oszczędzać. Ja ostatnio wymieniałem u siebie -sprzedawca polecił mi jakąś niemiecką w niebieskim pudełku -niestety nazwa wyleciała mi z głowy. Kosztowała 6 dych. Dodam jeszcze taką ciekawostkę, nie jest to pewnik, znajomy mechanik zarzeka się że wymienia nagrzewnicę w mk3 tak jak w mk2, czyli od dołu bez wyjmowania deski rozdzielczej, ciekawe czy faktycznie tak się da.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

jaka nagrzewnica

Post autor: J.B.S. » pn wrz 06, 2010 22:59

Ja zakładałem juz 4 max ,febi ,swag,i valeo. wszystkie działały poprawnie i wszystkie musiały sie wypalić.
Więcej zakładałem 4max i śmiało polecam dziś kupowałem 60 zł :grin:

U mnie w aucie śmiga już trzeci rok chyba



Awatar użytkownika
Rafal1920
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: sob cze 13, 2009 22:34
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Re: jaka nagrzewnica

Post autor: Rafal1920 » pn wrz 06, 2010 23:06

Paweł Marek pisze:Tanie kosztują 3 dychy z hakiem, Febi jest ze środkowej półki cenowej i to moim zdaniem dobry wybór. W każdym razie ze względu na duży nakład pracy przy wymianie niema sensu tu oszczędzać. Ja ostatnio wymieniałem u siebie -sprzedawca polecił mi jakąś niemiecką w niebieskim pudełku -niestety nazwa wyleciała mi z głowy. Kosztowała 6 dych. Dodam jeszcze taką ciekawostkę, nie jest to pewnik, znajomy mechanik zarzeka się że wymienia nagrzewnicę w mk3 tak jak w mk2, czyli od dołu bez wyjmowania deski rozdzielczej, ciekawe czy faktycznie tak się da.
da sie ,ale lepiej wyciagnac deske,mniej nerwow:d jak bedziesz wyciagal deske to odepnij lusterko:D u mnie sie urwalo:D


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=508945

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

jaka nagrzewnica

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 07, 2010 08:23

No nie metodą z wyjmowaniem deski to ja już robiłem, i jakoś nie wyobrażam sobie jak można o lusterko deską zawadzić ale mniejsza z tym. Chodziło mi tylko o to że zawsze ludzie podkreślają że nie da się w mk3 bez wyjmowania deski a tu nagle trafiłem na mechanika który twierdzi że się da i to mnie zdziwiło.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

jaka nagrzewnica

Post autor: miś fazi » wt wrz 07, 2010 10:27

to niech mechanik pokaże jak to się robi , bo ja nie wierzę że się da , nagrzewnica wychodzi do góry , ale po to aby ją wyjąć trzeba nadmuch cofnąć do środka auta , bo króćce od nagrzewicy nie puszczą , i tu się kółko zamyka , bo nie cofniesz nagrzewnicy



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

jaka nagrzewnica

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 07, 2010 11:06

Zgadza się, miesiąc temu wymieniałem po raz pierwszy w mk3. Chodzi o to żeby po odkręceniu obudowy nagrzewnicy śrubami co ja trzymają od komory silnika, oraz po odczepieniu klipsów łączących tą obudowę z kanałem od wentylatora, wyszarpać ją w przód i w dół - tak się spokojnie da w mk2, ale w mk3 przeszkadza blacha pod dechą.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

emdeno1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw sie 14, 2008 18:03
Lokalizacja: lublin

Re: jaka nagrzewnica

Post autor: emdeno1 » wt wrz 07, 2010 12:06

dzwonilem do mechanika i mowil ze wszystko trzeba rozbierac cala deske i chce 100 zl wiec wydaje mi sie ze nie duzo jak na taka robote, dla porownania w serwisie bosha chca 350 zeta za sama wymiane. tylko sie zastanawiam czy nie lepiej zaplacic wiecej i miec pewnosc ze dobrze to wszystko poskladaja



Awatar użytkownika
krisss.79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: wt mar 17, 2009 11:40
Lokalizacja: GRUNBERG- ZIELONA GORA

jaka nagrzewnica

Post autor: krisss.79 » wt wrz 07, 2010 12:19

Paweł Marek pisze:Chodzi o to żeby po odkręceniu obudowy nagrzewnicy śrubami co ja trzymają od komory silnika, oraz po odczepieniu klipsów łączących tą obudowę z kanałem od wentylatora, wyszarpać ją w przód i w dół - tak się spokojnie da w mk2, ale w mk3 przeszkadza blacha pod dechą.
Ja musialem cala dmuchawe zdemontowac i nagrzewnice z obudowa w prawo wyszarpac,bylo ciezko ,ale udalo sie :grin: .A faktycznie przy nowej nagrzewnicy jest jakby dziwny zapach gdy sie odkreci ciepelko.


Zapraszam do ogladania mojej czerwonej strzaly
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=279221

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

jaka nagrzewnica

Post autor: Paweł Marek » wt lis 30, 2010 21:33

taki wyciek nie wpływa na grzanie, a czemu słabo grzeje nie wiem, skoro nagrzewnica prawie nowa to pada podejrzenie na dziurawą klapę regulującą nawiew ciepłe zimne przy nagrzewnicy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

jaka nagrzewnica

Post autor: Gawior » śr gru 01, 2010 11:48

Mi też się delikatnie lało przez ten króciec od boku silnika. Tak mało ciekło że tylko po ostrzejszym deptaniu, zatrzymaniu i otworzeniu maski zauważyłem tam lekki dymek z pary, bo inaczej to bym nie wiedział że tam w ogóle coś cieknie, bo żadnego śladu nie było. Żeby się nagrzewnica zapowietrzała, to tam musiało by ubywać dużo płynu. Spróbuj zlać płyn chłodniczy i jeszcze raz zalać układ tym płynem ( po przefiltrowaniu, bo syf pewnie też spłynie ). Przy tym możesz od razu wymienić ten króciec od boku silnika i obowiązkowo uszczelkę w nim. Przeczyść też na gładko miejsce styku uszczelki. Lepiej spróbować tak zrobić zanim się zacznie męczyć z nagrzewnicą.

Ja wymieniałem nagrzewnice rok temu ( miałem tą przyjemność robić to przy -5 do -10st.C ), bodaj że na febi ( dałem z dobrym upustem jakieś 40-45zł ), ale do dzisiaj po przełączeniu na ciepłe powietrze, jak już silnik jest jakoś tam zagrzany do tych ( 60-70st.C ) to przez chwilę zalatuje trochę takim jakby plastikiem i po chwili, albo się to zmniejsza zapach, labo się przyzwyczajam po tej chwili. Na pewno śmierdzi o dużo mniej niż po montażu.

Demontując nagrzewnicę samemu w zeszłym roku, nie wyobrażam sobie możliwości jej demontażu jakoś od spodu. Przecież ona wychodzi do góry z tunelu nawiewu, a odchylić trzeba, tak jak mój poprzednik napisał, żeby króćce nagrzewnicy wyszły z grodzi.

Za 100zł wymiana, to bardzo dobra cena i byle tylko dobrze było zrobione ( nie pourywane różne rzeczy, mocowania ).
Ja jak się orientowałem o wymianę to przedział cenowy za samą robotę bez nagrzewnicy od 200zł ( minimum ) do 400zł, więc wziąłem się za to sam, zwłaszcza że jest dobra foto porada na forum.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

jaka nagrzewnica

Post autor: Gawior » śr gru 01, 2010 19:02

Właśnie dzisiaj miałem moją starą nagrzewnicę w łapach ( szukałem czegoś w garażu i na nią trafiłęm ) i ta nowa nagrzewnica miała rzadziej umieszczone blaszki niż oryginalna, ale jakoś nie zauważyłem różnicy w dmuchaniu ciepłym, zimnym powietrzem.
Więc sądzę i bardzo wątpię żeby coś takiego w ogóle mogło mieć miejsce, jeżeli nawet by słabiej nagrzewało przez to powietrze to o ile różnica mogła by być 2, 3, 5 st.C, w co i tak nie wierzę.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości