Gaśnie podczas jazdy, miga kontrolka oleju

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Buruniu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt mar 01, 2016 21:09
Lokalizacja: Wrocław

Gaśnie podczas jazdy, miga kontrolka oleju

Post autor: Buruniu » pt lis 25, 2016 17:19

Cześć.
Przychodzę tutaj z męczącym mnie od jakiegoś czasu problemem - wcześniej problem występował czasami, a dziś już cały czas, przy każdej jeździe autem.

Samochód odpala mi bez problemu. Gdy trochę pojeżdżę, nagrzeje się do normalnej temperatury 90*C to zupełnie nagle podczas jazdy całkiem gaśnie, obroty spadają na 0 i zaczyna migać kontrolka oleju. Wtedy też nie mogę go odpalić. Rozrusznik normalnie kręci, ale silnik nie chce zapalić. Podczas takiego wydarzenia wyciągnąłem z kopułki środkowy przewód WN, zbliżyłem do masy, a kolega odpalał samochód i nie było wcale iskry :(

Na początku myślałem, że padła cewka zapłonowa, więc ją wymieniłem i pojechałem na jazdę próbną. Niestety sytuacja się powtórzyła, założyłem z powrotem swoją cewkę i kombinuję dalej. W internecie wyczytałem, że może to być czujnik temperatury cieczy chłodzącej, przekaźnik nr 30 no i czujnik halla.

Według treści w internecie, winowajcą najczęściej jest hall. Postanowiłem więc wymienić cały aparat zapłonowy, żeby nie bawić się w wyjmowanie samego czujnika.

Tutaj pojawia się kolejny problem. Na aparacie zapłonowym wybite mam numery 0237 520 053 / 050 905 205 AR. Ten aparat jest chyba produkcji BOSCHA, ale zupełnie nie wiem na jaki mogę go wymienić. W niedzielę planuję podjechać na giełdę samochodową i kupić jakiś używany aparat zapłonowy, ale w jaki sposób mam zgadnąć czy będzie pasował zamiast mojego?
Ostatnio zmieniony sob lis 26, 2016 10:10 przez Buruniu, łącznie zmieniany 1 raz.



szymin89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob cze 12, 2010 08:21
Lokalizacja: Augustów/Berlin

Gaśnie podczas jazdy, miga kontrolka oleju

Post autor: szymin89 » pt lis 25, 2016 21:33

Wymien´czujnik i bedzie po problemie. Wsadzisz uzywany aparat zaplonowy a pozniej bedziesz mial powtorke z rozrywki...



Awatar użytkownika
Buruniu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt mar 01, 2016 21:09
Lokalizacja: Wrocław

Gaśnie podczas jazdy, miga kontrolka oleju

Post autor: Buruniu » sob lis 26, 2016 08:42

Właśnie kiepsko stoję finansowo i nie chcę pakować się w koszt 250zł (czujnik) + robocizna. Liczę na to, że podmieniony aparat (a raczej czujnik w nim) nie padnie tak szybko... :otepienie:

Mam jeszcze opcję na chiński czujnik za 100 zł, także nie wiem czy go zakładać czy lepiej jednak używany aparat?



Awatar użytkownika
Buruniu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt mar 01, 2016 21:09
Lokalizacja: Wrocław

Gaśnie podczas jazdy, miga kontrolka oleju

Post autor: Buruniu » ndz lis 27, 2016 12:22

Kupiłem używany aparat z numerami
0237 520 036
050 905 205AH

Myślicie, że podejdzie zamiast mojego?
W necie wyczytałem, że on jest do 1.8, a ja mam 1.6...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości