1,6 mpi nieregularna praca na wolnych obrotach

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1,6 mpi nieregularna praca na wolnych obrotach

Post autor: marcin7x5 » śr lis 09, 2016 18:56

Sprawdź sobie ceny i zsumuj. Pierścienie + uszczelka pod głowicą + trochę płynu g12+ rozrząd + teoretycznie nowe śruby do głowicy + uszczelka pokrywy zaworów. Do tego robocizna. Poza tym jak zwalisz głowicę to lepiej i ją sprawdzić. Rozbierzesz dół to nie wiadomo jak panewki. Te koszty mogą lawinowo narastać a gwarancji poprawy nie masz. Ja też jestem przewrażliwiony na punkcie swojego autka ale po wpakowaniu 1,5 tyś w nowe części daje sobie spokój aż coś padnie konkretnie bo mam dosyć wróżenia typu to albo tamto. Tym bardziej, że dogłębna diagnostyka nie wykazuje niczego złego. Chcesz wydać kasę to zawsze możesz.



Awatar użytkownika
wmisiuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lip 26, 2013 18:18

Re: 1,6 mpi nieregularna praca na wolnych obrotach

Post autor: wmisiuk » czw lis 10, 2016 18:52

marcin7x5 pisze:Sprawdź sobie ceny i zsumuj. Pierścienie + uszczelka pod głowicą + trochę płynu g12+ rozrząd + teoretycznie nowe śruby do głowicy + uszczelka pokrywy zaworów. Do tego robocizna. Poza tym jak zwalisz głowicę to lepiej i ją sprawdzić. Rozbierzesz dół to nie wiadomo jak panewki. Te koszty mogą lawinowo narastać a gwarancji poprawy nie masz. Ja też jestem przewrażliwiony na punkcie swojego autka ale po wpakowaniu 1,5 tyś w nowe części daje sobie spokój aż coś padnie konkretnie bo mam dosyć wróżenia typu to albo tamto. Tym bardziej, że dogłębna diagnostyka nie wykazuje niczego złego. Chcesz wydać kasę to zawsze możesz.
:shock:
no właśnie naprawa z możliwością lawinowego wzrostu kosztów . A jak już rozbebeszać to przejrzeć wszystko i wymienić wszystko co należy ... żeby później po złożeniu nie było że coś tam jeszcze można było wymienić bo nadal jest nie do końca super ... ehhhh ...
U mnie na tę chwilę też "dogłębna diagnostyka" nie wykazuje kompletnie nic złego.
Pogadam jeszcze z moim specem u którego wszelkie te zabiegi przeprowadzam co on na to i jak by to widział w pln .. :jezor:


nie ma rzeczy niemożliwych ...

Awatar użytkownika
wmisiuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lip 26, 2013 18:18

1,6 mpi nieregularna praca na wolnych obrotach

Post autor: wmisiuk » pn lis 21, 2016 13:49

z ostatniej chwili :
po wszystkich przejsciach z cewkami ,kablami, itd , zakupiłem jeszcze taki śmieszny specyfik który dodaje się do paliwa w celu oczyszczenia wtryskiwaczy. Dokładna nazwa to Wynns Injector Cleaner. :kac:
Przerobiłem już na tym niemalże zbiornik paliwa i zauważalne jest że są chwile kiedy stojąc na światłach BRAK JEST KOPANIA.
Nie piszę tu o całkowitym wyeliminowaniu opisywanej usterki ,ale jest zauważalna różnica.
Specyfik zawiera 325ml i jest dedykowany w całości do około 70 l benzyny , wiec podzieliłem go powiedzmy na połowę i jeszcze zaleje raz drugą połowe do kolejnego niepełnego zbiornika.
Z góry dodam że nie jest to cud ,ale naprawdę wielką przyjemnością jest chwila kiedy staje sie na światłach a tu nic nie kopie w fotel heeehheeh ... bezcenne ...
Będę daje obserwował bo jeszcze kilka set km na tym że specyfiku do przejechania..


nie ma rzeczy niemożliwych ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości