Problemy z AEE - już nie wiem co mu dolega

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Misza86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt cze 16, 2009 11:01
Lokalizacja: Lublin

Problemy z AEE - już nie wiem co mu dolega

Post autor: Misza86 » czw lis 11, 2010 14:08

Witam, miałem kilka miesięcy spokoju i dalej problemy z moim 1.6 AEE. Wymienianie już było chyba większość co się da, wymieniłem silnik (bo miał nierówną kompresje), przepustnice, świece, kable, ciągłe wizyty u mechanika, adaptacje i inne sprawy. Teraz mam nowy problem pojawia się głównie wtedy jak samochód postoi około tygodnia nie ruszany. Odpalam wszystko ok dopóki jest ssanie, gdy silnik się nagrzeje samochód ma te swoje około 650 obr/min. ale na postoju na czerwonym świetle szarpie, obroty falują, spadają poniżej 600 i potrafi zgasnąć. Po około 30 min. jazdy wszystko wraca do normy, nie ma żadnych problemów, ale pierwsze pół godziny jazdy po mieście w korkach to jest koszmar, cały czas muszę podtrzymywać go gazem bo szarpie i gaśnie. Poradźcie coś bo już nie mam do niego siły.



Awatar użytkownika
Adam204
...
...
Posty: 936
Rejestracja: czw maja 03, 2007 12:15
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk

Problemy z AEE - już nie wiem co mu dolega

Post autor: Adam204 » czw lis 11, 2010 16:31

ja powiem tak jeśli chodzi o AEE to jest to bardzo problematyczny silnik i dużo jest tematów odnośnie problemów z nim ale do tego co piszesz to bym sprawdził jeszcze czujnik halla a jak nie to to szukaj na forum bo jest dużo tematów o nim


Obrazek

denisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: pn sty 25, 2010 00:47
Lokalizacja: Wrocław

Problemy z AEE - już nie wiem co mu dolega

Post autor: denisz » czw lis 11, 2010 16:43

Misza86, zorientuj sie dokładnie czy te problemy ustają po osiągnieciu jakiejś konkretnej temperatury silnika, czy bez względu na nią, a jedynie po przejechaniu jakiegoś dystansu, bez względu na temp.

ps. upewnij się też, czy te problemy są identyczne bez względu czy auto stało tydzień, dzień, 6 godzin czy 3 godziny.



Misza86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt cze 16, 2009 11:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Problemy z AEE - już nie wiem co mu dolega

Post autor: Misza86 » czw lis 11, 2010 20:32

Na razie problem jest tylko jak auto postoi kolka dni, jak używane jest codziennie wszystko jest w porządku, ale boję się żeby nie zaczęło się tak robić niezależnie od postoi. A problem ustaje dopiero po dłuższym dystansie, dopóki jest ssanie jest w porządku, pojawia się jak silnik osiągnie swoje 90 stopni i obroty 650. Jak jadę nie ma problemów, są tylko jak stoję w miejscu na przykład na czerwonym świetle, a jest to bardzo uciążliwe bo często jeżdżę w korkach.



Awatar użytkownika
abt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw maja 21, 2009 21:38
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Problemy z AEE - już nie wiem co mu dolega

Post autor: abt » czw lis 11, 2010 21:00

sprawdz wiązki kabli idące do kompa na podszybiu , one lubią wilgotnieć miałem tak w swoim AEA to podobny silnik .


....skąd brać na to wszystko siano....

rex_hunt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 17:29
Lokalizacja: Podlaskie

Problemy z AEE - już nie wiem co mu dolega

Post autor: rex_hunt » czw lis 11, 2010 21:06

Po dłuższym postoju przed odpaleniem auta sprawdź czy w kopułce aparatu zapłonowego nie ma wilgoci. Kiedyś podobne objawy z powodu wilgoci miałem w mk 2 w silniku 1,3.



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Problemy z AEE - już nie wiem co mu dolega

Post autor: LoLs » czw lis 11, 2010 22:22

powiem ze mam 1.6 AEE i jak nim jeżdżę od 4 lat nie miałem żadnego większego problemy podpinałeś VAG może coś wykaże , adaptacje były przeprowadzane ?? jak wymieniłem aku to mi na obrotach wahał się w dość sporej skali kichał i prychał dla pewności adaptowałem wszystko co było i ustało


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

Misza86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt cze 16, 2009 11:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Problemy z AEE - już nie wiem co mu dolega

Post autor: Misza86 » czw lis 11, 2010 23:13

Adaptacja była robiona jakieś 2 miesiące temu ponieważ zmieniałem aku, jakieś 2 tygodnie temu podpinałem kompa profilaktycznie i błędów nie było żadnych.



denisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: pn sty 25, 2010 00:47
Lokalizacja: Wrocław

Problemy z AEE - już nie wiem co mu dolega

Post autor: denisz » pt lis 12, 2010 01:38

Misza86, musisz zatem tylko znaleźć, który element łapie wilgoć. Poza tym co inni już napisali możesz jeszcze sprawdzić, czy cewka nie jest popękana.
Dobre oko i szukasz pod maską gdzie coś pękło, poluzowało się itd...

Szczególnie zwróciłbym uwagę na kpoułkę i cewkę.



błażej82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt lip 09, 2010 13:27
Lokalizacja: kujawy

Problemy z AEE - już nie wiem co mu dolega

Post autor: błażej82 » pt lis 12, 2010 20:04

też miałem takie objawy jak piszesz wymieniłem czujnik halla i od ponad roku mam spokój obroty nie falują ani nie gasnie



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Problemy z AEE - już nie wiem co mu dolega

Post autor: PAPAYOS » sob lis 13, 2010 22:53

Witam w klubie posiadaczy AEE. :satan:

Ja też mam z nim małe problemy. Mam objawy typu że auto mi na postoju przygasa i czasami zgaśnie. Ale jakoś się już do tego przyzwyczaiłem i nawet nie zwracam na to uwagi. Kiedyś szlag mnie trafiał jak zmieniłem aparat zapłonowy bo auto szarpało gasło i przygasało. Zregenerowałem stary i śmiga aż miło. Ale przygasanie zostało najprawdopodobniej zdycha zaworek od skroplin spalin, który jest zamontowany przy przednim błotniku od strony pasażera (taki wielkości około 5 cm i średnicy ok 3 cm jedna rurka prowadzi do przepustnicy a druga do filtra przy zderzaku).

Ja się przymierzam do wymiany tego ale nie mogę się zebrać. Jak byś w razie go zmienił i pomogło to daj znać, to i ja może go wymienię. :pub:

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Re: Problemy z AEE - już nie wiem co mu dolega

Post autor: PAPAYOS » sob lis 13, 2010 22:57

Misza86 pisze: Poradźcie coś bo już nie mam do niego siły.
Sprzedaj i kup coś innego :)


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Djpawssio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 18:18
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki

Re: Problemy z AEE - już nie wiem co mu dolega

Post autor: Djpawssio » ndz lis 14, 2010 00:35

Adam204 pisze:ja powiem tak jeśli chodzi o AEE to jest to bardzo problematyczny silnik i dużo jest tematów odnośnie problemów z nim ale do tego co piszesz to bym sprawdził jeszcze czujnik halla a jak nie to to szukaj na forum bo jest dużo tematów o nim


problematyczny to jest każdy silnik jak się o niego nie dba ja mam swojego aee i zero problemów. Tylko wymieniam wszystko na czas :)



Awatar użytkownika
abt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw maja 21, 2009 21:38
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Problemy z AEE - już nie wiem co mu dolega

Post autor: abt » ndz lis 14, 2010 01:53

to jest problematyczny silnik i nic do tego nie ma wymiana na czas ..


....skąd brać na to wszystko siano....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości