[MK7] Wymiana pompy wody 1,4 TSI CHPA 140 KM

Masz problem ze swoim VW? Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, grg474, marcin7x5, VIP

wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

[MK7] Wymiana pompy wody 1,4 TSI CHPA 140 KM

Post autor: wicekdw » pn kwie 01, 2024 12:58

Cześć, mam wyciek z pompy wody w silniku 1,4 TSI CHPA 140 KM. Prawdopodobnie przecieka przy osi wirnika i być może na uszczelkach korpusu również. Samochód ma udokumentowany przebieg 206 tys. km. Pompa jeszcze fabryczna.
Z tego co wstępnie czytałem to żeby poprawnie napiąć pasek napędowy trzeba napinać jedną ze śrub momentem 30 Nm i równocześnie dokręcać śruby mocujące pompę do głowicy. Co ciekawe ponoć należy też ustawić pierwszy tłok w górnym martwym położeniu? Czy ktoś wie po co? I jak ustawić ten tłok w GMP bez wykręcania świecy? (jakieś znaki na rozrządzie?) Możecie mi wytłumaczyć jaka jest procedura? Dodatkowo: jak spuścić cały płyn z układu i jak go dobrze odpowietrzyć.

Czy lepiej zalać nowy płyn G12 czy G13? Fabrycznie był G13 ale słyszałem opinię, że niszczy uszczelki (został stworzony chyba głównie ze względów ekologicznych a nie dla poprawy parametrów technicznych).

Jakiej marki pompę możecie polecić żeby była równie trwała co fabryczna? Biorę pod uwagę np INA, Hepu, SKF.

Obrazek
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości