Sprzęgło hydrauliczne Golf IV - regulacja?

Masz problem ze swoim VW? Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, grg474, marcin7x5, VIP

Klet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 18, 2020 12:56

Sprzęgło hydrauliczne Golf IV - regulacja?

Post autor: Klet » pn sty 22, 2024 14:41

Witam. Ostatnio zaczęło mi się ślizgać sprzęgło (Golf Variant tdi r. 2000), a puszcza przy dotknięciu pedału. Czy jest jakaś regulacja wysokości wysprzęglania w mechaniźmie hydraulicznym, tak jak to było w przypadku linki? Czy może to raczej oznaczać, że komplet sprzęgła do wymiany? A może jeszcze coś?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Sprzęgło hydrauliczne Golf IV - regulacja?

Post autor: wesol » pn sty 22, 2024 15:14

Nie ma regulacji. Koniec sprzęgła. Albo tarcza wyśmiana albo docisk się skończył. Raczej to pierwsze.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Klet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 18, 2020 12:56

Re: Sprzęgło hydrauliczne Golf IV - regulacja?

Post autor: Klet » pn sty 29, 2024 19:44

Auto u mechanika. Tarcza spalona, docisk też zużyty. Okazało się, że była tam wmontowana używka Valeo o numerach 702 003, które do nikąd nie prowadzą i nie wiem jakie sprzęgło kupić. Chciałbym wstawić Sachsa, ale są 3 modele Sachsa, które pasują do mojego auta. Po VINie nic nie wyskakuje, bo auto oryginalnie miało skrzynie automatyczną, ale ktoś kiedyś wstawił manualną. Stare sprzęgło ma średnicę 228mm, ale ETKA do mojego silnika (AHF) pokazuje 220mm, a jedyna w Etce tarcza o średnicy 228 jest do silnika ALH. Dodam, że wszystkie sprzęgła Sachsa do mojego modelu w/g wyszukiwarki mają średnicę 228. Czy ktoś orientuje się jaki jest numer oryginalnego kompletu sprzęgła, który pasuje do silnika AHF (Golf Variant 1.9 tdi 110KM 2000r.)? Albo jaki numer Sachsa będzie na pewno pasował?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Sprzęgło hydrauliczne Golf IV - regulacja?

Post autor: wesol » pn sty 29, 2024 23:25

Niepotrzebnie zakładałeś nowy temat jeszcze.
Sprzęgła do 1.9 tdi vp generalnie są te same. Nawet jak były jakieś różnice w oznaczeniach to same silniki i skrzynie są te same. Nie ma znaczenia czy ahf czy as czy alh czy agr. Możesz założyć odrazu sobie zestaw jednomasowy i też będzie dobrze.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości