Nie działający hamulec

Masz problem ze swoim VW? Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, grg474, marcin7x5, VIP

Asfodel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 28, 2019 10:09

Nie działający hamulec

Post autor: Asfodel » ndz mar 07, 2021 13:48

Witajcie
Zwracam się z prośbą o poradę. Mam golfa V w dieslu, silnik 2.0. Popełniłem niestety wielki błąd, który polegał na pozostawieniu auta na 3 mc bez odpalania (padł akumulator). Wczoraj dokonałem wymiany, silnik odpalił od razu, wszystko fajnie, tylko zapaliła się kontrolka hamulca ręcznego (przez te 3 miechy nie był zaciągnięty) Najpierw sprawdziłem hamulce, nie działały, pedał wchodził do podłogi. Sprawdziłem zbiorniczek z płynem, okazało się, że jest pusto, więc zrobiłem wlewkę, kontrolka przestała świecić, hamulce zaczął łapać, ale słabo. Przez kilka chwil podpompowałem, żeby trochę odpowietrzyć i zaczęło funkcjonować to tak, że raz hamulec trzyma a raz pedał leci do podłogi. Przejechałem się kawałek, ale praktycznie nie hamuje, gdy zatrzymam i i zacznę naciskać pedał, to łapie niby normalnie, ale po chwili znów podłoga. Jak ruszę to hamulca nie ma. Podpowiedzcie, co mogło pójść?



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: Nie działający hamulec

Post autor: luckyboy » ndz mar 07, 2021 14:28

Wyciek płynu hamulcowego. Gdzieś jest nieszczelność, trzeba zlokalizować wyciek i naprawić.



Asfodel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 28, 2019 10:09

Re: Nie działający hamulec

Post autor: Asfodel » ndz mar 07, 2021 14:43

A czy przez te mrozy mogło się coś uszkodzić? Bo przed zimą miałem naprawiany układ hamulcowy i wszystko działało.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Nie działający hamulec

Post autor: marcin7x5 » ndz mar 07, 2021 16:35

Obejrzyj koła od wewnątrz czy nie masz mokrej felgi od płynu. Skoro auto stało bez ruchu to płyn musiał samoistnie zejść z układu. Często dochodzi do wycieku w miejscu przykręcenia przewodu do zacisków.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości