Problem z hamulcem

Masz problem ze swoim VW? Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, grg474, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Problem z hamulcem

Post autor: dani3lo » pn lis 23, 2020 14:22

Siemka. Panowie mam taki problem, że jadąc autem i chce zahamować to 1 wciśnięcie pedału hamulca wpada mi praktycznie do konca. Gdy puszcze i nacisne kolejny raz hamulec lapie odrazu z gory. I tak jest za kazdym razem. Raczej nie jest to zapowietrzony hamulec bo za kolejnym wciśnięciem pedal stoi w miejscu nie wpada w podloge. Gdy rusze i przejade kawalek znowu zahamuje to 1 wciśnięcie hamulca znowu pedal idzie baardzo nisko... efekt taki jakby tloczek zbyt daleko cofal sie od tarczy... ale czy jest to mozliwe??



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8811
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Problem z hamulcem

Post autor: marcin7x5 » pn lis 23, 2020 19:20

Może pompa hamulcowa przepuszcza...robiłeś odpowietrzanie za pomocą vaga wraz z pompą abs?



Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Re: Problem z hamulcem

Post autor: dani3lo » wt lis 24, 2020 16:52

Raczej pompe odrzucam bo jakby przepuszczala to za kazdym razem pedal powoli lecialby w podloge. A tu tylko za 1 razem. Wlasnie jeszcze nie robilem. Na dniach zabieram sie za to
Na bank jest to prawy przód bo gdy wcisne gwaltownie hamulec to czuc przez ułamek sekundy jak sciaga na lewo ale doslownie po chwili sie wyrównuje. Ciezkie do opisania



władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

Re: Problem z hamulcem

Post autor: władek111 » wt lis 24, 2020 20:29

Jak dobrze odpowietrzone to pompa przepuszcza miałem ostatnio taki przypadek podobny i zmiana pompy załatwiła sprawę



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Problem z hamulcem

Post autor: grg474 » czw lis 26, 2020 19:42

jakie auto, hamulce z tyłu tarcze czy bębny. Trzyma ręczny?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Re: Problem z hamulcem

Post autor: dani3lo » śr gru 02, 2020 23:28

Leon 1.9tdi 2003r tyl tarcze. Reczny trzyma idealnie... hehe dziwna sprawa. Hamulce odpowietrzone vagiem. Pompa nie przepuszcza. Co zauwazylem....
A no to ze jadac prosto i hamujac jest idealnie za kazdym razem a wystarczy skrecic lekko i przy ponownym hamowanij juz pedal wpada w podloge. To samo na postoju bede naciskal i pedal trzyma idealnie a tylko skrece kolami prawo lewo nacisne hamulec i wpada przy pierwszym wciśnięciu... co ma skrecenie kierownicy do tego ze tak wpada pedal...



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Problem z hamulcem

Post autor: grg474 » czw gru 03, 2020 19:25

musi coś być z którymś elastycznym przewodem hamulcowym z przodu, tylko co


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Re: Problem z hamulcem

Post autor: dani3lo » czw gru 03, 2020 22:27

Też o tym pomyslalem ale poprosilem kolege zeby mocno trzymal wcisniety pedal hamulca a ja patrzylem czy czasem bąbel się nie robi. Ale właśnie wszytko wyglada ok. Przynajmniej z zewnatrz. A co odpowiada za cofanie sie tloczka od tarczy? Ta uszczelka chyba co nie? Moze z nia cos nie tak i tloczek zbyt mocno sie chowa... ale znowu dziwne ze tylko przy skrecaniu kolami... hmmm



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8811
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Problem z hamulcem

Post autor: marcin7x5 » czw gru 03, 2020 22:41

Skoro przewody nie puchną, pompa nie przepuszcza to szukałbym w zacisku problemu. Może przy skręcie kół zacisk lekko się przesuwa, odgina i wtedy robi się większy luz pomiędzy tłoczkiem a tarczą... chyba y jeszcze jest coś z prowadnicami zacisku...



władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

Re: Problem z hamulcem

Post autor: władek111 » pt gru 04, 2020 15:12

A jak stwierdziłeś że pompa nie przepuszcza?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Problem z hamulcem

Post autor: grg474 » sob gru 05, 2020 22:09

dani3lo pisze:
czw gru 03, 2020 22:27
Też o tym pomyslalem ale poprosilem kolege zeby mocno trzymal wcisniety pedal hamulca a ja patrzylem czy czasem bąbel się nie robi. Ale właśnie wszytko wyglada ok. Przynajmniej z zewnatrz. A co odpowiada za cofanie sie tloczka od tarczy? Ta uszczelka chyba co nie? Moze z nia cos nie tak i tloczek zbyt mocno sie chowa... ale znowu dziwne ze tylko przy skrecaniu kolami... hmmm
nadal bym szukał przyczyny w przewodach - jak mi nie wierzysz - unieś przód i skręć kołami - jeśli skręcenie kół skutkuje nadal wpadaniem pedału hamulca to wina przewodu


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Re: Problem z hamulcem

Post autor: dani3lo » ndz gru 06, 2020 11:01

władek111 pisze:
pt gru 04, 2020 15:12
A jak stwierdziłeś że pompa nie przepuszcza?
Gdyby pompa przepuszczała to za kazdym wcisnieciem pedal powoli wchodziłby w podloge. A tu było takie specyficzne tylko jedno nacisniecie.

Ale mam rozwiązanie. Ogólnie wcześniej jak sprawdzałem próbując odpowietrzyć hamulce nie podnosiłem auta tylko z kanalu odpowietrzalem przy pomocy kolegi. Ale że to nie pomoglo postanowilem szukac dalej i dlugo nie musiałem szukac... okazalo się ze poluzowala sie nakretka od przegubu... zobaczcie jak kolo latalo... az dziwne ze nie bylo czuc tych luzow podczas jazdy. Jak to mozliwe ze sie poluzowala taka nakretka jak przewaznie jest problem żeby ja odkręcić :?




ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości