kontrolka oleju gdy jadę wolniej na rozgrzanym silniku

Masz problem ze swoim VW? Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, grg474, marcin7x5, VIP

probtan_27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 18, 2020 10:41

kontrolka oleju gdy jadę wolniej na rozgrzanym silniku

Post autor: probtan_27 » ndz paź 18, 2020 11:27

witam. posiadam golfa 1.6 LPG 1999r
wczoraj po przejechaniu ok 300km (nie na raz, przez cały dzień) pojawił mi się problem z kontrolką oleju, mianowicie:
wieczorem po przejechaniu już ostatnich 30 km zjechałem na chwilę do sklepu. Po chwili ruszyłem i po przejechaniu ok 300metrów pojawiła się kontrolka oleju.
zatrzymałem się. zostawiłem auto na 1 h żeby silnik był chłodniejszy ( w tedy myślałem ze wystarczy po prostu dolać oleju, bo w sumie dawno nie sprawdzałem jego poziomu) jednak wskaźnik pokazywał prawidłową wartość...
zapaliłem go, ruszyłem.. nic się nie działo. przejechałem z 15km zatrzymałem się na minutę, odpaliłem, przejechałem ok 300 metrów i znów zapaliła się kontrolka oleju. gdy przyśpieszę i jadę szybciej to znika i sie nie pojawia dopóki nie zwolnię.
dziś rano to samo, na zimnym nic się nie świeci, rozgrzeję się, robię przystanek, ruszam i się zapala.-gaśnie- no i gdy zwalniam znów się zapala. Dodam ze silnik pracuje prawidłowo, żadnych przykrych dźwięków, spadków mocy itd.. byłbym wdzięczny na pomoc... :-(



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: kontrolka oleju gdy jadę wolniej na rozgrzanym silniku

Post autor: marcin7x5 » ndz paź 18, 2020 17:33

Przede wszystkim jaki typ silnika 1,6 masz? 8 czy 16v? Po drugie trzeba zrobić pomiar ciśnienia oleju na rozgrzanym silniku. Najlepiej wtedy kiedy zaświeciła się kontrolka. Zakładam że świeci się na czerwono...



probtan_27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 18, 2020 10:41

Re: kontrolka oleju gdy jadę wolniej na rozgrzanym silniku

Post autor: probtan_27 » ndz paź 18, 2020 17:43

marcin7x5 pisze:
ndz paź 18, 2020 17:33
Przede wszystkim jaki typ silnika 1,6 masz? 8 czy 16v? Po drugie trzeba zrobić pomiar ciśnienia oleju na rozgrzanym silniku. Najlepiej wtedy kiedy zaświeciła się kontrolka. Zakładam że świeci się na czerwono...
1.6... 16 v tak na czerwono



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: kontrolka oleju gdy jadę wolniej na rozgrzanym silniku

Post autor: marcin7x5 » pn paź 19, 2020 18:11

To bez pomiaru ciśnienia oleju nie da rady. Możesz w ciemno wymienić czujnik oleju i sprawdzić czy kabelek do niego podłączony nie jest gdzieś załamany lub dotyka gdzieś do silnika. Jednak te silniki mają przeważnie problem z wytartymi wałkami rozrządu przez co gubią ciśnienie. A że vw tak wspaniale wymyślił sobie kontrolę ciśnienia oleju dopiero powyżej 2000 obrotów to mamy co mamy. Nieraz przyczyną braku smarowania jest też wytarty pierścień oporowy wału korbowego co w tych silnikach jest jednoznaczne z ...wymianą silnika. Możesz to sprawdzić poprzez pomiar luzu wzdłużnego wału korbowego.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: kontrolka oleju gdy jadę wolniej na rozgrzanym silniku

Post autor: grg474 » ndz paź 25, 2020 11:43

może być zapchany np smok pompy olejowej


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

probtan_27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 18, 2020 10:41

Re: kontrolka oleju gdy jadę wolniej na rozgrzanym silniku

Post autor: probtan_27 » czw lis 12, 2020 07:46

Zapomniałem o tym wpisie, był to po prostu zepsuty czujnik. Wymieniłem i ręką odjął.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości