MK4 Chwilowe zaniki mocy podczas postoju/jazdy.

Masz problem ze swoim VW? Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, grg474, marcin7x5, VIP

Wojtex87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 31, 2015 08:32
Auto: Golf IV 1.6 SR
Silnik: AKL

MK4 Chwilowe zaniki mocy podczas postoju/jazdy.

Post autor: Wojtex87 » czw mar 05, 2020 12:24

Witam,
mam problem ze swoim Golfem MK4 1.6 SR silnik AKL. Od jakiegoś czasu mam problemy z utratą mocy. Początkowo zdarzało się to tylko na postoju, z czasem podczas jazdy niezależnie od obrotów czuć szarpnięcie, obroty wzrastają normalnie aczkolwiek auto rozpędza się jakby miał o połowę mniej koni mechanicznych, po kilku/kilkunastu sekundach jest ponowne szarpnięcie, odzyskuje moc i jedzie normalnie. Raz miałem przypadek, że po szarpnięciu przy wciśniętym pedale gazu auto stopniowo traciło moc oraz obroty po czym zaczął szarpać (tak jakby odcięto paliwo), aż zgasł (i tak kilka razy). Odpala normalnie. Po podłączeniu komputera wyskoczył błąd czujnika temperatury (wymieniono) oraz błąd położenia przepustnicy, po jej adaptacji wszystko wróciło do normy na kilka dni. Po czym wróciły objawy utraty mocy opisane wyżej. Same utraty zdarzają się losowo czasami codziennie, czasami co kilka dni nie zależnie od ilości przejechanych km ale nigdy na zimnym silniku, brak białęgo dymu. Błędów na komputerze brak. Były zmieniane filtry powietrza, paliwa, wymieniony przewód dolotowy powietrza, sprawdzana pompa paliwa (ciśnienie), świece przewody niedawno wymieniane na NGK. Wrzucam poniżej link do filmiku gdzie udało mi się nagrać auto ma zanik mocy (specyficznie wtedy silnik pracuje co dobrze słychać na słuchawkach). Jakieś pomysły co jest powodem braku mocy? Już byłem u 4 mechaników i nikt nie jest w stanie mi pomóc...
https://www.youtube.com/watch?v=VjGCWAjAY6I



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: MK4 Chwilowe zaniki mocy podczas postoju/jazdy.

Post autor: marcin7x5 » czw mar 05, 2020 19:56

Czujniki g40 i g28 do sprawdzenia....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości