GOLF V BKC wyciek płynu chłodniczego

Masz problem ze swoim VW? Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, grg474, marcin7x5, VIP

mateosz23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt mar 03, 2020 22:42

GOLF V BKC wyciek płynu chłodniczego

Post autor: mateosz23 » wt mar 03, 2020 23:34

Obrazek
Witam od 3 miesięcy mam problem z płynem chłodniczym mianowicie po dolaniu płynu do lini maks czasem potrafi "zniknąc" po przejechanych 100km A czasem nawet po 30 km albo 3 odpaleniach silnika. Jeżeli odkrecam koreczek od zbiorniczka ciśnienie wypycha ilość płynu, który "zniknął" I czasem wraca do lini maks czasem trochę mniej Ale większość wraca czyli w układzie on jest cały czas. Wymieniłem zbiorniczek, zakrętke, robiłem badania na obecność Co2 w płynie I wyszedł pozytywny. Po tym badaniu wyłączyłem chłodnice egr (spalin) z układu. Robiłem też test czy to uszczelka pod głowicą z tym płynem niebieskim, który mialby zmienić kolor na zielony lub żółty jeżeli faktycznie byłaby to uszczelka Ale nie zmieniał się zostawał idealnie niebieski. Auto nie kopci na biało, w zbiorniczku nie ma.sadzy olej tez taki jak powinien byc, chodzi równo. Dodam ze po obejsciu egr w układzie jak jeździłem po mieście wydawało się, że już wszystko ok ale pojechałem go przepalic I przy prędkości 140 km/h temperatura silnika zaczęła wzrastać do 130 stopni Ale jak odpuściłem gaz dałem na luz od razu malała. Zatrzymalem się i zobaczyłem że zaczęlo wywalac plyn(Tak jak na zdjęciu? pewnie dlatego, że zaczął się gotować. Czy możliwe że temperatura zaczęła wzrastać przy dużej prędkości właśnie przez obejście tej chłodnicy spalin (egr)? Mechanicy mówią uszczelka pod głowicą Ale robiłem ten test I chce zostawić to w ostateczności. Jutro wymieniam jeszcze termostat. Miał ktoś podobny problem? Żaden mechanik nie wie o co może chodzić.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Re: GOLF V BKC wyciek płynu chłodniczego

Post autor: muszkatobiasz » śr mar 04, 2020 00:39

w pd często jest tak że uszczelka pod głowicą daje o sobie znać dopiero gdy jest porządnie obciążony lub przepędzony co do chłodnicy egr nie ma znaczenia



mateosz23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt mar 03, 2020 22:42

Re: GOLF V BKC wyciek płynu chłodniczego

Post autor: mateosz23 » śr mar 04, 2020 10:17

Robiłem ten test na uszczelkę pod głowicą, i płyn koloru nie zmienił czyli został niebieski więc teoretycznie co2 nie ma i uszczelka też jest dobra.Obrazek



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Re: GOLF V BKC wyciek płynu chłodniczego

Post autor: muszkatobiasz » śr mar 04, 2020 22:20

może korek jest za szczelny i robi duże ciśnienie lub termostat,słaba wydajność chłodnicy albo pompa wody , rozumiem że dzieje się to tylko jak temperatura podskoczy?



mateosz23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt mar 03, 2020 22:42

Re: GOLF V BKC wyciek płynu chłodniczego

Post autor: mateosz23 » śr mar 04, 2020 22:44

Tak, dzisiaj wymieniłem termostat I wydawało się, Że wszystko ok. ale jak znowu zaczęłem mu gazowac, jechać z większą prędkością ok 140km/h I zmieniać biegi przy 3.5 tys. Obrotów To temperatura podskoczyla do 120 stopni. Zatrzymałem się otworzyłem maskę i wokół zbiorniczka było mokro jakby zaczął się gotować i wywalać go górą.



mateosz23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt mar 03, 2020 22:42

Re: GOLF V BKC wyciek płynu chłodniczego

Post autor: mateosz23 » śr mar 04, 2020 22:44

Korek od zbiorniczka I cały zbiorniczek jest nowy



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Re: GOLF V BKC wyciek płynu chłodniczego

Post autor: muszkatobiasz » śr mar 04, 2020 22:53

zagrzej go na postoju obroty 2-3 tyś czekaj tak długo aż otworzy się termostat pójdzie ciepło na chłodnicę i załączą się wentylatory trochę to potrwa



mateosz23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt mar 03, 2020 22:42

Re: GOLF V BKC wyciek płynu chłodniczego

Post autor: mateosz23 » czw mar 05, 2020 12:37

A W jaki sposób odpowietrzyć układ?



mateosz23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt mar 03, 2020 22:42

Re: GOLF V BKC wyciek płynu chłodniczego

Post autor: mateosz23 » czw mar 05, 2020 12:38

I wie ktoś może czy pompa jest elektryczna?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości