Maglownica golf iv źle zamontowana (nowa nty)

Masz problem ze swoim VW? Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, grg474, marcin7x5, VIP

IndigoBird
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 01, 2019 12:23

Re: Maglownica golf iv źle zamontowana (nowa nty)

Post autor: IndigoBird » sob sty 18, 2020 12:21

Na zimnym wskazuje poziom płynu wspomagania max, a wyczytałem że powinien wykazywać min ?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Maglownica golf iv źle zamontowana (nowa nty)

Post autor: wesol » sob sty 18, 2020 16:46

Powiedz mi czy potrafisz odrobinę myśleć? Czy naprawdę uważasz że to czy jest centymetr czy dwa mniej czy więcej tego oleju to ma znaczenie?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

IndigoBird
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 01, 2019 12:23

Re: Maglownica golf iv źle zamontowana (nowa nty)

Post autor: IndigoBird » sob sty 18, 2020 18:22

kupilem nową przekładnie borsehung zamontuje to w tym sklepie co ma warsztat może sie uda juz :/



IndigoBird
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 01, 2019 12:23

Re: Maglownica golf iv źle zamontowana (nowa nty)

Post autor: IndigoBird » sob lut 01, 2020 19:04

marcin7x5 pisze:
czw sty 16, 2020 18:56
Jak cię stać to kup borsehunga i będzie chodzić jak masło.
Kupiłem Borsehunga dokładnie to nie jest przekładnia produkcji niemieckiej, a napisane na etykiecie Koyo produkcji francuskiej, wymieniłem przekładnie lżej kierownica chodzi, byłem na zbieżności okazało się problem z tylną belką, przy tej maglownicy jak i przy poprzedniej kiedy skręce maksymalnie w lewo nawet jak się tocze kierownica nie wraca do pozycji 0 tzw chyba nie odbija w prawo troche bardziej ale też szału nie ma, gdy skręce w prawo lub lewo, kiera nie zatrzymuje się równo pośrodku, może tylna belka i przez to dzieją się takie numery. PS gdy poruszam na włączonym silniku trochę kierownicą słychać stukot mały, gdy mocno wcisne kierownice, już tego nie słychać krzyżak ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Maglownica golf iv źle zamontowana (nowa nty)

Post autor: marcin7x5 » sob lut 01, 2020 20:13

Skoro masz problem z tylną geometrią to zawsze auto będzie ci ściągało podczas jazdy na wprost a tym samym kierownica będzie delikatnie przestawiona w lewo lub prawo.
Stukot podczas szybkiego skręcania lewo - prawo to na ogół luz na krzyżaku w kolumnie kierowniczej.



IndigoBird
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 01, 2019 12:23

Re: Maglownica golf iv źle zamontowana (nowa nty)

Post autor: IndigoBird » sob lut 01, 2020 20:49

cóz wsumie moze ta belka mieć związek z tym że jak w lewo mocno skręce przy 3 km to to musze sam ją przekręcic żeby wyprostować tor jazdy, mi gosc powiedział od geometri że tylnia belka ogólnie tył ma bardzo duże znaczenie na działanie wspomagania coś w tym musi być.Własnie też rozmawiałem z mechaniorem, pozatym że poprawiał po partaczach bo prawdopodobnie łomem wyjomowali magiel ( w przenosni) i też mi tłumaczył że jak tyle maglownic wymieniłem, to nie wiezy w luzy na przekładni tylko krzyżak, musze uważać z mechanikami na koszta. PS nie mam zgrzytania przy skręcie max i inni byli w szoku że kierownicą kręci się jak prawie wspomaganie city :P



IndigoBird
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 01, 2019 12:23

Re: Maglownica golf iv źle zamontowana (nowa nty)

Post autor: IndigoBird » wt lut 11, 2020 00:20

Nadal będe drożył ten temat, chodź dużo widziałem podobnych wątków że po wymianie magla ciezko chodzi kierownica skoro na to nie wpływa ani krzyzak ani tylna belka, czyli musze kupowac magle do oporu aż znajde dobrą, bo inni mówią pompa wspomagania XD a ja im sie smieje prosto w twarz. zero objawów



IndigoBird
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 01, 2019 12:23

Re: Maglownica golf iv źle zamontowana (nowa nty)

Post autor: IndigoBird » wt lut 11, 2020 00:21

na gwarancji nie moge oddac magla bo i tak auto wtedy będzie uziemione. a żaden mechanior nie chce nowego magla kupic, próbowałem regeneracje tragedia jeszcze gorzej, podobno cos słychac w prawym kole moze coś zapieczone ?>



IndigoBird
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 01, 2019 12:23

Re: Maglownica golf iv źle zamontowana (nowa nty)

Post autor: IndigoBird » wt lut 11, 2020 00:28

chodz moze tak mają golfy, niemniej przed geometrią kiera masło chodzila.



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 816
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Re: Maglownica golf iv źle zamontowana (nowa nty)

Post autor: Maszan » wt lut 11, 2020 10:16

Dziwne to masz bo w 3 ch autach Vag wymienialem magiel na regenerowany i kierownica bez problemow dziala.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

IndigoBird
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 01, 2019 12:23

Re: Maglownica golf iv źle zamontowana (nowa nty)

Post autor: IndigoBird » wt lut 11, 2020 10:47

normalnie rzecz względna, chcesz naprawic tą usterke ?



IndigoBird
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 01, 2019 12:23

Re: Maglownica golf iv źle zamontowana (nowa nty)

Post autor: IndigoBird » sob lut 15, 2020 18:07

dużo wyświetlen czyli jednak nie jestem sam :P dojdę co to jest choćby mieliby mnie żywcem kroić. W środe zdam relacje zostanie podniesione auto będzie sprawdzane prócz łożysk itp jeszcze mocowanie magla gdyż tam też może byc problem śruba itp a to też jest ważne przy sprawnym działaniu magla ehh, psiknołem krzyżak wd i kiera odbija.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości