1.8t agu A3 8L, turbo, FMIC

Masz problem ze swoim VW? Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, grg474, marcin7x5, VIP

mistermvp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 08, 2019 19:45

1.8t agu A3 8L, turbo, FMIC

Post autor: mistermvp » sob gru 14, 2019 23:10

Panowie, posiadam Audi a3 1.8t z silnikiem agu, co prawda nie jest to Golf, ale silnik ten sam i tu mam zagwostkę.
Otóż nie wiem jak powinna pracować sprawna w 100 % turbina i intercooler. Otóż samochód na każdym biegu ładnie ciągnie ale tylko do ok 3 tyś obrotów, później już nie czuć tego "cugu" tak jakby już albo nie pompowało turbo albo robiło to za słabo.Do predkości 120 km/h i 3 tyś obrotów czuć mocnego kopa natomiast powyżej tak jakby puchł dolot... Jednym słowem nie idzie w górnej cząści obrotów. Przy Czy w waszych 1.8t takie zjawisko występuje tez na tym poziomie obrotów czy wyżej no i czy nie powinno być przypadkiem tak, że powinno ciągnąć do odcinki.

Jakiś czas temu spadł mi waż od intercoolera i wylało się z niego trochę oleju. Z tego wnioskuję, że turbo pluje olejem, jednak ubytki oleju zauważalne są dopiero po ostrej jeździe na wysokich obrotach.

Mije pytanie jest takie, czy w tym wypadku powinienem wymienić turbo na k03s i zobić fmic, czy może najpierw turbo lub najpierw fmic. W tym drugim przypadku gdy turbina pluje olejem to nie uszkodziłoby to w jakiś sposób intercoolera jeśli przez jakiś czas bym jeździł w takiej konfiguracji?

Proszę o jakąś wskazówkę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości