"wysoka lambda" na wolnych obrotach

Masz problem ze swoim VW? Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, grg474, marcin7x5, VIP

papcio89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lis 04, 2019 18:38

"wysoka lambda" na wolnych obrotach

Post autor: papcio89 » pn lis 04, 2019 18:54

Witam posiadam golfa mk4 2.0 azj w którym zamiast katalizatora była wstawiona najprawdopodobniej strumienica i na przeglądzie okresowym wyszło ze normy spalin są przekroczone po wstawieniu katalizatora pojechałem na SKP na sprawdzenie samego składu spalin i wszystkie parametry są bardzo dobre poza jednym diagnosta powiedział ze mam wysoka lambde pomiar powinien być w granicach 0.97-1.03 a był coś ok 1.90 ale tylko na wolnych obrotach jak w samochodzie obroty się podniosły to ta wartość wskakuje na 1.00. Diagnosta był zdziwiony takim wynikiem i nie bardzo wiedział co może być nie tak moje pytanie brzmi czy szukać przy sondzie lambda czy coś bardziej przy elektronice ?

2 pytanko czy to normalne że przednie hamulce się grzeją bardziej niż tylne ? zaciski tarcze i klocki są nowe



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 816
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Re: "wysoka lambda" na wolnych obrotach

Post autor: Maszan » wt lis 05, 2019 10:15

1.9 to masz ubogo - szukaj nieszczelnosci w dolocie .Jesli tam jest przeplywomierz to trza sprawdzic jego parametry+ korekty krotkie i dlugie paliwa. Co do hamulcy to raczej normalne - rozdzial hamowania jest wiekszy na przod. No chyba ze tyl masz poblokowany i wizualnie widac ze klocek nie wyciera rownomiernie tarczy.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

150HP666Ω
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr cze 27, 2018 01:13
Auto: Volkswagen Golf III GTI digi 3.2
Silnik: ABF

Re: "wysoka lambda" na wolnych obrotach

Post autor: 150HP666Ω » pt lis 08, 2019 14:39

A może masz dziurę w wydechu i stąd za dużo powietrza podczas badania?
Być może to dodatkowe powietrze wpada za sondą lambda samochodu.


Golf III GTI 16v - pierwsze autko od 03.2018 i wciąż daily. :bajer:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości