Golf 4 - problem z ładowaniem

Masz problem ze swoim VW? Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, grg474, marcin7x5, VIP

Maciekg498
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 21, 2019 08:31
Auto: Golf 4 98r
Silnik: 1.6

Golf 4 - problem z ładowaniem

Post autor: Maciekg498 » wt paź 22, 2019 01:18

Witam, jakieś 2 tygodnie temu kupiłem Golfa 4 98r. 1.6sr 101km. Po kilku dniach pojawił się pierwszy problem, zaraz przed domem pojawiły się kontrolki ABS i poduszki powietrznej, zgasły lampy, zegary, radio i klimatyzacja. Silnik zaczął nierówno chodzić. Po zgaszeniu i następnej próbie już nie odpalił, nawet nie kręcił. Jakieś 30min później, troszkę ciężej niż wcześniej ale odpalił i przez chwilę działał normalnie, zaraz pojawiły się znowu te same kontrolki plus wykrzyknik na środku zegarów, coś zaczęło pipczec i samochód wszedł jakby w tryb awaryjny. Po podladowaniu akumulatora zawiozłem samochód do mechanika (miał ogarnąć zawieszenie), powiedziałem mu co się stało, stwierdził że alternator nie ładuje akumulatora i stąd się to wzięło. Alternator oddał do regeneracji, włożył i wszystko miało działac już normalnie. Po 2 dniach pojawił się ten sam problem, z tą różnicą że po odpaleniu samochodu świeciła się kontrolka akumulatora (w trakcie jazdy chwilami migała), następnie pojawiły się kontrolki ABS i poduszki, samochód zaczął mulic i nie równo pracować, następnie wykrzyknik na zegarach i gaz praktycznie przestał działać, tyle co się dotoczylem na parking. Zgasiłem i próba odpalenia jeszcze raz i już nie odpala. Po jakimś czasie samochód znowu odpalił ale zaraz stalo się to co wcześniej.
I teraz pytanie, czy macie jakiś pomysł czym to wszystko może być spowodowane? Dodam że po podłączeniu pod komputer wyszedł błąd czujnika położenia wału, nie wiem czy to ma jakiś związek.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Golf 4 - problem z ładowaniem

Post autor: marcin7x5 » wt paź 22, 2019 18:37

Oddaj auto do mechanika na reklamację. Najwyraźniej dalej jest problem z alternatorem. Jak masz miernik to sprawdź ile V masz na zaciskach aku a jakie na śrubie na altku.



Maciekg498
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 21, 2019 08:31
Auto: Golf 4 98r
Silnik: 1.6

Re: Golf 4 - problem z ładowaniem

Post autor: Maciekg498 » wt paź 22, 2019 19:02

Sprawdzał alternator, powiedział że z nim jest wszystko w porządku i ze może coś być na kablach, że w którymś miejscu coś nie łączy i nie ładuje akumulatora. Ma niby szukać tego ale wolałem się zorientować co może być tego przyczyną



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Golf 4 - problem z ładowaniem

Post autor: marcin7x5 » śr paź 23, 2019 18:42

Dlatego napisałem aby sprawdzić napięcie bezpośrednio na altku i na akumulatorze. Wtedy będzie wiadomo jakie są ewentualne spadki napięcia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości