Podłączenie wideorejestratora

Masz problem ze swoim VW? Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, grg474, marcin7x5, VIP

sledziq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 27, 2010 12:27
Lokalizacja: Bytom

Podłączenie wideorejestratora

Post autor: sledziq » czw sie 01, 2019 17:50

Witam, na wstępie dodam iż jestem laikiem jeśli chodzi o te kwestie dlatego chciałbym byście mi łopatologicznie wytłumaczyli i poradzili jak podłączyć wideorejestrator na stałe do instalacji samochodowej w moim golfie IV. Zacznę od tego, że przymierzam się do zakupu wideorejestratora z automatycznym trybem parkingowym (jeszcze nie wiem jaki, szukam...) Chciałbym, żeby był podłączony na stałe, żeby działała ww. funkcja przy wyłączonym silniku i zaparkowanym aucie. Wgłębiając się nieco w temat znalazłem różnego rodzaju adaptery zasilające, przejściówki do bezpieczników itp. Najlepszym sposobem chyba będzie podłączenie do skrzynki z bezpiecznikami, czy do tego wystarczy sama przejściówka czy trzeba mieć też ten adapter? Zależy mi na tym by jak najmniej obciążać akumulator.

Przejściówka:
Obrazek

Adapter:
https://allegro.pl/oferta/adapter-zasil ... TUQAvD_BwE



Krywan2494
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: pn paź 08, 2012 14:18
Lokalizacja: warszawa
Auto: VW Golf IV TDI++, Octavia III Kombi.
Silnik: ATD

Re: Podłączenie wideorejestratora

Post autor: Krywan2494 » pt sie 02, 2019 10:35

Witam, adapter potrzebujesz z 12v na 5v, gdyż tyle ma kamerka, podlaczasz pod bezpiecznik gdzie jest stały plus (np zapalniczka). Bypass bezpiecznika kupujesz na mały bądź duży bezpiecznik. Powodzenia



sledziq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 27, 2010 12:27
Lokalizacja: Bytom

Re: Podłączenie wideorejestratora

Post autor: sledziq » ndz sie 04, 2019 05:30

Krywan2494 pisze:
pt sie 02, 2019 10:35
Witam, adapter potrzebujesz z 12v na 5v, gdyż tyle ma kamerka, podlaczasz pod bezpiecznik gdzie jest stały plus (np zapalniczka). Bypass bezpiecznika kupujesz na mały bądź duży bezpiecznik. Powodzenia
Dzięki za odpowiedź, rozumiem że adapter łącze z bypassem bezpiecznika i ten dopiero wpinam w odpowiednie miejsce?



Awatar użytkownika
Skurczybyk.
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: ndz lis 22, 2015 19:56
Lokalizacja: Środa Wlkp
Auto: Bora Wariant Special
Silnik: ASZ

Re: Podłączenie wideorejestratora

Post autor: Skurczybyk. » ndz sie 04, 2019 20:07

Adapter który podałeś w linku jak najbardziej ale ja zrobiłem tak mam kamerkę viofo i do niej w komplecie jest kabel zasilający pod zapalniczkę(standard) wiadomo że w golfie trzeba mieć otwartą popielniczkę jak jest coś podłączone do zapalniczki.Mnie to akurat trochę przeszkadzało i do tego jeszcze wiszące kable.Zmieniłem to tak dokupiłem dodatkowe gniazdo zapalniczki i połączyłem z oryginalnym czyli plus i minus i wszystko jest z tyłu schowane.Dodatkowo zamontowałem przycisk Funk którym załączam wideorejestrator kiedy chcę tak to wygląda :bigok:
Obrazek


Moja Bora Black Edition > viewtopic.php?f=89&t=623479

ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości